Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

BASF Polska doceniony za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu

Materiały prasowe  |  08.05.2017
BASF Polska doceniony za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu
BASF Polska doceniony za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu
odpowiedzialnybiznes.pl

BASF Polska już po raz drugi znalazła się wśród wyróżnionych w rankingu CSR (Corporate Social Responsibility) - "Listkach CSR". Za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu w 2016 r. firmie ponownie przyznano Biały Listek CSR.

"Cieszę się widząc, że nasze zaangażowanie w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu zostało docenione przez autorów rankingu. Zarówno zrównoważony rozwój, jak i CSR, są strategicznie wpisane w DNA firmy BASF. Bazując na naszym doświadczeniu oraz dotychczasowych z sukcesem realizowanych projektach i działaniach, kierowanych zarówno do pracowników, jak i interesariuszy zewnętrznych, dokładamy wszelkich starań, aby wciąż rozwijać się w tych obszarach i angażować w nowe inicjatywy. Wynik rankingu jest dla nas istotną informacją zwrotną" -podsumowuje Magdalena Rangosz-Kalinowska, Dział Komunikacji Korporacyjnej BASF Polska. 

BASF Polska od lat realizuje wiele działań w ramach CSR, dbając o rozwój pracowników, promując wśród nich wartości związane z bezpieczeństwem, a także wdrażając wiele inicjatyw pozwalających na pogodzenie życia zawodowego z prywatnym. Firma przywiązuje dużą wagę do budowania przejrzystych relacji z interesariuszami, kształtowania wysokich standardów bezpieczeństwa i jakości produktów oraz wdrażania rozwiązań wspierających środowisko naturalne.

Ponadto BASF Polska angażuje się w wiele działań kierowanych do lokalnych społeczności, a także w promocję edukacji chemicznej. Z tego powodu firma realizuje wiele projektów, które mają na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do odkrywania sekretów chemii. BASF Polska jest partnerem 3 laboratoriów chemicznych (jedno w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, dwa w Humanitarium przy Wrocławskim Centrum Badań EIT+). Firma otworzyła także dwie pracownie chemiczne dla uczniów szkół - w Warszawie i Środzie Śląskiej. Ponadto BASF Polska od kilku lat prowadzi działania w ramach platformy edukacyjnej chemiatomy.pl oraz profilu chemiatomy na Facebooku. Celem jest promowanie chemii wśród młodych ludzi za pomocą ciekawych materiałów i merytorycznej wiedzy, przedstawionej w łatwo przyswajalny sposób. Treści publikowane na platformie przygotowywane są we współpracy z ambasadorami chemiatomy - studentami kierunków chemicznych czterech wiodących uczelni w Polsce. 

Przeczytaj też: BASF Polska i IChPW nawiązały współpracę w zakresie redukcji emisji CO

Wielotorowe działania BASF Polska w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu od czterech lat mają swoje odbicie w Raporcie "Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki", przygotowywanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tegorocznej, jubileuszowej edycji opublikowano aż 16 działań firmy BASF Polska, zrealizowanych w 2016 r., z takich obszarów jak praca, środowisko, zaangażowanie społeczne czy uczciwe praktyki operacyjne. Można do nich zaliczyć m.in. ochronę bioróżnorodności biologicznej, promocję racjonalnego zarządzania wodą w rolnictwie, uruchomienie projektu rehabilitacji ruchowej dla dzieci czy zorganizowanie Dnia Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju, mającego na celu pobudzenie dialogu z interesariuszami firmy, dotyczącego roli współczesnego biznesu w odpowiadaniu na najważniejsze wyzwania społeczne, gospodarcze i środowiskowe. 

"Listki CSR" to coroczny przegląd podsumowujący dokonania firm w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). W tym roku tygodnik POLITYKA, wspólnie z firmą doradczą Deloitte, już po raz szósty zaprosili przedsiębiorstwa do udziału w zestawieniu, bazującym na wytycznych międzynarodowej normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000, w obszarach takich jak: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne. Przyznaje się trzy kategorie listków: Złote, Srebrne oraz Białe. Za działania w 2016 r. zarówno Złotym, jak i Srebrnym Listkiem CSR POLITYKI nagrodzono 13 firm, natomiast 38 przedsiębiorstw otrzymało Biały Listek.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.