Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

BASF Polska doceniony za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu

Materiały prasowe  |  08.05.2017
BASF Polska doceniony za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu
BASF Polska doceniony za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu
odpowiedzialnybiznes.pl

BASF Polska już po raz drugi znalazła się wśród wyróżnionych w rankingu CSR (Corporate Social Responsibility) - "Listkach CSR". Za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu w 2016 r. firmie ponownie przyznano Biały Listek CSR.

"Cieszę się widząc, że nasze zaangażowanie w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu zostało docenione przez autorów rankingu. Zarówno zrównoważony rozwój, jak i CSR, są strategicznie wpisane w DNA firmy BASF. Bazując na naszym doświadczeniu oraz dotychczasowych z sukcesem realizowanych projektach i działaniach, kierowanych zarówno do pracowników, jak i interesariuszy zewnętrznych, dokładamy wszelkich starań, aby wciąż rozwijać się w tych obszarach i angażować w nowe inicjatywy. Wynik rankingu jest dla nas istotną informacją zwrotną" -podsumowuje Magdalena Rangosz-Kalinowska, Dział Komunikacji Korporacyjnej BASF Polska. 

BASF Polska od lat realizuje wiele działań w ramach CSR, dbając o rozwój pracowników, promując wśród nich wartości związane z bezpieczeństwem, a także wdrażając wiele inicjatyw pozwalających na pogodzenie życia zawodowego z prywatnym. Firma przywiązuje dużą wagę do budowania przejrzystych relacji z interesariuszami, kształtowania wysokich standardów bezpieczeństwa i jakości produktów oraz wdrażania rozwiązań wspierających środowisko naturalne.

Ponadto BASF Polska angażuje się w wiele działań kierowanych do lokalnych społeczności, a także w promocję edukacji chemicznej. Z tego powodu firma realizuje wiele projektów, które mają na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do odkrywania sekretów chemii. BASF Polska jest partnerem 3 laboratoriów chemicznych (jedno w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, dwa w Humanitarium przy Wrocławskim Centrum Badań EIT+). Firma otworzyła także dwie pracownie chemiczne dla uczniów szkół - w Warszawie i Środzie Śląskiej. Ponadto BASF Polska od kilku lat prowadzi działania w ramach platformy edukacyjnej chemiatomy.pl oraz profilu chemiatomy na Facebooku. Celem jest promowanie chemii wśród młodych ludzi za pomocą ciekawych materiałów i merytorycznej wiedzy, przedstawionej w łatwo przyswajalny sposób. Treści publikowane na platformie przygotowywane są we współpracy z ambasadorami chemiatomy - studentami kierunków chemicznych czterech wiodących uczelni w Polsce. 

Przeczytaj też: BASF Polska i IChPW nawiązały współpracę w zakresie redukcji emisji CO

Wielotorowe działania BASF Polska w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu od czterech lat mają swoje odbicie w Raporcie "Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki", przygotowywanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tegorocznej, jubileuszowej edycji opublikowano aż 16 działań firmy BASF Polska, zrealizowanych w 2016 r., z takich obszarów jak praca, środowisko, zaangażowanie społeczne czy uczciwe praktyki operacyjne. Można do nich zaliczyć m.in. ochronę bioróżnorodności biologicznej, promocję racjonalnego zarządzania wodą w rolnictwie, uruchomienie projektu rehabilitacji ruchowej dla dzieci czy zorganizowanie Dnia Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju, mającego na celu pobudzenie dialogu z interesariuszami firmy, dotyczącego roli współczesnego biznesu w odpowiadaniu na najważniejsze wyzwania społeczne, gospodarcze i środowiskowe. 

"Listki CSR" to coroczny przegląd podsumowujący dokonania firm w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). W tym roku tygodnik POLITYKA, wspólnie z firmą doradczą Deloitte, już po raz szósty zaprosili przedsiębiorstwa do udziału w zestawieniu, bazującym na wytycznych międzynarodowej normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000, w obszarach takich jak: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne. Przyznaje się trzy kategorie listków: Złote, Srebrne oraz Białe. Za działania w 2016 r. zarówno Złotym, jak i Srebrnym Listkiem CSR POLITYKI nagrodzono 13 firm, natomiast 38 przedsiębiorstw otrzymało Biały Listek.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Alternatywa dla wełny i styropianu »


W porównaniu do tradycyjnych metod izolacji dachu... ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.