Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

GUNB: Czy wyroby budowlane spełniają wymagania?

www.freeimages.com

Prezentujemy wyniki badań właściwości użytkowych następnej partii wyrobów budowlanych.

Na zlecenie GUNB przebadano zaprawę murarską cienkowarstwową do klejenia bloczków silikatowych i betonu komórkowego. Produkt spenił wymagania pod kątem wytrzymałości na ściskanie, ale nie spełnił pod kątem wytrzymałości spoiny - początkowej wytrzymałości na ścinanie. Natomiast inna zaprawa tego samego producenta spełnia wymagania w obu zakresach. 

Na zlecenie tego samego organu sprawdzono drzwi przeciwpożarowe przeznaczone są do wykonywania zamknięć otworów w ścianach o klasie odporności ogniowej nie niższej niż EI 60. Okazało się, że nie spełniły wymagań. 

GUNB zlecił też badanie wyroby styropianowe różnych firm. W przypadku płyt styropianowych do fasad wynik był negatywny pod względem wartości oporu cieplnego, współczynnika przewodzenia ciepła, a pozytywny pod kątem wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych.

Płyty do podłóg innego producenta spełniają wymagania w zakresie współczynnika przewodzenia ciepła, oporu cieplnego i wytrzymałości na ściskanie - naprężenia ściskającego przy 10% odkształceniu.

Zobacz też: Przebadano następną partię materiałów budowlanych

Inne płyty do dachów i podłóg innego producenta pozytywnie przeszły badanie pod względem wartości współczynnika przewodzenia ciepła i oporu cieplnego, nie przeszły pod kątem wytrzymałości na ściskanie - naprężenia ściskającego przy 10% odkształceniu. Płyty do fasad nie spełniły wymagań w zakresie współczynnika przewodzenia ciepła i oporu cieplnego, spełniły pod względem wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych. 

Na zlecenie Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krakowie sprawdzono płyty styropianowe pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła i oporu cieplnego (wynik pozytywny) oraz wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych i na zginanie (wynik negatywny). Płyty do fasad innego producenta nie spełniły wymagań pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła, oporu cieplnego, wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych oraz wytrzymałości na zginanie.

Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zlecił badanie płyt styropianowych do fasad innego producenta - wyroby pomyślnie przeszły badania wartości współczynnika przewodzenia ciepła, wytrzymałości na zginanie oraz wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych.

Płyty do dachów i podłóg tej samej firmy także uzyskały pozytywne wyniki w zakresie współczynnika przewodzenia ciepła, wytrzymałości na zginanie oraz wytrzymałości na ściskanie - naprężeń ściskających przy 10% odkształceniu.

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przebadał płyty dwóch firm - produkty do dachów, podłóg i fasad spełniają wymagania pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła i wytrzymałości na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych, natomiast płyty do fasad nie spełniły wymagań pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła i wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych, spełniły jeśli chodzi o wytrzymałość na zginanie. 

Źródło: GUNB

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.