Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

GUNB: Czy wyroby budowlane spełniają wymagania?

www.freeimages.com

Prezentujemy wyniki badań właściwości użytkowych następnej partii wyrobów budowlanych.

Na zlecenie GUNB przebadano zaprawę murarską cienkowarstwową do klejenia bloczków silikatowych i betonu komórkowego. Produkt spenił wymagania pod kątem wytrzymałości na ściskanie, ale nie spełnił pod kątem wytrzymałości spoiny - początkowej wytrzymałości na ścinanie. Natomiast inna zaprawa tego samego producenta spełnia wymagania w obu zakresach. 

Na zlecenie tego samego organu sprawdzono drzwi przeciwpożarowe przeznaczone są do wykonywania zamknięć otworów w ścianach o klasie odporności ogniowej nie niższej niż EI 60. Okazało się, że nie spełniły wymagań. 

GUNB zlecił też badanie wyroby styropianowe różnych firm. W przypadku płyt styropianowych do fasad wynik był negatywny pod względem wartości oporu cieplnego, współczynnika przewodzenia ciepła, a pozytywny pod kątem wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych.

Płyty do podłóg innego producenta spełniają wymagania w zakresie współczynnika przewodzenia ciepła, oporu cieplnego i wytrzymałości na ściskanie - naprężenia ściskającego przy 10% odkształceniu.

Zobacz też: Przebadano następną partię materiałów budowlanych

Inne płyty do dachów i podłóg innego producenta pozytywnie przeszły badanie pod względem wartości współczynnika przewodzenia ciepła i oporu cieplnego, nie przeszły pod kątem wytrzymałości na ściskanie - naprężenia ściskającego przy 10% odkształceniu. Płyty do fasad nie spełniły wymagań w zakresie współczynnika przewodzenia ciepła i oporu cieplnego, spełniły pod względem wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych. 

Na zlecenie Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krakowie sprawdzono płyty styropianowe pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła i oporu cieplnego (wynik pozytywny) oraz wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych i na zginanie (wynik negatywny). Płyty do fasad innego producenta nie spełniły wymagań pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła, oporu cieplnego, wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych oraz wytrzymałości na zginanie.

Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zlecił badanie płyt styropianowych do fasad innego producenta - wyroby pomyślnie przeszły badania wartości współczynnika przewodzenia ciepła, wytrzymałości na zginanie oraz wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych.

Płyty do dachów i podłóg tej samej firmy także uzyskały pozytywne wyniki w zakresie współczynnika przewodzenia ciepła, wytrzymałości na zginanie oraz wytrzymałości na ściskanie - naprężeń ściskających przy 10% odkształceniu.

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przebadał płyty dwóch firm - produkty do dachów, podłóg i fasad spełniają wymagania pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła i wytrzymałości na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych, natomiast płyty do fasad nie spełniły wymagań pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła i wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych, spełniły jeśli chodzi o wytrzymałość na zginanie. 

Źródło: GUNB

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Szukasz materiałów budowlanych dobrej jakości?

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Opłacalność paneli fotowoltaicznych - najnowsze informacje i porady »

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

W przyszłym roku nastąpią znaczne podwyżki cen energii elektrycznej, dlatego też warto zastanowić się nad montażem paneli fotowoltaicznych.
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Sprawdzony sposób na przyspieszenie ocieplenia »

W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową... czytaj dalej » Jakiego produktu użyć, by aplikacja była łatwa, efektywność większa, a tempo pracy ekspresowe? czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.