Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

GUNB: Czy wyroby budowlane spełniają wymagania?

www.freeimages.com

Prezentujemy wyniki badań właściwości użytkowych następnej partii wyrobów budowlanych.

Na zlecenie GUNB przebadano zaprawę murarską cienkowarstwową do klejenia bloczków silikatowych i betonu komórkowego. Produkt spenił wymagania pod kątem wytrzymałości na ściskanie, ale nie spełnił pod kątem wytrzymałości spoiny - początkowej wytrzymałości na ścinanie. Natomiast inna zaprawa tego samego producenta spełnia wymagania w obu zakresach. 

Na zlecenie tego samego organu sprawdzono drzwi przeciwpożarowe przeznaczone są do wykonywania zamknięć otworów w ścianach o klasie odporności ogniowej nie niższej niż EI 60. Okazało się, że nie spełniły wymagań. 

GUNB zlecił też badanie wyroby styropianowe różnych firm. W przypadku płyt styropianowych do fasad wynik był negatywny pod względem wartości oporu cieplnego, współczynnika przewodzenia ciepła, a pozytywny pod kątem wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych.

Płyty do podłóg innego producenta spełniają wymagania w zakresie współczynnika przewodzenia ciepła, oporu cieplnego i wytrzymałości na ściskanie - naprężenia ściskającego przy 10% odkształceniu.

Zobacz też: Przebadano następną partię materiałów budowlanych

Inne płyty do dachów i podłóg innego producenta pozytywnie przeszły badanie pod względem wartości współczynnika przewodzenia ciepła i oporu cieplnego, nie przeszły pod kątem wytrzymałości na ściskanie - naprężenia ściskającego przy 10% odkształceniu. Płyty do fasad nie spełniły wymagań w zakresie współczynnika przewodzenia ciepła i oporu cieplnego, spełniły pod względem wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych. 

Na zlecenie Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krakowie sprawdzono płyty styropianowe pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła i oporu cieplnego (wynik pozytywny) oraz wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych i na zginanie (wynik negatywny). Płyty do fasad innego producenta nie spełniły wymagań pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła, oporu cieplnego, wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych oraz wytrzymałości na zginanie.

Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zlecił badanie płyt styropianowych do fasad innego producenta - wyroby pomyślnie przeszły badania wartości współczynnika przewodzenia ciepła, wytrzymałości na zginanie oraz wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych.

Płyty do dachów i podłóg tej samej firmy także uzyskały pozytywne wyniki w zakresie współczynnika przewodzenia ciepła, wytrzymałości na zginanie oraz wytrzymałości na ściskanie - naprężeń ściskających przy 10% odkształceniu.

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przebadał płyty dwóch firm - produkty do dachów, podłóg i fasad spełniają wymagania pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła i wytrzymałości na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych, natomiast płyty do fasad nie spełniły wymagań pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła i wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych, spełniły jeśli chodzi o wytrzymałość na zginanie. 

Źródło: GUNB

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »Tych fachowców najczęściej poszukują Polacy »

Szybki montaż stropu - jak to zrobić »

3/4 Polaków deklaruje, że potrzebuje fachowca do wykonania pracy w domu lub mieszkaniu. Najczęściej poszukiwanym jest...
czytaj dalej »

Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie instalacji, montażu stropu bez użycia dźwigów i... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Doskonałe rozwiązanie do izolacji dachów płaskich »

Wpust balkonowy prosty, skośny, ogrzewany, nieogrzewany... Dobierz odpowiedni czytaj dalej » Hydroizolacja dachów odbywa się przy pomocy wałków lub natryskowo - najlepszą w danym przypadku metodę dobiera się... czytaj dalej »

Ochroń wnętrze domu przed silnym słońcem » »


Markizy, żaluzje, pergole, rolety - które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak zabepieczyć ocieplenie przed rwącym wiatrem?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową, jak i łączniki fasadowe. Dzięki...
czytaj dalej »

Zobacz, jak otrzymać uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu architekta w Polsce i UE czytaj dalej »

Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Izolacje piwnic i garaży. Jakie rozwiązanie wybrać?


Bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki takie jak np. wymagania techniczne obiektu, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować idealną oszczędność energii do wskazanego pomieszczenia. ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.