Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Działalność Związku SIPUR - I kwartał 2017 r.

Materiały prasowe  |  03.04.2017
Przedstawiciel "SIPUR" wziął udział w III warsztatach zorganizowanych przez Building Performance Institute Europe BPIE, których celem było wsparcie programu modernizacji budynków w Polsce
Przedstawiciel "SIPUR" wziął udział w III warsztatach zorganizowanych przez Building Performance Institute Europe BPIE, których celem było wsparcie programu modernizacji budynków w Polsce
SIPUR

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" podsumował swoją aktywność w I kwartale br.

20 marca br. przedstawiciel Związku wziął udział w III warsztatach zorganizowanych przez Building Performance Institute Europe BPIE, których celem było wsparcie programu modernizacji budynków w Polsce. Podczas spotkania dyskutowano nad wpływem pakietu Komisji Europejskiej "Czysta energia dla wszystkich Europejczyków" na rynek modernizacji budynków oraz walkę ze smogiem w Polsce.

27 marca br w Warszawie odbyła się konferencja "Chcemy uczciwego budownictwa" zorganizowana przez MuratorPlus. W dyskusji dotyczącej uczciwości w szeroko rozumianym procesie budowlanym wzięli udział: Andrzej Adamczyk - minister infrastruktury i budownictwa, Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa; Marek Niechciał - prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów; Małgorzata Stręciwilk - prezes Urzędu Zamówień Publicznych; Jacek Szer - Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego; Dariusz Mińkowski - zastępca Głównego Inspektora Pracy; Ryszard Kowalski - prezes Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa oraz Jan Styliński - prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

W drugiej części konferencji odbyła się debata pt. "Czy ulga remontowa może ograniczyć szarą strefę na rynku materiałów budowlanych?". W grudniu 2016 r. Związek "SIPUR" wraz z pięcioma organizacjami branżowymi wystąpił do rządu RP z propozycją przywrócenia podatkowej ulgi remontowo-budowlanej.

Przeczytaj też: Branża budowlana za wprowadzeniem ulgi remontowo-budowlanej

2 marca br. w Częstochowie odbyło się seminarium dla firm zajmujących się natryskiwaniem i zalewaniem pianki poliuretanowej in-situ zorganizowane przez Związek "SIPUR" oraz firmy członkowskie związane z tą technologią wytwarzania poliuretanu (producenci i dystrybutorzy systemów, surowców, urządzeń oraz firmy wykonawcze). Na spotkanie w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym przyjechało blisko 80 osób z ponad 50 firm. Podczas seminarium omówiono następujące zagadnienia:

  • Zagrożenia dla firm zajmujących się natryskiwaniem pianki poliuretanowej in-situ oraz działania podejmowane przez Związek SIPUR
  • Problemy techniczno-jakościowe przy natryskiwaniu pianki in-situ
  • Obowiązki dostawcy systemu i aplikatora pianki in-situ wynikające z norm europejskich
  • Zasady BHP przy natryskiwaniu pianki in-situ,
  • Zagrożenia wynikające z nieuczciwej konkurencji oraz naruszania własności intelektualnej

"SIPUR" był jednym z patronów tegorocznej, siódmej edycji konferencji organizowanej przez kwartalnik branżowy "Nowoczesne Hale" (9 lutego, Poznań). Tegoroczne spotkanie podzielono na dwa bloki tematyczne. Poruszane zagadnienia dotyczyły projektowania i wykonywania energooszczędnych obiektów halowych, a także zagadnień projektowych konstrukcji hal ze szczególnym uwzględnieniem obciążenia wiatrem. 

Tradycyjne "SIPUR" uczestniczył także na tegorocznych targach BUDMA (7-10 lutego 2017, Poznań). Stoisko Związku znajdowało się w pawilonie 8 - Budownictwo energooszczędne. Ekobudownictwo.

W pierwszym kwartale 2017 r. kontynuowano także działania edukacyjne skierowane do przyszłych profesjonalistów budowlanych. Przedstawiciele Związku spotykali się ze studentami wyższych uczelni na prezentacjach prowadzonych pod hasłem "POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ". Wykłady dotyczące wytwarzania, budowy, rodzajów, parametrów i zastosowań poliuretanu stosowanego jako izolacja cieplna w budownictwie odbyły się na Politechnice w Białymstoku, Gliwicach i Łodzi, a także na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Źródło: SIPUR

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Izolacja kominku? Sprawdź, czego użyć »

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Dowiedz się więcej o izolacjach technicznych czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturą zeszklenia, wówczas żywica nie jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

wpusty balkonowe suez
Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.