Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Wzrost przychodów z działalności Grupy Mercor

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 1/2017  |  16.12.2016
Mercor to producent z branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych
Mercor to producent z branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych
Mercor

Grupa Mercor, firma z branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, po I półroczu roku obrotowego 2016/2017 wypracowała wzrost przychodów z działalności o ponad 19-proc. Ponad połowę z tego stanowiły zyski wypracowane przez węgierską spółkę Dunamenti Tűzvédelem (przejętą w II półroczu roku obrotowego 2015/2016).

W I półroczu 2016/2017 Grupa poprawiła zyskowność. Zysk EBITDA Grupy Mercor wzrósł do 12,4 mln zł z 10,3 mln zł rok wcześniej, z kolei zysk EBIT wzrósł do 9,2 mln zł z 7,6 mln zł. Zysk netto Grupy wzrósł do 7,2 mln zł z 5,1 mln zł, na co wpływ miała przede wszystkim konsolidacja wyniku węgierskiej spółki Dunamenti Tűzvédelem (zysk netto w wysokości 1,7 mln zł).

Grupa realizuje szeroko zakrojony plan inwestycyjny, we wszystkich pionach produktowych, wspierany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) i Ministerstwa Rozwoju

Grupa rozbudowuje także moce produkcyjne poprzez unowocześnienie i reorganizację procesów produkcji w 3 zakładach produkcyjnych w Polsce (w Cieplewie k. Gdańska, nowego zakładu w Gdańsku, zakładu w Mirosławiu). Na terenie zakładu w Mirosławiu Grupa rozpoczęła produkcję innowacyjnego produktu w pionie ogniochronnych zabezpieczeń konstrukcji) - płyty krzemianowo-wapniowej mcr Silboard, mającej potencjał ok. 40 zastosowań. 

Czy wiesz, że: Mercor otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju

Łączne nakłady inwestycyjne poniesione przez Grupę w I półroczu 2016/2017 wyniosły 16 mln zł, z czego ok. 80% to nakłady poniesione na rozbudowę mocy produkcyjnych.

Sprzedaż w Polsce i na rynkach zagranicznych

Na wzrost poziomu przychodów Grupy w I półroczu 2016/2017 wpływ miała m.in. konsolidacja przychodów węgierskiej spółki Dunamenti Tűzvédelem (w wysokości 13,3 mln zł), która odpowiada za 61% wzrostu sprzedaży Grupy. Przychody Grupy, bez uwzględnienia Dunamenti Tűzvédelem, wzrosły o 7%.

Grupa odnotowała w Polsce przychody w wysokości 64,2 mln zł wobec 66,3 mln zł rok wcześniej, co oznacza spadek o 3% r/r. Sprzedaż na rynkach zagranicznych wzrosła o 52%, do 69,3 mln zł z 45,5 mln zł. Największe dynamiki przychodów Grupa wypracowała w Czechach i Słowacji (+87%) oraz w Rosji (+33%).

Na nowym dla Grupy rynku węgierskim, na którym Mercor realizuje sprzedaż swoich produktów dzięki przejęciu spółki Dunamenti Tűzvédelem, odnotowano przychody na poziomie 13,3 mln zł. Dunamenti Tűzvédelem część sprzedaży realizuje także na rynkach zagranicznych, na których wcześniej Grupa Mercor nie była obecna, takich jak Bułgaria, Serbia czy Izrael.

Rozbudowa mocy produkcyjnych

Grupa rozbudowuje moce produkcyjne poprzez unowocześnienie i reorganizację procesów produkcji. Wśród najważniejszych działań realizowanych przez Grupę są:

1. Modernizacja zakładu produkcyjnego w Cieplewie k. Gdańska.

2. Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Gdańsku (realizacja rosnącej liczby zamówień z pionu oddymiania).

3. Uruchomienie produkcji w zakładzie w Mirosławi, k. Płocka (realizacja innowacyjnej płyty krzemianowo-wapniowej mcr Silboard, z pionu ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji).

4. Wykorzystanie istniejącej infrastruktury we Lwowie (na Ukrainie) i przystosowanie jej do produkcji części elementów do produktów Grupy Mercor.

"Pierwsze półrocze 2016/2017 to okres intensywnych prac, rozbudowy mocy produkcyjnych, portfela produktów, wprowadzania nowych technologii i informatyzacji firmy. Zmodernizowaliśmy nasz największy zakład produkcyjny w Polsce - w Cieplewie, oraz zwiększyliśmy jego powierzchnię produkcyjną o 3000 m2. Otworzyliśmy również nowy zakład w Gdańsku w odpowiedzi na rosnącą liczbę zamówień. W zakładzie w Mirosławiu rozpoczęliśmy natomiast produkcję innowacyjnej płyty mcr Silboard, nad projektem której pracowaliśmy przez ostatnie kilka lat. Wszystkie te aktywności i poniesione na nie nakłady inwestycyjne mają przełożenie na zwiększenie konkurencyjności Grupy i ułatwią nam dalszy wzrost skali działalności" - mówi Krzysztof Krempeć, prezes zarządu Mercor.

Przeczytaj: Mercor: wzrost sprzedaży mimo spadków na rynku rosyjskim

Nowe zlecenia

Grupa w I półroczu 2016/2017 pozyskała kontrakty o wartości około 137,4 mln zł wobec 122,2 mln zł (wzrost 12% r/r). Przykładowe zamówienia:

  • Stadion Widzew Łódź, ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji
  • Kąpielisko Szombathely, Węgry; ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji
  • Kamaz - producent rosyjskich samochodów ciężarowych, Rosja; systemy oddymiania
  • Muzeum Narodowe w Pradze, Czechy; systemy wentylacji pożarowej
  • Centrum logistyczne Nuevo Centro Logístico de DIA w Saragossie, Hiszpania; ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji.
Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 1/2017

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.