Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Wzrost przychodów z działalności Grupy Mercor

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 1/2017  |  16.12.2016
Mercor to producent z branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych
Mercor to producent z branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych
Mercor

Grupa Mercor, firma z branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, po I półroczu roku obrotowego 2016/2017 wypracowała wzrost przychodów z działalności o ponad 19-proc. Ponad połowę z tego stanowiły zyski wypracowane przez węgierską spółkę Dunamenti Tűzvédelem (przejętą w II półroczu roku obrotowego 2015/2016).

W I półroczu 2016/2017 Grupa poprawiła zyskowność. Zysk EBITDA Grupy Mercor wzrósł do 12,4 mln zł z 10,3 mln zł rok wcześniej, z kolei zysk EBIT wzrósł do 9,2 mln zł z 7,6 mln zł. Zysk netto Grupy wzrósł do 7,2 mln zł z 5,1 mln zł, na co wpływ miała przede wszystkim konsolidacja wyniku węgierskiej spółki Dunamenti Tűzvédelem (zysk netto w wysokości 1,7 mln zł).

Grupa realizuje szeroko zakrojony plan inwestycyjny, we wszystkich pionach produktowych, wspierany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) i Ministerstwa Rozwoju

Grupa rozbudowuje także moce produkcyjne poprzez unowocześnienie i reorganizację procesów produkcji w 3 zakładach produkcyjnych w Polsce (w Cieplewie k. Gdańska, nowego zakładu w Gdańsku, zakładu w Mirosławiu). Na terenie zakładu w Mirosławiu Grupa rozpoczęła produkcję innowacyjnego produktu w pionie ogniochronnych zabezpieczeń konstrukcji) - płyty krzemianowo-wapniowej mcr Silboard, mającej potencjał ok. 40 zastosowań. 

Czy wiesz, że: Mercor otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju

Łączne nakłady inwestycyjne poniesione przez Grupę w I półroczu 2016/2017 wyniosły 16 mln zł, z czego ok. 80% to nakłady poniesione na rozbudowę mocy produkcyjnych.

Sprzedaż w Polsce i na rynkach zagranicznych

Na wzrost poziomu przychodów Grupy w I półroczu 2016/2017 wpływ miała m.in. konsolidacja przychodów węgierskiej spółki Dunamenti Tűzvédelem (w wysokości 13,3 mln zł), która odpowiada za 61% wzrostu sprzedaży Grupy. Przychody Grupy, bez uwzględnienia Dunamenti Tűzvédelem, wzrosły o 7%.

Grupa odnotowała w Polsce przychody w wysokości 64,2 mln zł wobec 66,3 mln zł rok wcześniej, co oznacza spadek o 3% r/r. Sprzedaż na rynkach zagranicznych wzrosła o 52%, do 69,3 mln zł z 45,5 mln zł. Największe dynamiki przychodów Grupa wypracowała w Czechach i Słowacji (+87%) oraz w Rosji (+33%).

Na nowym dla Grupy rynku węgierskim, na którym Mercor realizuje sprzedaż swoich produktów dzięki przejęciu spółki Dunamenti Tűzvédelem, odnotowano przychody na poziomie 13,3 mln zł. Dunamenti Tűzvédelem część sprzedaży realizuje także na rynkach zagranicznych, na których wcześniej Grupa Mercor nie była obecna, takich jak Bułgaria, Serbia czy Izrael.

Rozbudowa mocy produkcyjnych

Grupa rozbudowuje moce produkcyjne poprzez unowocześnienie i reorganizację procesów produkcji. Wśród najważniejszych działań realizowanych przez Grupę są:

1. Modernizacja zakładu produkcyjnego w Cieplewie k. Gdańska.

2. Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Gdańsku (realizacja rosnącej liczby zamówień z pionu oddymiania).

3. Uruchomienie produkcji w zakładzie w Mirosławi, k. Płocka (realizacja innowacyjnej płyty krzemianowo-wapniowej mcr Silboard, z pionu ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji).

4. Wykorzystanie istniejącej infrastruktury we Lwowie (na Ukrainie) i przystosowanie jej do produkcji części elementów do produktów Grupy Mercor.

"Pierwsze półrocze 2016/2017 to okres intensywnych prac, rozbudowy mocy produkcyjnych, portfela produktów, wprowadzania nowych technologii i informatyzacji firmy. Zmodernizowaliśmy nasz największy zakład produkcyjny w Polsce - w Cieplewie, oraz zwiększyliśmy jego powierzchnię produkcyjną o 3000 m2. Otworzyliśmy również nowy zakład w Gdańsku w odpowiedzi na rosnącą liczbę zamówień. W zakładzie w Mirosławiu rozpoczęliśmy natomiast produkcję innowacyjnej płyty mcr Silboard, nad projektem której pracowaliśmy przez ostatnie kilka lat. Wszystkie te aktywności i poniesione na nie nakłady inwestycyjne mają przełożenie na zwiększenie konkurencyjności Grupy i ułatwią nam dalszy wzrost skali działalności" - mówi Krzysztof Krempeć, prezes zarządu Mercor.

Przeczytaj: Mercor: wzrost sprzedaży mimo spadków na rynku rosyjskim

Nowe zlecenia

Grupa w I półroczu 2016/2017 pozyskała kontrakty o wartości około 137,4 mln zł wobec 122,2 mln zł (wzrost 12% r/r). Przykładowe zamówienia:

  • Stadion Widzew Łódź, ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji
  • Kąpielisko Szombathely, Węgry; ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji
  • Kamaz - producent rosyjskich samochodów ciężarowych, Rosja; systemy oddymiania
  • Muzeum Narodowe w Pradze, Czechy; systemy wentylacji pożarowej
  • Centrum logistyczne Nuevo Centro Logístico de DIA w Saragossie, Hiszpania; ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji.
Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 1/2017

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Alternatywa dla wełny i styropianu »


W porównaniu do tradycyjnych metod izolacji dachu... ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.