Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Certyfikowane domy w standardzie MULTICOMFORT

Materiały prasowe  |  30.11.2016
Pierwszy dom w standardzie MULTICOMFORT wybudowany przez firmę ERH - model H1 w Tychowie k. Stargardu
Pierwszy dom w standardzie MULTICOMFORT wybudowany przez firmę ERH - model H1 w Tychowie k. Stargardu
Saint-Gobain

W środę, 23 listopada br. w warszawskiej siedzibie Grupy Saint-Gobain przedstawiciele firmy Procyon odebrali certyfikaty MULTICOMFORT Saint-Gobain dla siedmiu zrealizowanych budynków. Firma oferuje domy pod marką Eco Ready House. Domy przeszły pomyślnie proces certyfikacji na zgodność ze standardem MULTICOMFORT przeprowadzony z udziałem Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Oznacza to, że domy jednorodzinne Eco Ready House są zgodne z nowymi, precyzyjnymi wymaganiami standardu budownictwa MULTICOMFORT Saint-Gobain zapewniającymi komfort termiczny, akustyczny i wizualny przy jednoczesnej dbałości o ekologię, ekonomię i bezpieczeństwo mieszkańców, a także dobrej jakości powietrze. To ważna chwila dla inwestorów poszukujących optymalnych metod budowy domów jednorodzinnych, które uwzględniają wszystkie wyżej wymienione aspekty.

Formuła standardu MULTICOMFORT to idea kreowania przestrzeni życiowej z dbałością o komfort w każdym jego aspekcie. Jego wymagania są oparte na założeniach dla domów niskoenergetycznych i zeroenergetycznych, ale wykraczających znacznie poza aspekty samej energooszczędności.

Czy wiesz, że: Wybrano najbardziej ekologiczne miasta - ECO-MIASTO 2016

"Wychodzimy z założenia, że ważne są nie tylko solidne materiały i sprawdzone metody budowy, ale także samopoczucie mieszkańców [...]. W czasie ostatnich 5 lat powstawały w Polsce domy modelowe, które były dla nas i naszych partnerów niejako poligonem doświadczalnym. Podczas procesu modelowania, projektowania i realizacji domów czerpaliśmy wiele z dotychczasowych doświadczeń wszystkich marek Saint-Gobain, a także naszych partnerów, budujących z zachowaniem najwyższych standardów, oraz Krajowej Agencji Poszanowania Energii, która niejako nadzorowała te procesy" - mówi Janusz Łyczko, lider projektu MULTICOMFORT Saint-Gobain.

Aby zostały właściwie zrealizowane, cały proces budowy musi przebiegać pod ścisłą kontrolą ekspercką. Dlatego też nowa formuła standardu została rozbudowana o model realizacji inwestycji opracowany we współpracy z partnerami: Krajową Agencją Poszanowania Energii oraz deweloperami.

Siedem domów Eco Ready House przeszło pełny proces certyfikacji. Ich projekty powstały w oparciu o rekomendowane warstwy budowalne wykorzystujące odpowiednie rozwiązania. Opracowane plany uwzględniające lokalizację zostały zweryfikowane przez KAPE w kontekście spełnienia wymogów technicznych. Pozytywna recenzja dała podstawę do rozpoczęcia prac. Realizację prowadziła firma Eco Ready House - doświadczona w stosowaniu nowoczesnych technologii wznoszenia domów niskoenergetycznych, wyposażanych w ekologiczne źródła energii.

W trakcie prac przeprowadzono testy badające jakość wykonania kolejnych etapów. Każdy dom został sprawdzony pod kątem szczelności powietrznej zewnętrznej powłoki budynku. Badania będą kontynuowane także w fazie eksploatacji - w wybranych domach monitorowana będzie temperatura, wilgotność powietrza, poziom CO2 i poziom hałasu. Sprawdzone zostanie także zużycie energii w stosunku do założeń projektowych.

Budowa domu zgodna z wymogami MULTICOMFORT - od przygotowania projektu aż po ostatnie wykończenie - pozwala osiągnąć następujące parametry budynku
Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię użytkową (ogrzewanie i wentylacja) EU max 15 kWh/m2/rok
Szczelność budynku 0,6 (n50,h-1)
Współczynnik oświetlenia dziennego min. 60% - 300 Lux od 800 do 1800
Wentylacja min. 30 m3/h/osobę
Izolacyjność akustyczna pomiędzy pomieszczeniami R’A1 pokój/łazienka min. 40 dB
Zastosowanie rekomendowanych rozwiązań Saint-Gobain wg. specyfikacji weryfikacja pozytywna

Stanowią one podstawę do uzyskania komfortu termicznego, akustycznego, dobrej jakości powietrza oraz wizualnego, przy jednoczesnym zachowaniu dbałości o ekonomię, ekologię i bezpieczeństwo. Wszystkie domy wybudowane zgodnie ze standardem MULTICOMFORT Saint-Gobain i zweryfikowane z udziałem Krajowej Agencji Poszanowania Energii będą otrzymywać certyfikat. Każdy inwestor może podjąć się budowy w standardzie i wówczas ubiegać się o dokument certyfikacyjny.

Zobacz też: Szkło SageGlass z regulacją przejrzystości szyb

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnij dach! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Dobra robota zaczyna się od dobrego materiału... ZOBACZ »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.