Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Certyfikowane domy w standardzie MULTICOMFORT

Materiały prasowe  |  30.11.2016
Pierwszy dom w standardzie MULTICOMFORT wybudowany przez firmę ERH - model H1 w Tychowie k. Stargardu
Pierwszy dom w standardzie MULTICOMFORT wybudowany przez firmę ERH - model H1 w Tychowie k. Stargardu
Saint-Gobain

W środę, 23 listopada br. w warszawskiej siedzibie Grupy Saint-Gobain przedstawiciele firmy Procyon odebrali certyfikaty MULTICOMFORT Saint-Gobain dla siedmiu zrealizowanych budynków. Firma oferuje domy pod marką Eco Ready House. Domy przeszły pomyślnie proces certyfikacji na zgodność ze standardem MULTICOMFORT przeprowadzony z udziałem Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Oznacza to, że domy jednorodzinne Eco Ready House są zgodne z nowymi, precyzyjnymi wymaganiami standardu budownictwa MULTICOMFORT Saint-Gobain zapewniającymi komfort termiczny, akustyczny i wizualny przy jednoczesnej dbałości o ekologię, ekonomię i bezpieczeństwo mieszkańców, a także dobrej jakości powietrze. To ważna chwila dla inwestorów poszukujących optymalnych metod budowy domów jednorodzinnych, które uwzględniają wszystkie wyżej wymienione aspekty.

Formuła standardu MULTICOMFORT to idea kreowania przestrzeni życiowej z dbałością o komfort w każdym jego aspekcie. Jego wymagania są oparte na założeniach dla domów niskoenergetycznych i zeroenergetycznych, ale wykraczających znacznie poza aspekty samej energooszczędności.

Czy wiesz, że: Wybrano najbardziej ekologiczne miasta - ECO-MIASTO 2016

"Wychodzimy z założenia, że ważne są nie tylko solidne materiały i sprawdzone metody budowy, ale także samopoczucie mieszkańców [...]. W czasie ostatnich 5 lat powstawały w Polsce domy modelowe, które były dla nas i naszych partnerów niejako poligonem doświadczalnym. Podczas procesu modelowania, projektowania i realizacji domów czerpaliśmy wiele z dotychczasowych doświadczeń wszystkich marek Saint-Gobain, a także naszych partnerów, budujących z zachowaniem najwyższych standardów, oraz Krajowej Agencji Poszanowania Energii, która niejako nadzorowała te procesy" - mówi Janusz Łyczko, lider projektu MULTICOMFORT Saint-Gobain.

Aby zostały właściwie zrealizowane, cały proces budowy musi przebiegać pod ścisłą kontrolą ekspercką. Dlatego też nowa formuła standardu została rozbudowana o model realizacji inwestycji opracowany we współpracy z partnerami: Krajową Agencją Poszanowania Energii oraz deweloperami.

Siedem domów Eco Ready House przeszło pełny proces certyfikacji. Ich projekty powstały w oparciu o rekomendowane warstwy budowalne wykorzystujące odpowiednie rozwiązania. Opracowane plany uwzględniające lokalizację zostały zweryfikowane przez KAPE w kontekście spełnienia wymogów technicznych. Pozytywna recenzja dała podstawę do rozpoczęcia prac. Realizację prowadziła firma Eco Ready House - doświadczona w stosowaniu nowoczesnych technologii wznoszenia domów niskoenergetycznych, wyposażanych w ekologiczne źródła energii.

W trakcie prac przeprowadzono testy badające jakość wykonania kolejnych etapów. Każdy dom został sprawdzony pod kątem szczelności powietrznej zewnętrznej powłoki budynku. Badania będą kontynuowane także w fazie eksploatacji - w wybranych domach monitorowana będzie temperatura, wilgotność powietrza, poziom CO2 i poziom hałasu. Sprawdzone zostanie także zużycie energii w stosunku do założeń projektowych.

Budowa domu zgodna z wymogami MULTICOMFORT - od przygotowania projektu aż po ostatnie wykończenie - pozwala osiągnąć następujące parametry budynku
Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię użytkową (ogrzewanie i wentylacja) EU max 15 kWh/m2/rok
Szczelność budynku 0,6 (n50,h-1)
Współczynnik oświetlenia dziennego min. 60% - 300 Lux od 800 do 1800
Wentylacja min. 30 m3/h/osobę
Izolacyjność akustyczna pomiędzy pomieszczeniami R’A1 pokój/łazienka min. 40 dB
Zastosowanie rekomendowanych rozwiązań Saint-Gobain wg. specyfikacji weryfikacja pozytywna

Stanowią one podstawę do uzyskania komfortu termicznego, akustycznego, dobrej jakości powietrza oraz wizualnego, przy jednoczesnym zachowaniu dbałości o ekonomię, ekologię i bezpieczeństwo. Wszystkie domy wybudowane zgodnie ze standardem MULTICOMFORT Saint-Gobain i zweryfikowane z udziałem Krajowej Agencji Poszanowania Energii będą otrzymywać certyfikat. Każdy inwestor może podjąć się budowy w standardzie i wówczas ubiegać się o dokument certyfikacyjny.

Zobacz też: Szkło SageGlass z regulacją przejrzystości szyb

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.