Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

VIII Seminarium Spektrochemu

Materiały prasowe  |  25.11.2016
VIII Seminarium Spektrochemu
VIII Seminarium Spektrochemu
Spektrochem

Seminarium poświęcone było tematyce tworzenia przewagi nad konkurencją i świadomością doboru surowców wśród technologów zajmujących się ich selekcją, ustalaniem receptur i produkcją dyspersyjnych lakierów, farb oraz tynków.

Wykłady poprowadził ekspert selekcji i syntezy dyspersji polimerowych Artur Pałasz, przedstawiając własne wyniki badań w czterech blokach tematycznych.

Pierwszy to "Colors and polymers", w którym mówił na co zwracać uwagę przy kompatybilizacji kolorantów w układach dyspersyjnych, porównał 19 dyspersji czysto-akrylowych w farbach fasadowych na podstawie ponad 130 badań, a także omówił proces zamieniania dyspersji zawierających APEO na dyspersje APEO-free. 

Zobacz też: Grunty i farby podkładowe - błędy i braki w wymaganiach norm oraz problemy jakościowe

W drugim bloku "Wood & metal application" przedstawił wyniki badań pokazujące wpływ modyfikatorów polarności, które często są nieprawidłowo dobierane w rolę koalescentu, na stabilność w czasie składowania, zarówno w układach lakierów, jak i systemach pigmentowanych emalii dyspersyjnych. Artur Pałasz analizował wpływ odpowiedniego spęcznienia dodatków reologicznych poliuretanowych na właściwości wyrobów dyspersyjnych ciekłych oraz powłok. 

W trzecim bloku "Product innovations" prelegent omówił swoje autorskie rozwiązania w obszarze doboru surowców do gruntów szczepnych (m.in. na stare podłoża alkidowe, płytki ceramiczne). Zaprezentował również nieznane w Polsce metody badawcze pozwalające określić przyczepność na mokro do trudnych podłoży. Czwarty blok "Product stabilization" poświęcony był koncepcji manuali dla technologów pozwalających świadomie stosować dyspersje polimerowe w synergii z dyspergatorami.

W podanych konkretnych przykładach dyspersji i dodatków dyspergujących Artur Pałasz wskazał znaczenie opracowywanych przez Spektrochem manuali, które w niespotykany sposób ułatwiają pracę technologom. 

Podczas seminarium Artur Pałasz przedstawił również nowe narzędzia dla technologów, jakie tworzy i dostarcza dla technologów laboratorium Spektrochem. Są to m.in. specjalne aplikacje dostępu do wyników badań, manuale pozwalające uzyskać wiedzę na temat stosowania wielu surowców w synergii ze sobą, w dowolnych kombinacjach. 

Spektrochem zaprezentował oficjalnie nowe logo i hasło reklamowe "Artur Pałasz. Składnik Twojej przewagi". Tym samym rozpoczyna się kolejny etap Spektrochemu w rozwoju i otwieraniu nowych możliwości. 

Czy wiesz, że: Nowe przepisy o paliwach uderzą w branżę farbiarską i klejową

Podczas seminarium swoje prezentacje miały również firmy 3M - producent mikrosfer ceramicznych i próżniowych kulek szklanych, Neurtek - hiszpański producent aparatury badawczej, a także Vinavil - włoski producent dyspersji polimerowych. 

Tagi: 
kleje
farby
lakiery
polimery
tynki
spektrochem

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Szkło piankowe - czego jeszcze o nim nie wiesz?

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Dzięki swoim właściwościom – m.in. wysokiej odporności na ściskanie, wodoszczelności, paroszczelności... czytaj dalej » Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej »

Zatrzymaj ciepło i ochroń dom przed zimnem »


Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Balkony i tarasy - jaką technologię wykonania wybrać?

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie okapu tarasu czy balkonu... czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Przekonaj się, jak wiele zalet ma nowa generacja stropów gęstożebrowych ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Planujesz renowację budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Jeśli docieplenie z zewnątrz nie jest możliwe, co jest częste w przypadku obiektów zabytkowych, mamy... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2020

Aktualny numer:

Izolacje 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szron na dachu
  • - Ile można zyskać na termomodernizacji?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.