Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Pierwsze spotkanie konsultacyjne Kodeksu urbanistyczno-budowlanego

Materiały prasowe  |  27.10.2016
Rozpoczęła się seria spotkań konsultacyjnych Kodeksu urbanistyczno-budowlanego
Rozpoczęła się seria spotkań konsultacyjnych Kodeksu urbanistyczno-budowlanego
MIiB

24 października br. spotkaniem w Krakowie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozpoczęło serię spotkań konsultacyjnych projektu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Są one elementem pogłębionych konsultacji publicznych. Wśród gości zaproszonych na spotkanie znaleźli się parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele samorządów zawodowych z Małopolski.

Kodeks urbanistyczno-budowlany, wg projektu resortu infrastruktury i budownictwa, ma usystematyzować proces inwestycyjny. Dokument wprowadza sześć kategorii inwestycji i jedną zintegrowaną zgodę inwestycyjną. Zarówno w przypadku budowy domu mieszkalnego, jak i wiekszych przedsięwzięć - np. zakładu przemysłowego, określone zostaną tryb i zasady dojścia do końcowego etapu - realizacji inwestycji. Kodeks eliminuje nadinterpretacje powstałe w różnych urzędach.

"Kodeks to olbrzymie wyzwanie legislacyjne, w swojej istocie będzie zawierał wszystkie elementy otoczenia prawnego procesu inwestycyjnego, pozwalające na to, aby przygotować, zrealizować i oddać do użytkowania każdą inwestycję" - zaznaczył minister Andrzej Adamczyk.

Zobacz też: Kodeks urbanistyczno-budowlany w uzgodnieniach i konsultacjach

Projekt kodeksu zawiera regulacje ujęte dziś m.in. w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustawie Prawo budowlane, ustawie o gospodarce nieruchomościami i wszystkich specustawach dotyczących realizacji inwestycji drogowych, kolejowych czy sieciowych. MIiB chce skierować projekt do końca roku pod obrady rządu.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski przedstawili szczegółowe założenia projektu kodeksu. Odpowiadał także na pytania dotyczące planowania przestrzennego i części inwestycyjnej kodeksu. Pytania dotyczyły m.in. szczegółów funkcjonowania milczącej zgody inwestycyjnej, opłaty infrastrukturalnej oraz nowych regulacji w zakresie opracowań projektowych. Zgłaszano również kwestie nieuregulowane w projekcie, a dotyczące szeroko rozumianego procesu inwestycyjnego.

Kolejne spotkania zaplanowano m.in.

  • w Katowicach - 7 listopada,
  • we Wrocławiu - 8 listopada
  • w Rzeszowie - 14 listopada.

Cykl konferencji podsumuje spotkanie, które odbędzie się 16 grudnia br. w Warszawie.

Źródło: MIiB

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Alternatywa dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Powłoka ta stanowi elastyczne, trudnościeralne pokrycie posadzek betonowych szczególnie polecane do...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.