Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Fakro rozwija rynek osłon przeciwsłonecznych

Redakcja miesięcznika IZOLACJE  |  IZOLACJE 10/2016  |  10.10.2016  |  1
Zakład produkcyjny firmy Fakro w Nowym Sączu
Zakład produkcyjny firmy Fakro w Nowym Sączu
Fakro

Na szkoleniu zorganizowanym przez firmę Fakro zaprezentowano teoretyczne i praktyczne aspekty zastosowania osłon przeciwsłonecznych, które w naszym kraju do tej pory nie było zbyt powszechne, a wręcz nikłe. Z racji różnego rodzaju uwarunkowań ma się to wkrótce zmienić.

"Markiza zewnętrzna jest w Polsce nowym produktem. Do tej pory na naszym rynku były one rzadko stosowane. Wcześniej nie sprzyjały temu ani przepisy, ani klimat (…) Natomiast klimat się zmienia. Mamy coraz cieplejsze lata, bardziej gorące dni. Tych dni w skali roku jest coraz więcej, a w pomieszczeniach, które mają okna od strony południowej, trudno wytrzymać w upalny dzień, bo temperatura jest wysoka. Pomieszczenie się nagrzewa, energia słoneczna przenika do wnętrza. Jeżeli nie ma osłon zewnętrznych, pomieszczenie będzie przegrzewane. Stąd konieczność stosowania osłon zewnętrznych" - powiedział Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, w rozmowie z redaktorem naczelnym miesięcznika IZOLACJE Jaroslawem Guzalem.

Czytaj też: Fakro firmą z największą liczbą patentów

Opinia ta w zasadzie oddaje to, co się od jakiegoś czasu dzieje na naszym rynku. Osłony przeciwsłoneczne powoli stają się produktem pożądanym przez coraz większą liczbę Polaków. Świadczy o tym wręcz fala powstających jak grzyby po deszczu firm handlowych oferujących wszelkiego rodzaju osłony. Podobne sytuacja wygląda w przypadku producentów wyrobów budowlanych. Wiele z nich w ostatnim czasie poszerzyło swoją ofertę o osłony przeciwsłoneczne.

W ocenie firmy Fakro rynek ten jest wciąż bardzo mały. Z roku na rok rośnie, ale nie jest to jeszcze produkt powszechny. Dzieje się tak mimo tego, że przepisy zawarte w Warunkach Technicznych jednoznacznie regulują konieczność stosowania tego typu rozwiązań. Odnosi się to konkretnie do parametru g dla całego okna od strony południowej, który powinien być mniejszy od 0,35, czyli wskazywać, że maksymalnie 35% energii słonecznej powinno przenikać przez okno do pomieszczenia. Jednak niewielu architektów i projektantów ma świadomość tych regulacji. Z czasem pewnie ulegnie to zmianie, ale na to potrzeba więcej czasu.

W ramach spotkania w firmie Fakro odbyła się również prezentacja działalności Fundacji "Pomyśl o Przyszłości". Jej celem jest podejmowanie oraz wpieranie wszelkich inicjatyw służących rozwojowi gospodarczemu naszego kraju. Cel ten Fundacja realizuje głównie poprzez zainteresowanie społeczeństwa polską wspólnotą gospodarczą. Fundacja dąży do tego, aby mieszkańcy naszego kraju wiedzieli, jak funkcjonować w wolnorynkowej i globalnej gospodarce, aby czerpać z tego jak największe korzyści. Nie jest ona organizacją polityczną i nie reprezentuje żadnej z wybranych opcji politycznych.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »
Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 10/2016

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.