Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Działalność Związku SIPUR w III kwartale 2016 r.

Materiały prasowe  |  06.10.2016
"SIPUR" wspierał kolejną edycję Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury OSSA
"SIPUR" wspierał kolejną edycję Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury OSSA
Jakub Nanowski

W III kwartale br. Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" był obecny na różnych wydarzeniach branżowych.

Wzorem lat ubiegłych w lipcu br. zorganizowano kolejną edycję Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury OSSA, które od wielu lat są wspierane przez  "SIPUR". Tegoroczne warsztaty młodych ludzi związanych z architekturą odbyły się w Gdyni pod hasłem TRANS-PORT-FORUM. Studenci wzięli udział w plenerach i konkursach.

30 września br. przedstawiciele Związku wzięli udział w Centralnych Uroczystościach "Dnia Budowlanych" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przewodniczącym Komitetu Honorowego tegorocznych obchodów był Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, głównym organizatorem Związek Zawodowy „Budowlani”, a jednym ze współorganizatorów Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości, której członkiem jest "SIPUR".

Przeczytaj też: I Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów Budownictwo Zrównoważone

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, największych organizacji sektora budowlanego, różnych środowisk budowlanych, mieszkaniowych i przemysłu wyrobów budowlanych samorządów, instytucji naukowych, związków, izb, stowarzyszeń branżowych, pracodawców oraz związkowców.

Podczas spotkania Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował zebranych, że projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego trafił do konsultacji publicznych. Dokument zawiera zmiany dotyczące m.in. planowania zagospodarowania przestrzennego, prawa budowlanego, prawa geodezyjnego, prawa kartograficznego i gospodarki nieruchomościami. Kodeks będzie regulował cały proces inwestycyjny, od ochrony przestrzeni, wskazywania miejsc, gdzie można ulokować inwestycje aż do oddania do użytkowania obiektu budowlanego.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski powiedział, że ministerstwo oczekuje krytycznych i konstruktywnych uwag do projektu, które pomogą w rozwiązywaniu problemów i zadeklarował ze strony MIiB pełną otwartość w dialogu z branżą. Wyjaśnił, że w przypadku prostych przedsięwzięć, głównie budownictwa jednorodzinnego, nowe przepisy będą zakładały wprowadzenie zgody inwestycyjnej - jednej zintegrowanej decyzji w ramach tzw. jednego okienka, zastępującej wszystkie dotychczasowe zgody i decyzje administracyjne, w tym pozwolenie na budowę. Głównym podmiotem wydającym zgody inwestycyjne ma być starosta.

Zobacz: Działania Związku SIPUR - II kwartał 2016 r.

Źródło: Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR"

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Izolacja kominku? Sprawdź, czego użyć »

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Dowiedz się więcej o izolacjach technicznych czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturą zeszklenia, wówczas żywica nie jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

wpusty balkonowe suez
Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.