Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego do końca roku

Materiały prasowe  |  15.09.2016
Projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego ma być gotowy do końca roku - zapowiedział wiceminister Tomasz Żuchowski podczas inauguracji Konferencji Naukowej Krynica 2016
Projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego ma być gotowy do końca roku - zapowiedział wiceminister Tomasz Żuchowski podczas inauguracji Konferencji Naukowej Krynica 2016
MIiB

Podczas inauguracji 62. Konferencji Naukowej Krynica 2016 wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski mówił o pracach nad Kodeksem urbanistyczno-budowlanym, a także nad rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

"Jesteśmy zdeterminowani, by projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego był gotowy do końca 2016 r. Te złożone działania realizuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Kodeks ma integrować regulacje dotyczące działalności budowlanej i planowania przestrzennego" - mówił 12 września br., podczas inauguracji 62. Konferencji Naukowej Krynica 2016, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

Kodeks ma wyeliminować różnice w interpretacji przepisów budowlanych i planistycznych oraz przezwyciężyć bariery instytucjonalne. Resort budownictwa prowadzi konsultacje i analizuje napływające uwagi. Zgodnie z zapowiedzią ministra Andrzeja Adamczyka, projekt jeszcze w tym roku zostanie publicznie zaprezentowany.

Zobacz też: Jak poprawić efektywność energetyczną budynków?

Wiceminister Żuchowski zapewnił też, że prace nad projektem rozporządzeń w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz w sprawie wzoru wniosku o pozwolenie na budowę, są zaawansowane i powinny zakończyć się w najbliższym czasie. Warunki techniczne dla projektowania budynków nie były kompleksowo zmieniane od dawna. Wzory wniosków budowlanych są zmieniane po to, aby były bardziej czytelne dla wypełniających je inwestorów.

Podczas spotkania minister podkreślał wagę współpracy z samorządami zawodowymi i organizacjami pozarządowymi w tworzeniu prawa.

"Musimy pamiętać o tym, że resort ma służyć środowisku, a nie odwrotnie. Współpraca z partnerami ze środowisk branżowych jest niezbędna m.in. w procesie konsultacji projektów. Pozwala to na wskazanie potencjalnych słabych punktów danych rozwiązań, czy też zaproponowanie nowych działań. Dyskusja, dialog z partnerami są dla nas kluczowe i liczymy na to, że będą coraz lepsze" - podkreślił Tomasz Żuchowski.

62. Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk oraz Komitetu Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa jest współorganizowana przez Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Konferencja odbywa się w dniach 11-16 września 2016 roku w Krynicy-Zdroju. W tym roku część problemowa konferencji dotyczyła stanu i perspektyw budownictwa prefabrykowanego w Polsce.

Przeczytaj: MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

Źródło: MIiB

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Opłacalność paneli fotowoltaicznych - najnowsze informacje i porady »

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

W przyszłym roku nastąpią znaczne podwyżki cen energii elektrycznej, dlatego też warto zastanowić się nad montażem paneli fotowoltaicznych.
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.