Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Centrum Szkoleniowe Isover działa już dwa lata

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 9/2016  |  16.08.2016
Uczestnicy szkoleń mogą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu izolacji ścian, dachu skośnego oraz izolacji technicznych
Uczestnicy szkoleń mogą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu izolacji ścian, dachu skośnego oraz izolacji technicznych
Isover

Ponad 100 przeprowadzonych szkoleń i prawie 2000 uczestników - Isover podsumowuje dwa lata działalności centrum szkoleniowego znajdującego się przy gliwickiej fabryce.

W centrum szkoleń praktycznych eksperci Isover dzielą się swoją wiedzą na temat produkcji wełny mineralnej oraz jej prawidłowej aplikacji z wykonawcami, dystrybutorami, projektantami, studentami i uczniami szkół technicznych.

Centrum organizuje także szkolenia otwarte, w których mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane metodami budowy ciepłych, cichych i bezpiecznych budynków. Zespół Isover kontynuuje też cykl szkoleniowy w terenie.

Zobacz też: Super Mata Plus - nowa wełna premium

W czasie ostatnich dwóch lat liczba modułów tematycznych oferowanych przez Centrum wzrosła kilkukrotnie. Pierwszym kursem proponowanym przez ośrodek była izolacja dachu skośnego oraz ścian zewnętrznych. Obecnie uczestnicy spotkań mogą poszerzyć swoją wiedzę w następujących zakresach:

  • Dach skośny z testem szczelności Blower Door
  • Izolacja nakrokwiowa /renowacje
  • Ściany zewnętrzne - ETICS, fasada wentylowana
  • Izolacje techniczne 
  • Izolacja ścian wewnętrznych

Każde szkolenie poprzedzone jest wizytą w fabryce. To jedyna okazja, aby z bliska zobaczyć, jak wygląda cały proces produkcyjny zarówno szklanej, jak i skalnej wełny mineralnej, produkowanych w Gliwicach. Uczestnicy biorą również udział w panelach wykładowych prowadzonych przez ekspertów z Biura Doradztwa Technicznego, które stanowią bazę wiedzy teoretycznej z zakresu fizyki budowli oraz właściwości materiałów izolacyjnych.

Przeczytaj: Firmy stowarzyszenia MIWO to miejsca pracy i inwestycje

Ważnym elementem każdego szkolenia jest część praktyczna. Eksperci wykorzystują modele z przekrojami wzorcowych rozwiązań izolacyjnych dla kluczowych aplikacji izolacyjnych w budynkach i pokazują różnicę między prawidłowym a niewłaściwym wykonaniem.

Zaobserwowaliśmy, że brak wykwalifikowanych fachowców jest istotną barierą w rozwoju rynku izolacji w Polsce. Nasze Centrum Szkoleniowe stanowi realne wsparcie dla firmy wykonawczych, którym zależy na efektywnym kształceniu specjalistów. Jako liderzy rynku czujemy się w obowiązku, aby podnieść poziom wiedzy oraz umiejętności praktycznych, promować wysokie standardy jakościowe i zapewniać solidne wsparcie naszym klientom - mówi Benedykt Korduła, dyrektor marketingu Isover.

Aby stale doskonalić ofertę edukacyjną i dopasowywać ją do wymagań rynku, organizatorzy regularnie badają opinie pośród wszystkich uczestników prowadzonych szkoleń poprzez wywiady ankietowe. Uczestnicy oceniają skuteczność i przydatność szkoleń dla biznesu na doskonałym poziomie ponad 98%.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 9/2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Opłacalność paneli fotowoltaicznych - najnowsze informacje i porady »

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

W przyszłym roku nastąpią znaczne podwyżki cen energii elektrycznej, dlatego też warto zastanowić się nad montażem paneli fotowoltaicznych.
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.