Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

2,5 mld zł od NFOŚiGW na niskoemisyjną gospodarkę

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 9/2016  |  09.08.2016
Zakres programu "Wsparcie przedsięwzięć w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki" rozszerzono o dwie nowe części
Zakres programu "Wsparcie przedsięwzięć w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki" rozszerzono o dwie nowe części
NFOŚiGW

Program priorytetowy NFOŚiGW "Wsparcie przedsięwzięć w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki" uzupełniono o dwie nowe części -skierowane do beneficjentów I osi PO IiŚ 2014-2020 oraz do sektora ciepłowniczego. Nabór wniosków rozpocznie się 16 sierpnia br.

Program "Wsparcie przedsięwzięć w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki", którego celem jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsięwzięć na środowisko poprzez działania inwestycyjne, przyjęto i ogłoszono w 2015 r. Jego całkowity budżet to 2,5 mld zł. 

Wówczas, w I naborze złożono 18 wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 950 mln zł. Pozytywną ocenę uzyskało 13 wniosków (w sumie 650 mln zł dofinansowania), z czego 6 zawarło już z NFOŚiGW umowy, a pozostałe są jeszcze kontraktowane.

Czy wiesz, że: NFOŚiGW przeznaczy miliard złotych na poprawę jakości powietrza

Przedsięwzięcia zgłoszone do programu dotyczą instalacji sektora energetycznego, hutniczego oraz meblowego. Jeden z ciekawszych projektów, które wspiera NFOŚiGW, to budowa zamkniętego systemu chłodzenia wody z przeponową chłodnią wentylatorową. Projekt ten pozwoli na oszczędność wody 963 m3/rok oraz zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną o 8125,34 MWh/rok. 

W tym roku, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozszerzył zakres programu o dwie dodatkowe części. Obok pierwszej pn. E-Kumulator - Ekologiczny Akumulator dla Przemysłu, drugą skierowano do beneficjentów I osi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, a trzecią w szczególności do sektora ciepłowniczego. Ich budżety wynoszą odpowiednio: 1 mld zł, 500 mln zł i 1 mld zł. Ogłoszony przez NFOŚiGW nabór wniosków o preferencyjne pożyczki ruszy 16 sierpnia i potrwa do 16 grudnia 2016 r. dla Części 1) i Części 3) oraz do 30 stycznia 2017 r. dla Części 2).

Część 1) E-Kumulator - Ekologiczny Akumulator dla Przemysłu to kompleksowe wsparcie przedsiębiorców przemysłowych, którzy chcą lepiej gospodarować surowcami pierwotnymi oraz zmniejszać szkodliwe emisje do atmosfery. W ramach programu przewidziane jest wsparcie inwestycji z zakresu: zmniejszenia zużycia surowców pierwotnych, ograniczenia emisji dwutlenku węgla, dwutlenku siarki i tlenków azotu oraz ograniczenia lub uniknięcia emisji pyłów.

Część 2) Współfinansowanie I Osi POIiŚ 2014-2020 oferuje niezbędne współfinansowanie krajowych inwestycji wspieranych w ramach I Osi POIiŚ 2014-2020.

Przeczytaj też: Ruszył nabór wniosków do programu Sokół

Część 3) Efektywne systemy ciepłownicze i chłodnicze - skierowana jest przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którzy chcieliby uzyskać wsparcie przedsięwzięć realizowanych w istniejącym przedsiębiorstwie/zakładzie dotyczących budowy lub przebudowy jednostek wytwórczych wraz z podłączeniem ich do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej mających na celu doprowadzenie systemu ciepłowniczego, w którym funkcjonują, do spełnienia definicji "efektywnego systemu ciepłowniczego", w którym do produkcji ciepła lub chłodu wykorzystuje się w co najmniej: 50% energii ze źródeł odnawialnych lub w 50% ciepła odpadowego lub w 75% ciepła pochodzącego z kogeneracji lub w 50% wykorzystuje się połączenie takiej energii i ciepła.

Źródło: NFOŚiGW

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 9/2016

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Izolacja kominku? Sprawdź, czego użyć »

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Dowiedz się więcej o izolacjach technicznych czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturą zeszklenia, wówczas żywica nie jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

wpusty balkonowe suez
Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.