Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Przebadano kolejną partię wyrobów budowlanych - poznaj wyniki

GUNB opublikował wyniki badań kolejnych próbek wyrobów budowlanych
GUNB opublikował wyniki badań kolejnych próbek wyrobów budowlanych
www.freeimages.com

Na stronie GUNB opublikowano wyniki badań kolejnych próbek wyrobów budowlanych. Czy wszystkie spełniają wymagania pod kątem parametrów użytkowych?

Na zlecenie Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego przebadano płyty styropianowe do izolacji cieplnej w budownictwie - okazało się, że produkty nie spełniają wymagań w żadnym ze sprawdzanych parametrów - dotyczyło to współczynnika przewodzenia ciepła, opóru cieplnego oraz wytrzymałości na zginanie. 

Natomiast wyniki badań płyt styropianowych innego producenta są zgodne z deklarowanymi parametrami w niektórych zakresach - wytrzymałości na zginanie i ściskanie, nie są zaś zgodne w przypadku wartości współczynnika przewodzenia ciepła i oporu cieplnego.

Wykonane na zlecenie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego badania płyt styropianowych pokazały natomiast niższy niż deklarowany opór cieplny - RD, a także wyższy od deklarowanego współczynnik przewodzenia ciepła – λ oraz pozytywny wynik wytrzymałości na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych - TR.

Warto wiedzieć: Jaka jest jakość materiałów budowlanych?

Łódzki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego siatka podtynkowa z włókna szklanego (materiał zbrojący w bezspoinowych systemach ociepleń ścian zewnętrznych budynków) uzyskał wyniki pozytywne spełnia w przypadku większości parametrów - długości, szekorości, rodzaju splotu, masy powierzchniowej oraz zawartości popiołu. Niezgodne z deklarowanymi były wymiary oczek w świetle po wątku (zgodne po osnowie), a także siła zrywająca wzdłuż osnowy i wątku na próbkach przechowywanych 28 dni w roztworze alkalicznym w kierunku osnowy (w kierunku wątku zgodne). 

Zgodne z deklarowanymi były także parametry zaprawy murarskiej ogólnego przeznaczenia, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz w elementach podlegających wymaganiom konstrukcyjnym, do murów zbrojonych i niezbrojonych, przebadanej przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego - wytrzymałość na ściskanie i absorpcja wody. 

www.gunb.gov.pl

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Źródło: GUNB

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Czego użyć do napraw i uszczelnień?


Na etapie wykonywania hydroizolacji budynku warto rozważyć zastosowanie materiałów ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.