Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

I Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów Budownictwo Zrównoważone

Uczestnicy Konferencji Studentów i Doktorantów
Uczestnicy Konferencji Studentów i Doktorantów
UTP

W dniach 1-2 czerwca br. w Bydgoszczy odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów pt. "Budownictwo zrównoważone". Organizatorem tego dwudniowego spotkania było Koło Naukowe Budownictwo Energooszczędne Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Podstawowym celem konferencji jest przegląd i charakterystyka współczesnych rozwiązań materiałowych, konstrukcyjnych i technologicznych współczesnego budownictwa oraz wymiana i prezentacja poglądów środowiska akademickiego z praktykami w zakresie projektowania, wznoszenia i eksploatacji obiektów budowlanych.

Wykład inauguracyjny "Nowoczesne elewacje jako element budownictwa zrównoważonego" poprowadził prof. dr hab. eur. inż. Tomasz Błaszczyński z Politechniki Poznańskiej. W dalszej części sesji poruszano zagadnienia związane z dostosowaniem budynków do wymagań WT 2021, zrównoważonego projektowania budynku mieszkalnego oraz budownictwa pasywnego.

Przeczytaj: Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-VI 2016 r.

W drugiej sesji konferencji kontynuowano wątek budownictwa pasywnego. Oprócz tego prezentowano kwestie związane z projektowaniem przegród w nowoczesnym budownictwie. W tej części zajęto sięrównież wpływem systemu grzewczegona budownictwo niskoenergetyczne.

W kolejnym dniu konferencji omawiano zagadnienia związane z ogrzewaniem. Przy tej okazji omówiono również tematy, takie jak przydomowe elektrownie wiatrowe oraz korozja biologiczna ścian zewnętrznych wywołana przez glony.

W ostatniej sesji autorzy referatów prezentowali m.in. tematy związane z praktycznymi możliwościami produkcji i stosowania betonów lekkich z użyciem regranulatu EPS oraz realizacją konstrukcji przyczółka mostowego w aspekcie budownictwa zrównoważonego.

W spotkaniu wzięło udział blisko 60 osób z całej Polski. Patronat nad konferencją sprawowała redakcja miesięcznika "IZOLACJE".

Wśród firm i instytucji wspierających tę inicjatywę znalazł się Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR", a także firmy: Rector Polska, Termocent–Marek Kitliński oraz Mazart - Sztukateria elewacyjna.

Poznaj: Działania Związku SIPUR - II kwartał 2016 r.

Według deklaracji organizatora konferencja ma być kontynuowana. I dobrze, bo stanowi ona okazję dla młodych osób do prezentacji swoich dokonań. Spotkanie tego typu to również możliwość poznania środowisk akademickich z całego kraju, które na co dzień zajmują się szeroko pojętym budownictwem. Wymania doświadczeń w tym zakresie zwykle bywa bardzo inspirująca w codziennej pracy i nauce.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 7/8/2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Opłacalność paneli fotowoltaicznych - najnowsze informacje i porady »

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

W przyszłym roku nastąpią znaczne podwyżki cen energii elektrycznej, dlatego też warto zastanowić się nad montażem paneli fotowoltaicznych.
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.