Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Działania Związku SIPUR - II kwartał 2016 r.

Materiały prasowe  |  11.07.2016
Związek SIPUR był jednym z wystawców podczas IX Targów Budowlanych SIBEX 2016
Związek SIPUR był jednym z wystawców podczas IX Targów Budowlanych SIBEX 2016

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" podsumował swoją aktywność w II kwartale br.

W pierwszy weekend kwietnia w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyła się kolejna edycja Targów Budowlanych SIBEX oraz premierowe Targi Działki i Ogrody. Z ofertą 150 firm zgromadzonych w Expo Silesia zapoznało się ponad 6,5 tys. osób. Wśród wystawiających się był także związek SIPUR, który o kilku lat bierze udział w sosnowieckich targach.

SIBEX to jedna z najdłużej organizowanych przez Expo Silesia imprez targowych, która jest doskonale znana mieszkańcom regionu. Na wystawie można było się zapoznać nie tylko z najnowszymi materiałami budowlanymi i ofertą firm usługowych z zakresu budowy i remontów, ale także znaleźć elementy niezbędne do wykańczania wnętrz, dokonać wyboru odpowiedniej instalacji grzewczej, klimatyzacyjnej czy wodnej, a nawet dokonać zakupu odpowiednich mebli czy dekoracji.

Już po raz trzeci SIPUR był jednym ze sponsorów Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej BUDMIKA zorganizowanej w centrum wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2. Podczas konferencji wygłoszono wiele referatów dotyczących budownictwa (m.in. konstrukcje budowlane i inżynierskie, budownictwo ogólne, budownictwa ekologiczne, komputerowe wspomagania projektowania), inżynierii środowiska (m.in. ciepłownictwo, ogrzewnictwo, dystrybucja ciepła, wentylacja, klimatyzacja, chłodnictwo, komfort cieplny i systemy kształtowania komfortu, budynki pasywne, niskoenergetyczne, zeroenergetyczne, ochrona atmosfery) oraz architektury (architektura wernakularna, "dom inteligentny", systemy fasadowe, nowoczesne technologie konserwacji zabytków, ergonomia w projektowaniu miejsc pracy).

Zobacz też: Działania Związku SIPUR w I kwartale 2016 r.

W związku z poszerzeniem formuły BUDMIKI o studentów uczelni zagranicznych, kolejną edycję konferencji zaplanowano na wiosnę 2018 r.

Przedstawiciele SIPUR wzięli też udział w kolejnej edycji Międzynarodowej Konferencji ETICS zorganizowanej w hotelu Mazurkas przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). W dwudniowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele producentów systemów ETICS, dostawców surowców i chemii budowlanej, ośrodków naukowo-badawczych, organów nadzoru budowlanego, stowarzyszeń branżowych oraz mediów. Kolejna edycja corocznego forum polskiej branży ociepleń odbędzie się 11-12 maja 2017 r.

Przedstawiciele SIPUR wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Buildings Performance Institute Europe BPIE. Podczas warsztatów omawiano m.in. następujące tematy:

 • Narodowy Program Remontów budynków jednorodzinnych,
 • PolREFF - nowy program EBRD wsparcia dla budynków jednorodzinnych,
 • Propozycje zmian w Ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów,  
 • Propozycje wymagań technicznych dla termomodernizowanych budynków jednorodzinnych
 • Mechanizmy wsparcia finansowego itp.

W tym spotkaniu branżowym wzięli udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (MIB), Ministerstwa Energii (ME), Ministerstwa Środowiska (MŚ), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI/Jaspers), Instytutu Ekonomi Środowiska (IEŚ), Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE), wiodących firm i stowarzyszeń.

W kwietniu 2016 SIPUR dołączył do prac Polskiej Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości (KBiN). KBIN to dobrowolna organizacja formalno-prawna zrzeszająca blisko 20 związków pracodawców, przedsiębiorców oraz ugrupowań branżowych i regionalnych skupiających około 4000 firm, w których zatrudnionych jest ponad 300 000 pracowników.

Polska Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości inicjuje, organizuje i wspiera wszelkie działania na rzecz rozwoju i podnoszenia konkurencyjności polskiego budownictwa, rynku nieruchomości i przemysłu materiałów budowlanych, reprezentuje interesy zrzeszonych członków w stosunkach z parlamentem, rządem, samorządami lokalnymi, związkami zawodowymi oraz innymi organizacjami w kraju i za granicą, wspiera działalność zrzeszonych organizacji i ich członków, aktywnie i niestrudzenie działa na rzecz rozwoju dialogu społecznego w budownictwie i dalszej integracji środowiska oraz umacniania pozycji organizacji pracodawców w relacjach z partnerami i rządem w tym dialogu. 

Konfederacja jest prawnym kontynuatorem Federacji Pracodawców i Przedsiębiorców Przemysłu Budowlanego RP, działającej od 1995 r.

W II kwartale br. przedstawiciele SIPUR spotykali się z inżynierami i technikami budownictwa, studentami wyższych uczelni technicznych oraz uczniami techników budowlanych realizując podstawową misję związku polegającą na krzewieniu wiedzy o najnowszych technologiach i produktach izolacyjnych z poliuretanu.

19 kwietnia br. miała miejsce prezentacja na temat cech i zastosowań poliuretanu do izolacji cieplnej w budownictwie dla członków Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a 2 czerwca dla członków Koła Młodych PZITB na Politechnice Koszalińskiej w Koszalinie.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Przedstawiciele SIPUR spotkali się ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a także Politechniki Białostockiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Podczas corocznego Zgromadzenia Ogólnego SIPUR członkowie Związku dokonali zmian w statucie oraz wybrali członków zarządu na kolejną kadencję.

Skład aktualnego zarządu SIPUR:

 • Maciej Kubanek - prezes zarządu  
 • Piotr Cieślewicz, Kingspan Insulation - wiceprezes zarządu
 • Sławomir Golonka, Covestro - wiceprezes zarządu
 • Mirosław Dąbrowski, BASF - członek zarządu
 • Grzegorz Żmuda, IKO – członek Zarządu

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Alternatywa dla wełny i styropianu »


W porównaniu do tradycyjnych metod izolacji dachu... ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Budowa w czasach pandemii
 • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.