Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Działania Związku SIPUR - II kwartał 2016 r.

Materiały prasowe  |  11.07.2016
Związek SIPUR był jednym z wystawców podczas IX Targów Budowlanych SIBEX 2016
Związek SIPUR był jednym z wystawców podczas IX Targów Budowlanych SIBEX 2016

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" podsumował swoją aktywność w II kwartale br.

W pierwszy weekend kwietnia w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyła się kolejna edycja Targów Budowlanych SIBEX oraz premierowe Targi Działki i Ogrody. Z ofertą 150 firm zgromadzonych w Expo Silesia zapoznało się ponad 6,5 tys. osób. Wśród wystawiających się był także związek SIPUR, który o kilku lat bierze udział w sosnowieckich targach.

SIBEX to jedna z najdłużej organizowanych przez Expo Silesia imprez targowych, która jest doskonale znana mieszkańcom regionu. Na wystawie można było się zapoznać nie tylko z najnowszymi materiałami budowlanymi i ofertą firm usługowych z zakresu budowy i remontów, ale także znaleźć elementy niezbędne do wykańczania wnętrz, dokonać wyboru odpowiedniej instalacji grzewczej, klimatyzacyjnej czy wodnej, a nawet dokonać zakupu odpowiednich mebli czy dekoracji.

Już po raz trzeci SIPUR był jednym ze sponsorów Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej BUDMIKA zorganizowanej w centrum wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2. Podczas konferencji wygłoszono wiele referatów dotyczących budownictwa (m.in. konstrukcje budowlane i inżynierskie, budownictwo ogólne, budownictwa ekologiczne, komputerowe wspomagania projektowania), inżynierii środowiska (m.in. ciepłownictwo, ogrzewnictwo, dystrybucja ciepła, wentylacja, klimatyzacja, chłodnictwo, komfort cieplny i systemy kształtowania komfortu, budynki pasywne, niskoenergetyczne, zeroenergetyczne, ochrona atmosfery) oraz architektury (architektura wernakularna, "dom inteligentny", systemy fasadowe, nowoczesne technologie konserwacji zabytków, ergonomia w projektowaniu miejsc pracy).

Zobacz też: Działania Związku SIPUR w I kwartale 2016 r.

W związku z poszerzeniem formuły BUDMIKI o studentów uczelni zagranicznych, kolejną edycję konferencji zaplanowano na wiosnę 2018 r.

Przedstawiciele SIPUR wzięli też udział w kolejnej edycji Międzynarodowej Konferencji ETICS zorganizowanej w hotelu Mazurkas przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). W dwudniowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele producentów systemów ETICS, dostawców surowców i chemii budowlanej, ośrodków naukowo-badawczych, organów nadzoru budowlanego, stowarzyszeń branżowych oraz mediów. Kolejna edycja corocznego forum polskiej branży ociepleń odbędzie się 11-12 maja 2017 r.

Przedstawiciele SIPUR wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Buildings Performance Institute Europe BPIE. Podczas warsztatów omawiano m.in. następujące tematy:

 • Narodowy Program Remontów budynków jednorodzinnych,
 • PolREFF - nowy program EBRD wsparcia dla budynków jednorodzinnych,
 • Propozycje zmian w Ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów,  
 • Propozycje wymagań technicznych dla termomodernizowanych budynków jednorodzinnych
 • Mechanizmy wsparcia finansowego itp.

W tym spotkaniu branżowym wzięli udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (MIB), Ministerstwa Energii (ME), Ministerstwa Środowiska (MŚ), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI/Jaspers), Instytutu Ekonomi Środowiska (IEŚ), Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE), wiodących firm i stowarzyszeń.

W kwietniu 2016 SIPUR dołączył do prac Polskiej Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości (KBiN). KBIN to dobrowolna organizacja formalno-prawna zrzeszająca blisko 20 związków pracodawców, przedsiębiorców oraz ugrupowań branżowych i regionalnych skupiających około 4000 firm, w których zatrudnionych jest ponad 300 000 pracowników.

Polska Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości inicjuje, organizuje i wspiera wszelkie działania na rzecz rozwoju i podnoszenia konkurencyjności polskiego budownictwa, rynku nieruchomości i przemysłu materiałów budowlanych, reprezentuje interesy zrzeszonych członków w stosunkach z parlamentem, rządem, samorządami lokalnymi, związkami zawodowymi oraz innymi organizacjami w kraju i za granicą, wspiera działalność zrzeszonych organizacji i ich członków, aktywnie i niestrudzenie działa na rzecz rozwoju dialogu społecznego w budownictwie i dalszej integracji środowiska oraz umacniania pozycji organizacji pracodawców w relacjach z partnerami i rządem w tym dialogu. 

Konfederacja jest prawnym kontynuatorem Federacji Pracodawców i Przedsiębiorców Przemysłu Budowlanego RP, działającej od 1995 r.

W II kwartale br. przedstawiciele SIPUR spotykali się z inżynierami i technikami budownictwa, studentami wyższych uczelni technicznych oraz uczniami techników budowlanych realizując podstawową misję związku polegającą na krzewieniu wiedzy o najnowszych technologiach i produktach izolacyjnych z poliuretanu.

19 kwietnia br. miała miejsce prezentacja na temat cech i zastosowań poliuretanu do izolacji cieplnej w budownictwie dla członków Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a 2 czerwca dla członków Koła Młodych PZITB na Politechnice Koszalińskiej w Koszalinie.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Przedstawiciele SIPUR spotkali się ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a także Politechniki Białostockiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Podczas corocznego Zgromadzenia Ogólnego SIPUR członkowie Związku dokonali zmian w statucie oraz wybrali członków zarządu na kolejną kadencję.

Skład aktualnego zarządu SIPUR:

 • Maciej Kubanek - prezes zarządu  
 • Piotr Cieślewicz, Kingspan Insulation - wiceprezes zarządu
 • Sławomir Golonka, Covestro - wiceprezes zarządu
 • Mirosław Dąbrowski, BASF - członek zarządu
 • Grzegorz Żmuda, IKO – członek Zarządu

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
 • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.