Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Koniunktura w budownictwie - czerwiec 2016 r.

Materiały prasowe  |  23.06.2016
W czerwcu dyrektorzy przedsiębiorstw z większości badanych sekcji pozytywnie oceniają koniunkturę
W czerwcu dyrektorzy przedsiębiorstw z większości badanych sekcji pozytywnie oceniają koniunkturę
GUS

W czerwcu dyrektorzy przedsiębiorstw prowadzący działalność w zakresie budownictwa oceniają koniunkturę nieco pesymistycznie, podobnie jak przed miesiącem, ale lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich czterech lat.

W czerwcu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 1,4 (przed miesiącem minus 1,1). Poprawę koniunktury sygnalizuje 15,1% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 16,6% (przed miesiącem odpowiednio 16,2% i 17,2%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Diagnozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej sąmniej negatywne niż w ostatnich miesiącach. Prognozy dotyczące portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej są nieco gorsze od formułowanych w maju, przy niezmieniających się korzystnych przewidywaniach dotyczących sytuacji finansowej.

Zobacz też: Koniunktura w budownictwie - maj 2016 r.

Utrzymuje się wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Po dwóch miesiącach,w których przedsiębiorcy nie przewidywali zmian zatrudnienia, w czerwcu prognozują nieznaczne ograniczenie w tym zakresie.

Zapowiadany niewielki spadek cen robót budowlano-montażowych jest podobny do oczekiwanego w maju.

Spośród badanych podmiotów 25,6% (przed rokiem 24,0%) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Podobnie jak w ostatnich czterech miesiącach, dyrektorzy tychprzedsiębiorstw spodziewają się niewielkiego wzrostu portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Najbardziej korzystne oceny koniunktury zgłaszają jednostki z województwa podlaskiego, natomiast najbardziej pesymistyczne – z województwa opolskiego.

Źródło: GUS

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.