Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ekologiczne ciepło w domu

Materiały prasowe  |  17.03.2010

Mechaniczna wentylacja, pompy ciepła i kolektory słoneczne to coraz popularniejsze, także w Polsce rozwiązania, pozwalające ograniczyć koszty eksploatacyjne budynków i podnoszące komfort ich użytkowania.

Wraz z rosnącymi cenami energii i paliw systemy te cieszą się dużym zainteresowaniem. 80% klientów Domicil-Hausbau, firmy zajmującej się budową w niemieckiej technologii, stosuje przynajmniej jeden z powyższych systemów. Rosnące ceny energii sprawiają, że osoby decydujące się na budowę domu, coraz częściej sięgają po alternatywne systemy ogrzewania, takie jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne. Dzięki nim można znacznie ograniczyć zużycie energii. Technologia ta umożliwia ogrzanie budynku w oparciu o ekologiczne źródła ciepła. „Przy stale rosnących cenach energii, alternatywne rozwiązania mogą zwrócić się już po kilku latach od zamontowania” – mówi Piotr Śmietanko, prezes Domicil-Hausbau.Fot. Domicil-Hausbau

Dzisiaj oszczędzanie energii, poprzez zastosowanie nowoczesnych źródeł ciepła, jest łatwe. Klienci mają do wyboru energooszczędne systemy Domicil-Hausbau. Domy te charakteryzują się wysokim stopniem energooszczędności, m.in. dzięki zastosowaniu specjalnie izolowanych ścian zewnętrznych, połaci dachowych oraz okien. W ofercie firmy znajdują się ścfiany o grubości 310 mm, które osiągają współczynnik przenikalności cieplnej U=0,13W/m²·K oraz ściany 370 mm o współczynniku przenikalności U=0,11W/m²·K, charakterystycznym dla energooszczędnych domów pasywnych. Ważnym miejscem każdego domu jest dach, przez który ucieka bardzo dużo ciepła, dlatego Domicil-Hausbau oferuje izolację połaci dachowych o grubości 220 mm, gwarantującą wysoki stopień izolacyjności. Stosowane przez Domicil-Hausbau okna są wyposażone w dobrej jakości ramy i specjalnie izolowane szyby, których współczynnik izolacyjności oscyluje pomiędzy U=0,85-1,0 W/m²·K. Możliwe jest też użycie okien trzyszybowych wykorzystywanych w budynkach pasywnych, ze współczynnikiem poniżej U=0,8Wm²·K. Osiągnięcie takich parametrów izolacyjności jest warunkiem efektywnego działania nowoczesnych technik grzewczych. 

W tak ocieplonych, szczelnych domach, optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli tak zwanej rekuperacji. Taki system w znacznie większym stopniu niż tradycyjna wentylacja grawitacyjna reguluje cyrkulację powietrza w budynku i podnosi komfort użytkowania domu. Dzięki wysokim parametrom ścian stosowanych przez Domicil-Hausbau, ogrzanie domu za pomocą konwencjonalnych systemów grzewczych przynosi oszczędności kosztów eksploatacyjnych. W ofercie Domicil-Hausbau znajdują się również alternatywne rozwiązania grzewcze, np. pompy ciepła czy kolektory słoneczne, wykorzystujące darmowe i niewyczerpalne źródła, takie jak woda, powietrze czy ziemia. Najbardziej efektywne są systemy wodne, czerpiące ciepło z wód gruntowych oraz ziemne, które odbierają ciepło od gruntu. Kolektory słoneczne są doskonałym uzupełnieniem konwencjonalnych systemów grzewczych, dostarczają ciepło, mogące służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub wspierać ogrzewanie domu. Innym udogodnieniem jest ogrzewanie podłogowe. Jest ono efektywniejsze od tradycyjnych rozwiązań, ponieważ potrzebuje znacznie niższej temperatury do funkcjonowania niż instalacje grzejnikowe. Ponadto zapewnia równomierny rozkład temperatur w całym pomieszczeniu, co zdecydowanie poprawia komfort użytkowania.

Źródło: Domicil-Hausbau

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.