Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ekologiczne ciepło w domu

Materiały prasowe  |  17.03.2010

Mechaniczna wentylacja, pompy ciepła i kolektory słoneczne to coraz popularniejsze, także w Polsce rozwiązania, pozwalające ograniczyć koszty eksploatacyjne budynków i podnoszące komfort ich użytkowania.

Wraz z rosnącymi cenami energii i paliw systemy te cieszą się dużym zainteresowaniem. 80% klientów Domicil-Hausbau, firmy zajmującej się budową w niemieckiej technologii, stosuje przynajmniej jeden z powyższych systemów. Rosnące ceny energii sprawiają, że osoby decydujące się na budowę domu, coraz częściej sięgają po alternatywne systemy ogrzewania, takie jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne. Dzięki nim można znacznie ograniczyć zużycie energii. Technologia ta umożliwia ogrzanie budynku w oparciu o ekologiczne źródła ciepła. „Przy stale rosnących cenach energii, alternatywne rozwiązania mogą zwrócić się już po kilku latach od zamontowania” – mówi Piotr Śmietanko, prezes Domicil-Hausbau.Fot. Domicil-Hausbau

Dzisiaj oszczędzanie energii, poprzez zastosowanie nowoczesnych źródeł ciepła, jest łatwe. Klienci mają do wyboru energooszczędne systemy Domicil-Hausbau. Domy te charakteryzują się wysokim stopniem energooszczędności, m.in. dzięki zastosowaniu specjalnie izolowanych ścian zewnętrznych, połaci dachowych oraz okien. W ofercie firmy znajdują się ścfiany o grubości 310 mm, które osiągają współczynnik przenikalności cieplnej U=0,13W/m²·K oraz ściany 370 mm o współczynniku przenikalności U=0,11W/m²·K, charakterystycznym dla energooszczędnych domów pasywnych. Ważnym miejscem każdego domu jest dach, przez który ucieka bardzo dużo ciepła, dlatego Domicil-Hausbau oferuje izolację połaci dachowych o grubości 220 mm, gwarantującą wysoki stopień izolacyjności. Stosowane przez Domicil-Hausbau okna są wyposażone w dobrej jakości ramy i specjalnie izolowane szyby, których współczynnik izolacyjności oscyluje pomiędzy U=0,85-1,0 W/m²·K. Możliwe jest też użycie okien trzyszybowych wykorzystywanych w budynkach pasywnych, ze współczynnikiem poniżej U=0,8Wm²·K. Osiągnięcie takich parametrów izolacyjności jest warunkiem efektywnego działania nowoczesnych technik grzewczych. 

W tak ocieplonych, szczelnych domach, optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli tak zwanej rekuperacji. Taki system w znacznie większym stopniu niż tradycyjna wentylacja grawitacyjna reguluje cyrkulację powietrza w budynku i podnosi komfort użytkowania domu. Dzięki wysokim parametrom ścian stosowanych przez Domicil-Hausbau, ogrzanie domu za pomocą konwencjonalnych systemów grzewczych przynosi oszczędności kosztów eksploatacyjnych. W ofercie Domicil-Hausbau znajdują się również alternatywne rozwiązania grzewcze, np. pompy ciepła czy kolektory słoneczne, wykorzystujące darmowe i niewyczerpalne źródła, takie jak woda, powietrze czy ziemia. Najbardziej efektywne są systemy wodne, czerpiące ciepło z wód gruntowych oraz ziemne, które odbierają ciepło od gruntu. Kolektory słoneczne są doskonałym uzupełnieniem konwencjonalnych systemów grzewczych, dostarczają ciepło, mogące służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub wspierać ogrzewanie domu. Innym udogodnieniem jest ogrzewanie podłogowe. Jest ono efektywniejsze od tradycyjnych rozwiązań, ponieważ potrzebuje znacznie niższej temperatury do funkcjonowania niż instalacje grzejnikowe. Ponadto zapewnia równomierny rozkład temperatur w całym pomieszczeniu, co zdecydowanie poprawia komfort użytkowania.

Źródło: Domicil-Hausbau

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnij dach! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Dobra robota zaczyna się od dobrego materiału... ZOBACZ »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.