Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

MdM: Wsparcie finansowe na 1 mld zł

MdM: Kredyty na łączną kwotę prawie 10 mld zł
MdM: Kredyty na łączną kwotę prawie 10 mld zł
www.freeimages.com

Do 10 kwietnia 2016 r. zawarto 56 364 umów kredytowych ze wsparciem programu "MdM", w tym ponad 54 tys. umów dotyczyło zakupu mieszkania. Wartość dofinansowania wynikająca z podpisanych umów kredytowych to 1,3 mld zł, a łączna kwota udzielonych kredytów to prawie 10 mld zł.

W programie "Mieszkanie dla Młodych" nadal mogą być składane wnioski przewidujące wypłatę dofinansowania w 2017 i 2018 r. w określonych przez ustawę limitach rocznych. Nadal mogą też być składane do urzędów skarbowych wnioski o tzw. zwrot VAT na nowych zasadach - puli środków na ten mechanizm nie dotyczy roczny limit określony przez ustawę o funkcjonowaniu "MdM".

Cały czas są też przyjmowane wnioski o dodatkowe dofinansowanie po urodzeniu lub przysposobieniu trzeciego lub kolejnego dziecka.

Warto wiedzieć: Duże zainteresowanie budową lokali socjalnych i komunalnych

Wnioski z datą wypłaty przypadającą w 2017 i 2018 r. r. będą przyjmowane do dnia, w którym suma dofinansowania wkładu własnego wynikająca z tych wniosków przekroczy 50 proc. ustawowego limitu środków. W 2017 r. limit ten wynosi 746 mln zł, więc w 2016 r. wnioski będą przyjmowane do dnia, kiedy suma dofinansowań z datą wypłaty w 2017 r. przekroczy 373 mln zł. W 2018 r. limit  wynosi 762 mln zł, więc w 2016 r. wnioski będą przyjmowane do dnia, kiedy suma dofinansowań przekroczy 381 mln zł.

W dniu przekroczenia limitów lat następnych Bank Gospodarstwa Krajowego ogłasza w Biuletynie Informacji Publicznej informację o wstrzymaniu przyjmowania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego z datą wypłaty w 2017 i 2018 r. 

Wnioski o dodatkowe dofinansowanie po urodzeniu trzeciego dziecka będzie można składać w ciągu 5 lat od dnia nabycia mieszkania, a więc nawet po 2018 r., kiedy zgodnie z aktualnie obowiązującą po zmianach dokonanych w ubiegłej kadencji ustawą nastąpi wygaszenie programu "MdM" i zamknięcie możliwości składania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego.

Do 10 kwietnia 2016 r. zawarto 56 364 umów kredytowych ze wsparciem programu "MdM". 15 110 rodzin i osób, które kupiły własne mieszkanie lub dom miało przynajmniej jedno dziecko. 54 200 umów dotyczyło zakupu lokalu mieszkalnego, a 2164 - domu jednorodzinnego. Wartość dofinansowania wynikająca z podpisanych umów kredytowych to 1,3 mld zł. Łączna kwota udzielonych kredytów w ramach programu to 9,8 mld zł. Ogólna wartość inwestycji, na które zawarto umowy kredytowe to 12,4 mld zł.

Sprawdź: Kiedy ruszy nowy program - Mieszkanie+?

Kupowane lokale mieszkalne i domy jednorodzinne należą do oferty popularnej rynku - zgodnie z założeniami programu mają przeciętne parametry powierzchniowe i cenowe. Dotychczas średnia powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego nabywanego w programie to 53,41 m², a jego cena to 218,4 tys. zł. Średnia powierzchnia domu jednorodzinnego to 85,32 m², a jego średnia cena to 283,2 tys. zł.

Do 10 kwietnia 2016 r. BGK wypłacił łącznie 1 mld zł finansowego wsparcia na 45 074 wnioski, w tym:

  • w wysokości 10 proc. - 661 mln zł na 32 888 wniosków,
  • w wysokości 15 proc. - 301 mln zł na 10 049 wniosków,   
  • w wysokości 20 proc. - 46 mln zł na 1 205 wniosków,   
  • w wysokości 30 proc. - 71 mln zł na 932 wnioski,    
  • dodatkowe wsparcie 5 proc. (na 3 lub kolejne dziecko) - 509 tys. zł na 48 wniosków.

Łącznie w programie za pośrednictwem banków kredytujących do Banku Gospodarstwa Krajowego złożono 63 038 wniosków na kwotę dofinansowania 1,5 mld zł - dane nie obejmują wniosków, które są w trakcie procesowania z uwagi na wyczerpanie limitu środków z Funduszu Dopłat na 2016 r. w dniu 15 marca 2016 r.

Źródło: MIiB

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.