Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

VELUX wydał pierwszy w branży stolarki raport społecznej odpowiedzialności

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 4/2016  |  14.04.2016
Fabryka okien w Gnieźnie
Fabryka okien w Gnieźnie
Velux

Grupa VELUX opublikowała polski Raport Społecznej Odpowiedzialności - jest to pierwsza taka publikacja w branży stolarki budowlanej w Polsce.

Raport, którego wydanie zbiegło się ze świętowaniem 75. rocznicy istnienia firmy, posumowuje jej zaangażowanie na rzecz społeczeństwa oraz środowiska.

"Społeczna odpowiedzialność to koncepcja, która stanowi podstawę naszej działalności biznesowej. W rozumieniu firmy VELUX CSR oznacza nie tylko kierunek wydawania pieniędzy, ale przede wszystkim sposób, w jaki je zarabiamy. W tym roku obchodzimy wyjątkowy jubileusz, świętujemy 75. rocznicę istnienia Grupy VELUX. To doskonała okazja, by podsumować nasze aktywności w obszarze odpowiedzialnego biznesu, które wpisane są zarówno w misję firm VELUX jak i koncepcję przedsiębiorstwa modelowego" - mówi Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

Zobacz: Grupa VELUX zwiększa produkcję w swoich fabrykach

Już w 1965 r. założyciel Grupy VELUX - Villum Kann Rasmussen - postawił sobie za cel stworzenie firmy modelowej, rozumianej jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie, które dostarcza produkty użyteczne dla otoczenia, a także traktuje swoich klientów, dostawców, pracowników i udziałowców lepiej niż większość innych korporacji. Te założenia do dziś są mocnym fundamentem, na którym opiera się działalność firmy VELUX.

Grupa VELUX od lat zajmuje się aktywną promocją nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa. Podejmuje inicjatywy na rzecz rozwiązań, które optymalizują wydajność energetyczną budynków, ale również uwzględniają zdrowie i samopoczucie ludzi. Jedną z takich globalnych inicjatyw jest współtworzenie koncepcji Domów Aktywnych, w których niskie zużycie energii i zdrowy klimat wewnętrzny łączy się z ograniczaniem negatywnego wpływu na środowisko.

Ponadto firma wspiera edukację ekologiczną, np. w kampanii społecznej - Energetyczny Autobus - organizowanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii.

Uczestniczy też w promocji zdrowego i energooszczędnego budownictwa wśród architektów oraz studentów architektury. Jest jednym z mecenasów programu edukacyjnego "Promujmy Polską Architekturę", którego celem jest edukacja młodych architektów. Od ponad 12 lat polscy studenci są zapraszani do udziału w międzynarodowym konkursie International VELUX Award. Mają też szansę na staż w biurze architektonicznym VELUX, gdzie poznają zasady projektowania zgodnego z koncepcją zrównoważonego budownictwa.

Od wielu lat firma angażuje się w życie społeczności lokalnych oraz wspiera działalność organizacji społecznych w Polsce m.in. poprzez dotacje przyznawane przez niezależnie działające Fundacje VELUX. W sumie, od 2003 r. Fundacje VELUX przekazały 27 grantów o łącznej wartości 85 mln zł na realizację inicjatyw związanych z ochroną socjalną oraz niwelowaniem różnic społecznych wśród dzieci i młodzieży.

Jako największy pracodawca w Gnieźnie (w dwóch fabrykach pracuje 800 osób) i Namysłowie (w fabryce okien i kołnierzy pracuje 700 osób), firma VELUX aktywnie wspiera społeczności lokalne i współpracuje w władzami samorządowymi.

Oprócz dbałości o najwyższą jakość (polityka jakości zgodna z normą ISO 9001) oraz innowacyjność swoich produktów Grupa VELUX duże znaczenie przywiązuje do wpływu produktów na otoczenie na każdym etapie ich życia.

Przeczytaj też: Polskie fabryki Velux efektywne energetycznie

Analiza Cyklu Życia Produktu (ang. Life Cycle Assessments LCA) uwzględnia wpływ okien dachowych VELUX na klimat i środowisko począwszy od zakupu surowców do ich wyrobu, produkcję i użytkowanie, aż po ich utylizację. Przykładem zrównoważonych produktów VELUX jest Nowa Generacja okien dachowych, która ogranicza zużycie energii, umożliwia lepsze doświetlenie wnętrz, a także gwarantuje komfort użytkowania.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Wyrazem troski o środowisko naturalne jest ogłoszona w 2009 roku globalna strategia Grupy VELUX, polegająca na stopniowym ograniczaniu własnej emisji CO2, której celem jest obniżenie do roku 2020 emisji CO2 o połowę. W Polsce, pomimo znacznego zwiększenia produkcji, od 2010 r. udało się zmniejszyć emisję CO2 o 16 proc. Polskie fabryki VELUX przeszły pozytywnie audyt energetyczny i na początku 2015 r. otrzymały certyfikaty ISO 50001. Spełniły tym samym wymogi dyrektywy unijnej odnośnie efektywności energetycznej przedsiębiorstw i dołączyły do nielicznego w Polsce grona firm posiadających system zarządzania energią zgodny z tą normą.

Firma wspiera swoich pracowników oraz lokalne społeczności poprzez Fundację Pracowniczą, której celem jest świadczenie pomocy finansowej na rzecz pracowników (np. ciężka choroba, edukacja akademicka dziecka itp.).

VELUX dba także o bezpieczeństwo pracy. W 2010 r. we wszystkich fabrykach na świecie, również w Polsce wdrożono Program Doskonałego Bezpieczeństwa (Safety Excellence Programme). Odtąd liczba wypadków została zredukowana o 62 proc., dzięki wdrożeniu procedur i narzędzi, które zapewniają ciągłą poprawę bezpieczeństwa.

Publikacja raportu CSR zbiegła się z dołączeniem Grupy VELUX do Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

"Jesteśmy przekonani, że dzięki procesowi raportowania możemy nie tylko budować przewagę konkurencyjną, ale również wyznaczać trendy. Jako pierwsi w branży stolarki zdecydowaliśmy się na publikację raportu CSR, a także nawiązanie współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dlatego naszą ambicją jest edukacja w tym obszarze kluczowych interesariuszy. Chcemy przekonywać, że odpowiedzialność społeczna jest ważną częścią biznesu i może przynosić realne korzyści dla przedsiębiorstwa" - mówi Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska. 

Forum Odpowiedzialnego Biznesu to działająca od 15 lat, największa organizacja pozarządowa w Polsce, która zajmuje się propagowaniem społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Jest inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 4/2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.