Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

70 lat Instytutu Techniki Budowlanej

1 grudnia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie uroczyście obchodzono jubileusz 70-lecia ITB.
1 grudnia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie uroczyście obchodzono jubileusz 70-lecia ITB.
Fot. Marek Adamczyk

1 grudnia br. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie uroczyście obchodzono jubileusz 70-lecia ITB połączony z sympozjum pt. "Strategia Instytutów Badawczych Budownictwa". Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk.

Centralne obchody jubileuszu w Pałacu Prymasowskim w Warszawie prowadzili Marcin M. Kruk - dyrektor Instytutu oraz Anna Panek - zastępca dyrektora ds. oceny technicznej i harmonizacji europejskiej.

Podczas uroczystości byli obecni Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Robert Dziwiński - Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Jacek Szer i Paweł Ziemski - zastępcy Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Zobacz też: 61. Konferencja Naukowa Krynica 2015

Wśród gości na spotkaniu nie zabrakło również przedstawicieli urzędów centralnych oraz współpracujących z ITB organizacji międzynarodowych, instytucji naukowych, instytutów badawczych, dziekanów i przedstawicieli wydziałów budownictwa wyższych uczelni, licznego grona reprezentantów stowarzyszeń, związków oraz przemysłu.

Przybyli również wieloletni przyjaciele Instytutu - autorytety naukowe, a wśród nich profesor Wiesław Kurdowski z Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz profesor Jan Kubica z Politechniki Śląskiej.

W pierwszej części uroczystości odbyło się sympozjum pt. "Strategia Instytutów Badawczych Budownictwa", podczas którego wygłoszono 7 referatów wydanych w publikacji (Strategia instytutów badawczych budownictwa).

Dyrektor Marcin M. Kruk dziękował za listy gratulacyjne, m.in. od wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina oraz Andrzeja Adamczyka - Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

W dalszej części uroczystości wręczono odznaki Zasłużony dla Budownictwa długoletnim pracownikom Instytutu - dyrektor Instytutu odebrał, przyznany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, medal Pro Masovia, a dziewięcioro zasłużonych pracowników ITB dyplomy okolicznościowe. Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa uhonorował profesora Tadeusza Jarosza medalem imienia Profesora Stefana Kaufmana.

Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie od początku istnienia Instytutu wspierały rozwój nowoczesnych wyrobów oraz technologii budowlanych, dostarczając najwyższej jakości rozwiązań, podnoszących komfort i bezpieczeństwo w budownictwie.

Przeczytaj: Pełzanie autoklawizowanego betonu komórkowego i styrobetonu

Sympozjum zakończyły dwa referaty opublikowane w monografii pt.: "70 lat Instytutu Techniki Budowlanej w polskiej i europejskiej przestrzeni badawczej".

Wystąpienia stanowiły podsumowanie bogatej historii Instytutu, jego dorobku naukowo-badawczego oraz przedstawienie dalszych kierunków rozwoju kadry naukowej i inżynieryjno-technicznej wspartej zapleczem badawczym w dążeniu do sprostania wyzwaniom współczesnego rynku budowlanego.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 1/2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić trwałe mocowanie izolacji?


Dla doboru optymalnego systemu podwieszenia... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji dachu?

Która fuga szybko wiąże i jest łatwa w utrzymaniu czystości?

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strome oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji podłogi, ścian, sufitu?

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Płyty styropianowe PODŁOGA/DACH mogą być stosowane w aplikacjach wymagających przenoszenia średnich... czytaj dalej » To jedyna dostępna na polskim rynku ściana dwuwarstwowa, w której obie warstwy – mur i ocieplenie, wykonane są z tego samego materiału... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »Poliole poliestrowe - co powinieneś wiedzieć?

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji balkonów?

Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy... czytaj dalej » Tradycyjne systemy balkonowe sprawdzają się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wykonawstwo jest na najwyższym poziomie... czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Trwałe mocowanie izolacji - czego użyć?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Które parametry gwarantują stabilność układu ociepleniowego i przeciwdziałają drganiom wywołanym przez siły ssące wiatru?
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Jak zaoszczędzić dzięki kompleksowej izolacji domu?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

Ciepło ucieka przez dach, ściany, okna, drzwi oraz podłogi na gruncie lub piwnicę.
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
3/2020

Aktualny numer:

Izolacje 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Ludomir Duda: Kierunek: budownictwo plusenergetyczne
  • - Ocena techniczna systemów ETICS
Zobacz szczegóły
GRILTEX - specjaliści w uszczelnianiu obiektów inżynieryjnych

GRILTEX - specjaliści w uszczelnianiu obiektów inżynieryjnych

Griltex Polska jest firmą o francuskich korzeniach z międzynarodowym doświadczeniem o ponad 50-letniej tradycji, produkującą wszelkiego rodzaju folie budowlane oraz...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.