Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

O izolacjach przemysłowych na targach 4INSULATION

Waldemar Joniec  |  IZOLACJE 1/2016  |  08.12.2015
JG

W Krakowie (25-26 listopada) odbyły się II Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION. Już ubiegłoroczna edycja potwierdziła, że w branży zachodzą dynamiczne zmiany i rośnie rola izolacji w podnoszeniu efektywności energetycznej, a rozwój wielu gałęzi przemysłu wymaga izolacji najwyższej jakości. Targom towarzyszyła II Konferencja HEAT not LOST oraz 6. Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych, a także prezentacje, warsztaty i pokazy montażu rusztowań oraz prac wysokościowych.

Po raz pierwszy targi 4INSULATION odbyły się równolegle z Międzynarodowymi Targami Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® (szósta edycja).

W targach izolacyjnych wzięło udział blisko 70 wystawców - producentów i wykonawców. Wśród prezentowanych nowych technologii i produktów były m.in.: mata siatkowa nowej generacji do izolacji przemysłowych - Ultimate Tech Wired Mat MT 6.0 firmy Isover - alternatywa dla standardowych mat na siatce, która może być stosowana przy wysokich temperaturach, naprężeniach mechanicznych i wibracjach.

Nowość to także ProRox GRP 1000 firmy Rockwool - mata poliestrowa wzmocniona włóknem szklanym, umieszczana pomiędzy dwiema warstwami folii ochronnej. Materiał nieutwardzony jest miękki i plastyczny i można go przycinać do dowolnego kształtu, co ułatwia dopasowanie go do izolacji. Po utwardzeniu promieniami UV mata całkowicie wodoszczelna i zapewnia ochronę mechaniczną.

Zobacz też: PU Europe wzywa do realizacji programu renowacji budynków

Były też nowe materiały izolacyjne dla wysokich temperatur i aerożele, maszyny i narzędzia. Ciekawostką były nasadki termowizyjne do smartfonów - bardzo praktyczne w codziennej pracy.

W 6. Mistrzostwach Polski Monterów Izolacji Przemysłowych zwyciężyli Damian Cup i Krzysztof Sarad z firmy Kaefer S.A. Będą oni reprezentować Polskę podczas kolejnych Mistrzostw Europy w Niemczech (FESI Apprentice Championship 2016).

II Konferencja HEAT not LOST zorganizowana przez Politechnikę Opolską poświecona była efektywności energetycznej i izolacjom termicznym dla energetyki i przemysłu. Wskazywano na niej, że efektywność energetyczna jest jednym z najlepszych sposobów ograniczania zużycia paliw i zmian klimatu.

Zaprezentowano na niej wiele ciekawych referatów. Jak prowadzić audyt energetyczny zakładu i jakie są dobre praktyki w oszczędzaniu energii wskazywał Michał Bar (KAPE). Metody szacowania strat ciepła instalacji przemysłowych omówił prof. Zbigniew Plutecki (Politechnika Opolska). Monitorowanie strat ciepła instalacji przemysłowych i poprawność wykonywania pomiarów termowizyjnych i analizy termogramów omówił prof. Sławomir Zator (Politechnika Opolska). Prof. Joanna Wilk (Politechnika Rzeszowska) omówiła metody pomiaru przewodności cieplnej materiałów dobrze przewodzących ciepło w aspekcie odpowiedniego doboru izolacji. Modelowanie strat ciepła wybranych elementów instalacji przemysłowych z wykorzystaniem metod numerycznych zaprezentował mgr inż. Paweł Sattler (Politechnika Opolska). Zagadnienia trwałości termoizolacyjnych właściwości materiałów w wysokich temperaturach omówił dr Artur Miros (IMBIGS Katowice).

Przeczytaj: Wzrost efektywności energetycznej instalacji przemysłowych dzięki lepszej izolacyjności

Wiele wystąpień poświeconych było też nowoczesnym materiałom izolacyjnym i metodach poprawy efektywności energetycznej w przemyśle oraz  eliminowaniu mostków termicznych a także ekonomicznej grubości i projektowaniu izolacji. Była też sesja poświęcona przykładom dobrych praktyk i źródłom finansowania inwestycji.
Następne targi za rok.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 1/2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.