Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Gór-Stal otworzył fabrykę izolacji PIR w Bochni

Fabryka izolacji PIR w Bochni
Fabryka izolacji PIR w Bochni
J. Guzal

Jeden z największych polskich producentów płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym otworzył nową fabrykę paneli PIR, która znajduje się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Bochni. Otwarcie odbyło się 27 listopada w Fabryce Płyt TermoIzolacyjnych termPIR.

Gór-Stal działa na rynku od 2003 roku. Firma zajmuje się produkcją najbardziej zaawansowanych technicznie i ekologicznie płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym. Płyty te mają zastosowanie w budowie m.in.: hipermarketów, hal magazynowych, logistycznych, produkcyjnych czy fabryk.

Większość obiektów stawianych wg. tej technologii w kraju korzysta z produktów gorlickiej fabryki, 40 proc. swojej produkcji Gór-stal eksportuje.

Zobacz też: Izolacyjność cieplna wysokoprężnej pianki w aerozolu

"Od początku swojej działalności skupiamy się na produkcji i sprzedaży wyrobów najwyższej jakości o doskonałych parametrach termoizolacyjnych, mechanicznych i ognioodpornych. Są one łatwe w montażu oraz trwałe w użytkowaniu" - podkreśla Franciszek Kluba, prezes zarządu Gór-Stal Sp. z o.o.

Gorlickie przedsiębiorstwo uruchomiło w bocheńskiej Strefie Ekonomicznej produkcję innowacyjnych paneli PIR, które znajdują zastosowanie w systemach termoizolacyjnych dla budownictwa. Jest to druga tego typu fabryka na terenie kraju.

Płyty termoizolacyjne PIR (skrót od poliizocyjanurat) są bardzo lekkie, niewiele cięższe od styropianu, ale posiadają najniższy współczynnik przenikania ciepła z wszystkich dostępnych materiałów termoizolacyjnych: wspominanego styropianu, styroduru, wełny mineralnej i szklanej.

Dla porównania tej samej grubości płyta PIR ma blisko dwukrotnie lepsze parametry izolacyjne niż styropian. Produktem bocheńskiego zakładu będą płyty, które można stosować w obiektach rolniczych np. chlewniach, oborach, kurnikach, odporne na mycie pod ciśnieniem i amoniak.

Trwałość płyt PIR to kolejna ważna cecha nieporównywalna ze styropianem, wełną mineralną i szklaną.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

"Linia technologiczna dostarczona została przez rynkowych liderów: firmy Hennecke GmbH oraz Kraft Maschinenbau GmbH. Jest to obecnie najnowocześniejsza linia tego typu w Europie, zapewniająca wysoką jakość produktów" - mówi Adam Górski, wiceprezes zarządu Gór-Stal Sp. z o.o.

Inwestycja powstała przy współfinansowaniu z funduszy Europejskich. Inwestycja pt.: "Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji paneli termoizolacyjnych typu PIR", i dofinansowana jest z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 4.4, Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym.

Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 50 mln zł. W bocheńskiej fabryce zatrudnienie znalazło 50 osób. Łącznie firma Gór-Stal zatrudnia 130 osób.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Wypróbuj aplikację projektową i stwórz własną wizualizację »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Dodaj własne zdjęcie i dopasuj kolory elewacji lub wnętrza do swojego budynku! czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.