Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Saint-Gobain oficjalnym partnerem Konferencji COP 21 w Paryżu

Grupa Saint-Gobain została oficjalnym partnerem 21. Sesji Konferencji Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP 21), która będzie się odbywała od 30 listopada do 11 grudnia w Paryżu. Głównym celem Konferencji COP 21 będzie osiągnięcie przełomowego porozumienia, które ma ograniczyć wzrost średniej temperatury ma świecie do 2°C.

Zaangażowanie Grupy Saint-Gobain w Konferencję COP 21 wynika ze zrozumienia, że globalne zmiany klimatyczne i trwające procesy rozwojowe
wymagają wspólnej odpowiedzialności i działań podejmowanych przez rządy, przedsiębiorstwa, organizacje międzynarodowe, a także społeczeństwo.

Warto podkreślić, że już w maju br. w trakcie Szczytu Business & Climate organizowanego w Paryżu przedstawiciele 25 międzynarodowych organizacji biznesowych, zrzeszających ponad 6,5 miliona przedsiębiorstw z ponad 130 państw, zobowiązali się m.in. do wsparcia działań zmierzających do przejścia na gospodarkę niskoemisyjną.

Warto wiedzieć: Saint-Gobain współtworzy znane budowle

Ponadto uczestnicy wydarzenia zaapelowali do przedstawicieli rządów o prowadzenie bardziej ambitnej polityki klimatycznej. Okazją do promocji rozwiązań wspierających ochronę klimatu i zielonej gospodarki będzie organizowana na przełomie listopada i grudnia Konferencja COP - najważniejszy organ Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

Jesteśmy dumni, że Grupa Saint-Gobain została partnerem Konferencji COP 21 organizowanej przez ONZ w Paryżu. Jest to pierwszy krok w kierunku stworzenia szerokiej koalicji podmiotów, którą przedsiębiorstwa chcą i powinny budować.

Musimy kontynuować wspólną pracę na rzecz budowy społeczeństwa niskoemisyjnego, aby zapewnić osobom zamieszkującym najbardziej zagrożone obszary życie w zrównoważonym środowisku, a także umożliwić najbiedniejszym państwom osiągnięcie rozwoju w oparciu o gospodarkę niskoemisyjną - mówi Pierre-André de Chalendar, prezes i dyrektor generalny Grupy Saint-Gobain oraz przewodniczący Stowarzyszenia Entreprises pour l’Environnement.

COP 21 ma zgromadzić blisko 50 tysięcy uczestników, w tym 25 tysięcy delegatów reprezentujących kręgi rządowe, organizacje między- i pozarządowe, agendy ONZ i społeczeństwo obywatelskie. Wydarzenie będzie okazją do pogłębionej wymiany myśli, technologii i rozwiązań, które mogą stać się impulsem do podjęcia kompleksowych działań służących ochronie klimatu.

Zobacz też: Otwarto dom pasywny w Starych Babicach

Źródło: Saint-Gobain

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 10/2015

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Czego użyć do napraw i uszczelnień?


Na etapie wykonywania hydroizolacji budynku warto rozważyć zastosowanie materiałów ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.