Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Działalność SIPUR w III kwartale 2015 r.

Materiały prasowe  |  06.10.2015
Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury OSSA w Krakowie
Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury OSSA w Krakowie
SIPUR

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" podsumowuje swoją działalność w ostatnim okresie.

Warsztaty OSSA 2015, Kraków, 12-19 lipca 2015 r.

Już po raz kolejny SIPUR znalazł się w gronie organizacji i firm wspierających Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury OSSA, które są organizowane co roku w innym mieście. Tym razem gospodarzem spotkania młodych ludzi związanych z architekturą był Kraków. 

Już od 18 lat studenci architektury spotykają się "aby uczestniczyć w cyklicznych warsztatach, plenerach i konkursach. Fenomen i sukces warsztatów polega na ich oddolnej inicjatywie oraz wielkiej chęci rozwoju i nauki.

Przeczytaj: Działalność Związku SIPUR w II kwartale 2015 r.

Warsztaty OSSA są najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu studentów architektury, których rozpiera potencjał, kreatywność i zapał do pracy. Warsztaty przyciągają uwagę całego świata architektury, a coraz częściej również sztuki i budownictwa".

Konferencja POLIURETANY 2015 - współpraca na rzecz innowacji, Kraków, 9-11 września br.

Przedstawiciele SIPUR uczestniczyli w kolejnej edycji Konferencji Naukowo-Technicznej "POLIURETANY 2015 - współpraca na rzecz innowacji" zorganizowanej w Krakowie przez Firmę Fampur Adam Przekurat z Bydgoszczy i Politechnikę Krakowską. SIPUR był jednym ze sponsorów 3-dniowego spotkania przedstawicieli uczelni, ośrodków badawczo-rozwojowych oraz przemysłu.

Jednym z głównych celów konferencji było przedstawienie najnowszych innowacji w zakresie syntezy i przetwórstwa systemów poliuretanowych w kontekście  zmian w przepisach Unii Europejskiej. Krakowskie spotkanie było dobrą okazją do  wymiany doświadczeń i nawiązaniu bliższej współpracy pomiędzy przedstawicielami nauki i przemysłu.

W trakcie konferencji wygłoszono 23 referaty i przedstawiono 23 postery. Dominowała tematyka wytwarzania poliuretanów z udziałem surowców odnawialnych oraz nanonapełniaczy, a także produktów recyklingu. Zwracano uwagę na potrzebę stosowania innowacyjnych rozwiązań, przyjaznych dla człowieka i środowiska. W ostatnich latach, takie rozwiązania wzbudzają duże zainteresowanie przemysłu.

Prezentacje dla profesjonalistów branży budowlanej

Po wakacyjnej przerwie przedstawiciele SIPUR kontynuowali spotkania edukacyjne z inżynierami i technikami budownictwa, prowadzonymi pod hasłem "POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ".

Zobacz też: SLENTITE - pierwszy aerożel poliuretanowy

4 września br. odbyła się prezentacja nt. wytwarzania, budowy, rodzajów, parametrów i zastosowań poliuretanu do izolacji cieplnej dla członków Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Dychowie k. Krosna Odrzańskiego, 8 września dla Łódzkiej OIIB, a 23 września dla koła Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodnicznym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Źródło: SIPUR

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.