Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

PIIB chce utworzenia Ministerstwa Budownictwa

Materiały prasowe  |  05.10.2015
PIIB

25 września br. w Warszawie obchodzono Dzień Budowlanych 2015. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Przewodniczącym Krajowego Komitetu Organizacyjnego był Zbigniew Janowski, przewodniczący Związku Zawodowego "Budowlani", natomiast jednym ze współorganizatorów była Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

W uroczystości udział wzięło wiele zasłużonych dla branży budownictwa osób i wiele tych, którzy czynnie pracują na jego rzecz. Obecni byli m.in.: Paweł Orłowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Robert Dziwiński - Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, a także przedstawiciele stowarzyszeń naukowo-technicznych, organizacji związanych z budownictwem oraz członkowie okręgowych izb samorządu zawodowego inżynierów budownictwa.

Zobacz też: Więcej pozwoleń na budowę mieszkań i rozpoczętych inwestycji

W swoim wystąpieniu Andrzej Roch Dobrucki, prezes PIIB podkreślił znaczenie sektora budownictwa i jego rolę w całej gospodarce kraju, zwrócił jednak również uwagę na oczekiwania środowiska:

Bardzo chcielibyśmy, aby tworzący prawo i zapisy prawne słuchali i uwzględniali uwagi oraz spostrzeżenia praktyków oraz profesjonalistów, gdyż jak pokazuje życie i rzeczywistość mamy częstokroć rację! [...]

Korzystając z tego, że przebywam w gronie, które zna branżę budowlaną, jej sukcesy i trudności oraz realia funkcjonowania, chciałbym zwrócić się z inicjatywą, podejmowaną już wcześniej przez różne środowiska - utworzenia Ministerstwa Budownictwa, albo też wyodrębnienia z obecnie funkcjonującego oddzielnego urzędu - mówił prezes PIIB.

Upomniał się również o zapowiadany od lat kodeks budowlany oraz o zwrócenie szczególnej uwagi na szkolnictwo zawodowe średniego stopnia, ponieważ jego zdaniem brak pracowników z takim wykształceniem na rynku.

Przeczytaj: WSEiZ: Stawiamy na wiedzę i rozwój przedsiębiorczości naszych studentów

W trakcie uroczystości wręczono medale dla osób zasłużonych dla branży.

Źródło: PIIB

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Czego użyć do napraw i uszczelnień?


Na etapie wykonywania hydroizolacji budynku warto rozważyć zastosowanie materiałów ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.