Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Nowy antystatyczny jastrych w linii produktów do podłóg i ścian

Materiały prasowe  |  15.09.2015
BASF

Do oferty produktów podłogowych z serii Master Builders Solutions® firmy BASF dołączył nowy antystatyczny, epoksydowy jastrych MasterTop BC 372AS. Jego główne zalety to udoskonalone odpowietrzanie oraz właściwości samopoziomujące, które ułatwiają jego nanoszenie. MasterTop BC 372AS umożliwia użytkownikom optymalizację kosztów w ramach systemu modułowego, który można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Produkt spełnia także restrykcyjne normy ekologiczne standardu AgBB (Komitet ds. oceny zdrowotnej materiałów budowlanych) i jest dostępny również w wersji antypoślizgowej, poprawiającej warunki BHP.

MasterTop BC 372AS jest dostępny w prawie wszystkich kolorach RAL i NCS. Właściwości antystatyczne (uziemienie) Master Top BC 372AS są zgodne z normą EN 1081, dlatego sprawdzi się on przy zminimalizowaniu statycznej elektryczności w zastosowaniach magazynowych.

Zobacz też: Nowy dyrektor zarządzający BASF Polska

Jest także dostosowany do instalacji w obiektach przemysłowych, w których istnieje ryzyko eksplozji pyłów lub cieczy w procesie produkcji, np. w branży farmaceutycznej.

Chcąc udoskonalić technologię pokrywania ścian, firma BASF wypuściła na rynek produkty MasterTop BC 328FLR oraz MasterTop TC 427W. Oprócz właściwości kryjących białej powłoki zabezpieczającej i kolorowych jastrychów, do ich zalet zaliczamy także łatwiejsze nakładanie za pomocą kielni i wałka oraz elastyczność i statyczne mostkowanie rys, co zapewnia większą wytrzymałość i odporność na uderzenia.

Co więcej, MasterTop BC 328FLR i MasterTop TC 427W, spełniają restrykcyjne normy ekologiczne standardu AgBB. Zarówno jastrych, jak i powłoka zabezpieczająca używane są w bezłączeniowych systemach ściennych MasterTop WS 300 PU i MasterTop WS 200 PU, które stosowane są w instytucjach komercyjnych, obiektach przemysłowych, budynkach użyteczności publicznej oraz w pomieszczeniach mokrych, takich jak łazienki.

Wypuszczenie na rynek naszych nowych produktów wpisuje się w naszą politykę nieustannego badania i rozwoju, której celem jest oferowanie naszym klientom nieustannie udoskonalanych produktów podłogowych i ściennych - powiedział Luc Van Eldere, szef Business Segment Management, w Performance Flooring Europe.

MasterTop - odpowiedni wybór

W ramach marki MasterTop BASF oferuje swoim klientom szeroką gamę innowacyjnych, żywicznych produktów podłogowych w postaci płynnej, o szerokim spektrum zastosowań, od budynków użyteczności publicznej poprzez obiekty ochrony zdrowia po hotele i hale produkcyjne.

Produkty linii MasterTop są dostosowane do indywidualnych kryteriów wydajności oraz wymogów technicznych i estetycznych, co umożliwia szybkie i finansowo wydajne zastosowanie. Nierozpuszczalne systemy MasterTop są ekologiczne, bardzo silne i tanie w utrzymaniu, a przy tym bardzo trwałe.

Przeczytaj: BASF obchodzi jubileusz 150-lecia

Dzięki dużej różnorodności dostępnych kolorów i nakładaniu na mokro systemy podłogowe umożliwiają też tworzenie indywidualnych bezłączeniowych projektów podłóg w zakresie kształtów i kolorystyki; pokrycia ścian MasterTop umożliwiają bezłączeniowe przechodzenie między podłogami i ścianami, zapewniając najwyższy możliwy poziom higieny.

Eksperci Master Builders Solutions z BASF szczególną wagę przykładają do badań i rozwoju nowych, ekologicznych i trwałych rozwiązań podłogowych oraz ściennych do zastosowań wewnętrznych. W siedzibie BASF w Olenburgu w kwietniu 2015 otwarto Centrum Treningowe Master Builders Solutions. W Centrum tym firma BASF prezentuje zastosowanie swoich produktów i wynikające z tego korzyści.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Hydroizolacja fundamentów - co musisz wiedzieć »

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Alternatywa dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Powłoka ta stanowi elastyczne, trudnościeralne pokrycie posadzek betonowych szczególnie polecane do...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.