Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Po VI Kongresie Stolarki Polskiej

Materiały prasowe  |  27.05.2015
Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński
Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński
POiD

VI edycja Kongresu Stolarki Polskiej, zorganizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi, odbyła się w Ożarowie Mazowieckim w dniach 21-22 maja. Gościem specjalnym był wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Ciekawy program merytoryczny, możliwość nawiązania nowych kontaktów i miła atmosfera sprawiły, że VI Kongres Stolarki Polskiej - jedno z ważniejszych wydarzeń w polskiej branży stolarki budowlanej - cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników.

Przeczytaj też: Energetyczno-ekonomiczny aspekt okien w budynkach niskoenergetycznych

"W tym roku po raz kolejny pobiliśmy rekord frekwencji na Kongresie - wzięło w nim udział ponad 350 osób. To pokazuje, że wydarzenie jest niezwykle potrzebne i dobrze odpowiada na potrzeby naszej branży" - mówi Paweł Wróblewski, dyrektor Związku POiD, organizatora imprezy.

Rangę Kongresu podkreśliła obecność Janusza Piechocińskiego, wicepremiera i minister gospodarki. Resort objął wydarzenie patronatem honorowym, a minister w swoim przemówieniu podczas otwarcia imprezy zaznaczył, że branża stolarki budowlanej jest ważnym sektorem rodzimej gospodarki.

Merytoryczną część obrad VI Kongresu Stolarki Polskiej rozpoczęła dyskusja w gronie prezesów czołowych polskich firm, poświęcona tematyce skutecznego prowadzenia biznesu. Uczestnicy rozmowy podkreślili rolę eksportu i stworzenia systemu kształcenia zawodowego dla dalszego rozwoju branży.

Drugi panel tematyczny wydarzenia to wyzwania związane z nową ustawą konsumencką, istotną z punktu widzenia funkcjonowania firm i ich relacji z odbiorcami produktów. Dyskusje prowadzone w ramach pierwszego dnia Kongresu zakończył panel dotyczący aktualnego stanu prawa unijnego w zakresie oszczędności energii w budownictwie, w którym wprowadzenia do rozmowy dokonał Peter Winters, prezes Europejskiej Organizacji Osłon Okiennych (ES-SO). Ta część cieszyła się największym zainteresowaniem uczestników.

Pierwszy dzień Kongresu zakończyła wieczorna gala, podczas której tradycyjnie już wręczono Certyfikaty Związku POiD dla firm członkowskich. Nie mogło również zabraknąć kolejnej odsłony Orłów Polskiej Stolarki. Zaszczytne wyróżnienia trafiły do laureatów w trzech kategoriach. Orła w kategorii "Osobowość Roku Branży Stolarki Budowlanej 2014" głosami uczestników Kongresu, przyznano Andrzejowi Wiśniowskiemu, właścicielowi i twórcy sukcesu marki WIŚNIOWSKI.

Po raz pierwszy w historii wręczono statuetkę w kategorii "Ekspert Stolarki Budowlanej". O tym, do kogo trafi nagroda zadecydowali dziennikarze mediów branżowych. Wyróżnienia odebrali ex aequo: Janusz Komurkiewicz z firmy Fakro i Andrzej Polijaniuk z firmy Schüco International Polska. 

Zobacz wykaz produktów niezbędnych do renowacji budynku

Orłami Polskiej Stolarki w kategorii "Wyróżnienie prezesa i zarządu Związku POiD" uhonorowano Ilonę Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki - za efektywną współpracę i wsparcie przy realizacji "Branżowego Programu Promocji POLSKIE OKNA I DRZWI" oraz firmę DRUTEX.

Zobacz: POiD w europejskiej organizacji osłonowej

Podczas Kongresu nagrodzono także przedstawicieli branży. Dyplom uznania za wkład w funkcjonowanie Związku POiD odebrała Maria Waśkiewicz, była prezes tej organizacji. Honorowe Członkostwo Związku POiD przyznano Jackowi Sarnowskiemu, założycielowi, współwłaścicielowi i prezesowi firmy PORTA KMI Poland. Zwieńczeniem części oficjalnej było wręczenie specjalnych certyfikatów dla przedsiębiorstw zaangażowanych w kampanię edukacyjną "Dobry montaż". Ceremonię poprzedził pokaz mody profesjonalnej odzieży dla monterów stolarki budowlanej.

Drugi dzień Kongresu upłynął pod znakiem architektury przyszłości. O wyzwaniach z nią związanych dyskutowano podczas panelu z udziałem architektów i przedstawicieli firm z branży budowlanej. W dyskusji podkreślono rolę projektowania w technologii BIM (ang. Building Information Modeling) dla funkcjonowania branży i spełnienia stojących przed nią wymagań, związanych m.in. z energooszczędnością.

Następnie rozstrzygnięto II etap konkursu architektonicznego BARGEWORK®. Zadaniem jego uczestników było zaprojektowanie wnętrza pływającego biura. Zwycięskie i wyróżnione prace można było obejrzeć na specjalnej wystawie pt. "Architektura przyszłości… na wodzie?".

Zwieńczeniem VI Kongresu Stolarki Polskiej było przemówienie Janusza Komurkiewicza, prezesa zarządu Związku POiD, który podsumował wydarzenie i sformułował kierunki dalszego rozwoju branży stolarki budowlanej. Zgodnie z wnioskami płynącymi z dyskusji panelowych, podkreślono konieczność kontynuacji dotychczasowych działań Związku POiD służących stworzeniu zawodu montera stolarki budowlanej i systemu kształcenia zawodowego w tym zakresie.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Za kluczowe uznane zostały także intensyfikacja eksportu w ramach kolejnej edycji Branżowego Programu Promocji i ścisłe współdziałanie z Ministerstwem Gospodarki w tym zakresie. Równie istotne jest sprostanie wyzwaniom związanym z energooszczędnością budownictwa, co wymaga współpracy w ramach całego środowiska branżowego oraz edukowania odbiorców nowoczesnych wyrobów na temat korzyści płynących z ich użytkowania. Szczegółowe wytyczne dla działań Związku POiD zostaną opracowane i zaprezentowane w formie rezolucji.

Źródło: Związek POiD

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Izolacja kominku? Sprawdź, czego użyć »

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Dowiedz się więcej o izolacjach technicznych czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturą zeszklenia, wówczas żywica nie jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

wpusty balkonowe suez
Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.