Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Konkurs Top Ten Okna 2015

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 6/2015  |  28.05.2015  |  1
Konkurs Top Ten Okna 2015
Konkurs Top Ten Okna 2015

20 maja 2015 r. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się gala konkursu TOP TEN Okna 2015, podczas której ogłoszono wyniki trzeciej edycji konkursu na najlepszą stolarkę budowlaną. Zgodnie z założeniami konkurs ma stanowić platformę mającą na celu pomoc inwestorom, projektantom, audytorom energetycznym w wyborze najlepszej pod względem oszczędności energii i kosztów dostępnej na rynku polskim stolarki budowlanej.

W tegorocznej edycji konkursu TOP TEN Okna 2015 oceniano parametry opisane wg normy PN-EN 14351-1+A1:2010. Produkty oceniano w oparciu o deklarację cech potwierdzonych przez badania certyfikowanych jednostek, obiektywne testy i analizy, opracowane przez niezależne instytucje.

Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono wszystkie firmy produkujące stolarkę dostępną na polskim rynku. Zgłoszone wyroby poddano szczegółowej ocenie, zgodnie z zasadami konkursu. Wykonano też własne badania rynku stolarki budowlanej. W ramach konkursu przeanalizowano łącznie 246 producentów stolarki, wybierając produkty charakteryzujące się energooszczędnymi parametrami.

W konkursie TOP TEN Okna 2015 uczestniczyły trzy grupy produktów: okna pionowe i okna dachowe oraz drzwi zewnętrzne. W konkursie wyróżniono produkty w pięciu kategoriach:

  • Okna pionowe drewniane
  • Okna pionowe PVC
  • Okna pionowe aluminiowe
  • Okna dachowe
  • Drzwi zewnętrzne

Podstawą oceny była efektywność energetyczna stolarki, wykonana w oparciu o bilans energetyczny. Dodatkowej ocenie podlegały również inne parametry opisujące najważniejsze cechy wyrobu: wartość współczynnika przenikania ciepła okna Uw [W/m²·K], współczynnik przepuszczalności energii słonecznej gG, współczynnik przepuszczalności światła Lt, wskaźnik oddawania barw szyby - Ra, klasa odporności na obciążenie wiatrem, wodoszczelność, izolacyjność akustyczna okna RW(C;Ctr).

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Pod uwagę brano również rynkową cenę oferowanych produktów oraz montaż, którego szczegóły powinny być opisane w karcie gwarancyjnej. Wyroby poddano ocenie porównawczej w odniesieniu do okien spełniających aktualne wymagania prawne (okna referencyjne). Zgodnie z ideą konkursu prezentacja uzyskanych przez poszczególne wyroby wyników oraz pozycji jest anonimowa.

Przyznawane wyróżnienia dla dziesięciu najlepszych wyrobów dostępnych na rynku prezentowane są alfabetycznie, bez podania uzyskanej pozycji ocenionego wyrobu i jego producenta.

Laureaci TOP TEN Okna 2015

Kategoria:

Drzwi zewnętrzne

Wybrano z rynku firmy posiadające produkty, dla których deklarowano wartości spełniające wymagania konkursu: 55 firm i 110 wyrobów. Wybrano do weryfikacji 66 wyrobów. Wykonano analizę szczegółową dla 33 wyrobów.

Producent
Wyróżniony produkt
DELTA Zbigniew Różycki Prestige 88P
Maxim 68S
F.P.H.U. "PARMAX" s.c. P. Paruch, A. Paruch Top design INOX
Ł&K Sp.j. Thermo Alu
OknoPlus SP. z o.o. AluStar
P.D. "BARAŃSKI" Sp. jawna Thermo Wood Plus
Thermo Wood
P.W. VIKKING KTS sp. z o.o. Arctic Plus
POL-SKONE Sp. z o.o. Ontario 03
Zakład Stolarki Budowlanej "CAL" kolekcja arktyczna - Rovaniemi - Svalbard

Kategoria:
Okna drewniane pionowe

Wybrano z rynku firmy posiadające produkty, dla których deklarowano wartości spełniające wymagania konkursu: 58 firm i 78 wyrobów. Wybrano do weryfikacji 56 wyrobów. Wykonano analizę szczegółową dla 18 wyrobów.

Producent
Wyróżniony produkt
CDM Sp. z o.o. CDM Soft-Line 88
DRUTEX S.A. Softline 88
Fabryka Okien VIDAWO 78mm Energo
KARO Okna Drewniane EKO92
M&S Okna i Drzwi Sp. z o.o. NIV 92 FA
POL-SKONE Sp. z o.o. EC 90
PPUH PINUS Sp.J. J&M SMOLARCZYK 92 Energy+ Classic
SŁOWIŃSCY Sp. J. IV 88 THERMO
Sobański Sp. j. PASSIV 92
STOLBUD Włoszczowa S.A. Capital 92
WITRAŻ Sp .z o.o. sp.k. EcoTherm 92

Kategoria:
Okna dachowe

Wybrano z rynku firmy posiadające produkty, dla których deklarowano wartości  spełniające wymagania konkursu: 9 firm i 36 wyrobów. Wybrano do weryfikacji 22 wyrobów. Wykonano analizę szczegółową dla 21 wyrobów.

Producent Wyróżniony produkt
FAKRO Sp. z o.o FTT R3
FTT U8 Thermo
FTT U6
FTP-V U3
FTP-V L3
FTP-V U5
OKPOL Sp. z o.o.
ISK I3
ISO I3
ISO I6

Kategoria:
Okna metalowe

Wybrano z rynku firmy posiadające produkty, dla których deklarowano wartości  spełniające wymagania konkursu: 28 firm i 34 wyrobów. Wybrano do weryfikacji 20 wyrobów. Wykonano analizę szczegółową dla 15 wyrobów.

Producent
Wyróżniony produkt
ALU-KON Piotr Ryszka Cortizo
BOB Rollo
Aluprof MB-86
Aluprof MB-70 HI
Eurocolor
Eurocolor Ponzio 78N
GVG Aluminium GVG Aluminium Olympia P-09
GVG Aluminium Triton P-03
Idea Aluminium Sp. z o.o. ALIPLAST 0,85
Morplast MB-10 Aero
Aluprof MB-86 Aero
Petecki Yawal TM

Kategoria:
Okna pionowe PVC

Wybrano z rynku firmy posiadające produkty, dla których deklarowano wartości  spełniające wymagania konkursu: 104 firm i 166 wyrobów. Wybrano do weryfikacji 60 wyrobów. Wykonano analizę szczegółową dla 37 wyrobów.

Producent
Wyróżniony produkt
DRUTEX S.A. IGLO ENERGY Classic
Eko - Okna Sp. z o.o. EkoSun 90/06
EkoSun 90/05
EMPOL S.A. Okno Prestiż Alu Inside
Firma "AdamS" H. Pędzich Passiv-line Plus
Passiv-line Ultra
M&S Pomorska Fabryka Okien Sp. z o.o.
MB-104 Passive lub MS EVOLUTION
MS System MSPL_MD
Oknoplus Sp. z o.o. Okno NorskStil
P.P.U.H. RODEX Sp. z o.o. Rodline HFL Thermo PLUS
VETREX Sp. z o.o. V82

Wyróżnione w konkursie okna pionowe i dachowe oraz drzwi charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz bardzo dobrą efektywnością energetyczną i ekonomiczną.

W zakresie efektywności energetycznej wyróżnione w konkursie produkty należą z pewnością do najlepszych w Polsce. Zastosowane rozwiązania pozwoliły już dziś osiągnąć wartości spełniające wymagania stawiane budynkom pasywnym (NF 15 oraz NF40). Wszystkie wyróżnione produkty charakteryzują się ponad 50% niższą energochłonnością w stosunku podobnych wyrobów, spełniających aktualne minimalne wymagania prawne.

Czytaj też: Energetyczno-ekonomiczny aspekt okien w budynkach niskoenergetycznych

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 6/2015

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(1)
MartaW | 22.08.2016, 14:08

Czy jest jakis ranking z 2016 z producentami okien? U nas na nowym osiedlu w Bygdoszczy okna prawiała firma STOLMAR, wiem ze nawet mają wlasny oddział w UE i sie ciagle rozwijaja. Na okna nie narzekam, sa funkcjonalne, dobre jakosciowe nawet po tych kilku minionych latach. 

   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Izolacja kominku? Sprawdź, czego użyć »

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Dowiedz się więcej o izolacjach technicznych czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturą zeszklenia, wówczas żywica nie jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

wpusty balkonowe suez
Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.