Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Energetyka i ekologia na kieleckich targach

Materiały prasowe  |  04.03.2015
Energetyka i ekologia na kieleckich targach
Energetyka i ekologia na kieleckich targach

W dniach 5-6 marca na terenie Targów Kielce odbędą się XVIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia oraz XVI Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Zobacz też: Polacy o odnawialnych źródłach energii

W programie targów znajdzie się m.in konferencja "Energetyka prosumencka w ustawie o odnawialnych źródłach energii", na którą zaprasza organizator - Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Poruszone zostaną na niej m.in. zagadnienia dotyczące ustawy o OZE.

Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska przygotowała ważne natomiast XIV Konferencję "Odnawialne źródła energii - ENEX 2015 NOWA USTAWA OZE", podczas której specjaliści będą dyskutować o aktualnej sytuacji i perspektywach rozwojowych energetyki wiatrowej, krajowych możliwościach podaży biomasy do produkcji energii elektrycznej oraz o rozwoju małych elektrowni wodnych.

W programie targów pojawi się także konferencja "Kluczowe zagadnienia energetyki jądrowej" sympozjum naukowo-techniczne dotyczące zaawansowanych technologii i materiałów funkcjonalnych do przewodzenia, przetwarzania i magazynowania energii.

Na drugi dzień targów zaplanowano konferencję "Inwestycje w elektrownie wodne" organizowaną przez Stowarzyszenie Inicjatyw OZE oraz kwartalnik Energetyka Wodna, przy współpracy Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych, a także przygotowaną przez ŚCITT konferencję "Zrównoważony rozwój energetyczny - innowacyjnie i efektywnie".

Przeczytaj: MG przekazało 2,5 mld zł na wparcie inwestycji energetycznych

Goście i wystawcy EKOTECHU mogą wziąć udział w Ogólnopolskim Forum Odzysku Surowców z Odpadów EKO-FORUM, w ramach którego odbędą się m.in. konferencje: "Pozwolenia Zintegrowane w Świetle Znowelizowanych Przepisów Ustawy Prawo Ochrony Środowiska", "Współpraca Przedsiębiorców i Ośrodków Naukowych - Szanse i Bariery Rozwoju Recyklingu w Polsce", "Odzysk i Recykling Metali” oraz "Technologie w gospodarce odpadami".

Tegorocznym Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami po raz pierwszy towarzyszyć będzie Salon Zieleni Miejskiej, będący kompleksowym uzupełnieniem oferty wystawy. Zakres branżowy wydarzenia obejmuje m.in. rośliny, sprzęt ogrodniczy i narzędzia, maszyny do ogrodnictwa, szklarnie i tunele foliowe, materiały pomocnicze w uprawach oraz chemię ogrodową.

Warto zobaczyć: Sejm uchwalił ustawę o OZE

Ekspozycję targową trzech wystaw ogląda ponad 6000 zwiedzających - potencjalnych klientów i partnerów biznesowych wystawców biorących udział w targach.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Czego użyć do napraw i uszczelnień?


Na etapie wykonywania hydroizolacji budynku warto rozważyć zastosowanie materiałów ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.