Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Awarie Budowlane 2015

Awarie Budowlane 2015
Awarie Budowlane 2015

W dniach 19-23 maja 2015 odbyła się w Międzyzdrojach już XXVII Konferencja Naukowo-Techniczna Awarie Budowlane. Historia konferencji na temat awarii i katastrof budowlanych zaczęła się w 1974 r. w Szczecinie. Teraz spotykamy się co dwa lata w Międzyzdrojach, aby prezentować, poznawać, dyskutować i wyciągać wnioski, które pozwolą na podejmowanie działań zmierzających do ograniczenia występowania awarii i katastrof budowlanych.

Otwarcie Konferencji odbyło się 20 maja tradycyjnie w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.

Otwarcia dokonała przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego prof. Maria Kaszyńska, a następnie głos zabrali zasiadający w prezydium przedstawiciele współorganizatorów konferencji: prof. Wojciech Radomski - przewodniczący KILiW PAN, Przewodniczący Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Andrzej Dobrucki, prof. Andrzej Łapko - przewodniczący KN PZITB, Ryszard Trykosko - przewodniczący PZITB, dr inż. Marcin Kruk - dyrektor ITB w Warszawie, prof. Kazimierz Flaga - przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji, prof. Włodzimierz Kiernożycki - rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz ambasador ACI prof. Andrzej Nowak.

Zobacz też: Dyrektor GDDKiA odwołana

W konferencji udział wzięło 490 uczestników reprezentujących wyższe uczelnie i instytuty naukowe, firmy consultingowe i wykonawstwo, nadzór budowlany, urzędy i administrację, biura projektowe i wydawnictwa. Pojawili się też goście z USA, Japonii, Niemiec, Kanady, Włoch, Libii i Holandii. Ponadto w trakcie konferencji prezentowało się 30 firm budowlanych z całej Polski, a stoiska wystawiennicze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników konferencji.

Patronat merytoryczny nad konferencją sprawują Komitet Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN i Komitet Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Konferencja jest współorganizowana przez Wydział Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Szczeciński Oddział PZITB przy wsparciu Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Honorowy patronat nad konferencją objęli: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Wojewoda i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Mecenat Miasta Szczecina oraz Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Konferencję po raz pierwszy w historii objął honorowym patronatem Amerykański Instytut Betonu (ACI).

Referaty konferencji zakwalifikowano do 9 sesji tematycznych z podziałem na konstrukcje żelbetowe (2 sesje), geotechnika (2 sesje), mosty i drogi (1 sesja), materiałowe aspekty awarii i napraw konstrukcji (1 sesja), budownictwo ogólne (1 sesja), diagnostyka w ocenie bezpieczeństwa konstrukcji (1 sesja), konstrukcje metalowe (1 sesja).

Wszystkie 100 referatów wydano w formie książki (950 stron), z podziałem na referaty problemowe zamawiane przez organizatorów (8 referatów), referaty zgłoszone przez uczestników i zakwalifikowane przez Komitet Naukowy Konferencji (89 referatów) oraz referaty sponsorowane (3 referaty).

Poza programem naukowo-technicznym, podczas konferencji odbyło się również wiele imprez kulturalno-rozrywkowych. Jeszcze przed otwarciem konferencji 19 maja odbyła się uroczysta kolacja powitalna sponsorowana przez firmę Schomburg Polska. W drugim dniu konferencji 20 maja odbył się uroczysty bankiet sponsorowany przez firmę PERI Polska, który uświetnił występ artystów Teatru Polskiego w Szczecinie.

Mimo że konferencja odbywała się w Międzyzdrojach, to w tym roku organizatorzy postanowili przywieźć uczestników na pół dnia do Szczecina, aby pokazać miasto i zaprosić na koncert chóru im. prof. Jana Szyrockiego oraz bankiet do nowej Szczecińskiej Filharmonii, która niedawno otrzymała architektonicznego Nobla jako najciekawsza konstrukcje ostatniego roku w Europie. Impreza była sponsorowana przez firmę TINES z Krakowa oraz szczecińskie firmy budowlane.

W ostatni piątkowy wieczór konferencji odbyła się biesiada marynarska sponsorowana przez firmę SIKA Poland. W trakcie trwania konferencji zorganizowane zostały również wycieczki dla osób towarzyszących i gości zagranicznych, m.in. rejs katamaranem po krainie 44 wysp Zalewu Szczecińskiego wraz ze zwiedzaniem Latarni Morskiej i Fortu Gerharda w Świnoujściu oraz wizyta w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym.

Warto przeczytać: XXX Jubileuszowe Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji

Źródło: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 6/2015

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Hydroizolacja fundamentów - co musisz wiedzieć »

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Alternatywa dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Powłoka ta stanowi elastyczne, trudnościeralne pokrycie posadzek betonowych szczególnie polecane do...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.