Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Awarie Budowlane 2015

Awarie Budowlane 2015
Awarie Budowlane 2015

W dniach 19-23 maja 2015 odbyła się w Międzyzdrojach już XXVII Konferencja Naukowo-Techniczna Awarie Budowlane. Historia konferencji na temat awarii i katastrof budowlanych zaczęła się w 1974 r. w Szczecinie. Teraz spotykamy się co dwa lata w Międzyzdrojach, aby prezentować, poznawać, dyskutować i wyciągać wnioski, które pozwolą na podejmowanie działań zmierzających do ograniczenia występowania awarii i katastrof budowlanych.

Otwarcie Konferencji odbyło się 20 maja tradycyjnie w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.

Otwarcia dokonała przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego prof. Maria Kaszyńska, a następnie głos zabrali zasiadający w prezydium przedstawiciele współorganizatorów konferencji: prof. Wojciech Radomski - przewodniczący KILiW PAN, Przewodniczący Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Andrzej Dobrucki, prof. Andrzej Łapko - przewodniczący KN PZITB, Ryszard Trykosko - przewodniczący PZITB, dr inż. Marcin Kruk - dyrektor ITB w Warszawie, prof. Kazimierz Flaga - przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji, prof. Włodzimierz Kiernożycki - rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz ambasador ACI prof. Andrzej Nowak.

Zobacz też: Dyrektor GDDKiA odwołana

W konferencji udział wzięło 490 uczestników reprezentujących wyższe uczelnie i instytuty naukowe, firmy consultingowe i wykonawstwo, nadzór budowlany, urzędy i administrację, biura projektowe i wydawnictwa. Pojawili się też goście z USA, Japonii, Niemiec, Kanady, Włoch, Libii i Holandii. Ponadto w trakcie konferencji prezentowało się 30 firm budowlanych z całej Polski, a stoiska wystawiennicze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników konferencji.

Patronat merytoryczny nad konferencją sprawują Komitet Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN i Komitet Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Konferencja jest współorganizowana przez Wydział Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Szczeciński Oddział PZITB przy wsparciu Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Honorowy patronat nad konferencją objęli: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Wojewoda i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Mecenat Miasta Szczecina oraz Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Konferencję po raz pierwszy w historii objął honorowym patronatem Amerykański Instytut Betonu (ACI).

Referaty konferencji zakwalifikowano do 9 sesji tematycznych z podziałem na konstrukcje żelbetowe (2 sesje), geotechnika (2 sesje), mosty i drogi (1 sesja), materiałowe aspekty awarii i napraw konstrukcji (1 sesja), budownictwo ogólne (1 sesja), diagnostyka w ocenie bezpieczeństwa konstrukcji (1 sesja), konstrukcje metalowe (1 sesja).

Wszystkie 100 referatów wydano w formie książki (950 stron), z podziałem na referaty problemowe zamawiane przez organizatorów (8 referatów), referaty zgłoszone przez uczestników i zakwalifikowane przez Komitet Naukowy Konferencji (89 referatów) oraz referaty sponsorowane (3 referaty).

Poza programem naukowo-technicznym, podczas konferencji odbyło się również wiele imprez kulturalno-rozrywkowych. Jeszcze przed otwarciem konferencji 19 maja odbyła się uroczysta kolacja powitalna sponsorowana przez firmę Schomburg Polska. W drugim dniu konferencji 20 maja odbył się uroczysty bankiet sponsorowany przez firmę PERI Polska, który uświetnił występ artystów Teatru Polskiego w Szczecinie.

Mimo że konferencja odbywała się w Międzyzdrojach, to w tym roku organizatorzy postanowili przywieźć uczestników na pół dnia do Szczecina, aby pokazać miasto i zaprosić na koncert chóru im. prof. Jana Szyrockiego oraz bankiet do nowej Szczecińskiej Filharmonii, która niedawno otrzymała architektonicznego Nobla jako najciekawsza konstrukcje ostatniego roku w Europie. Impreza była sponsorowana przez firmę TINES z Krakowa oraz szczecińskie firmy budowlane.

W ostatni piątkowy wieczór konferencji odbyła się biesiada marynarska sponsorowana przez firmę SIKA Poland. W trakcie trwania konferencji zorganizowane zostały również wycieczki dla osób towarzyszących i gości zagranicznych, m.in. rejs katamaranem po krainie 44 wysp Zalewu Szczecińskiego wraz ze zwiedzaniem Latarni Morskiej i Fortu Gerharda w Świnoujściu oraz wizyta w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym.

Warto przeczytać: XXX Jubileuszowe Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji

Źródło: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 6/2015

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Szukasz materiałów budowlanych dobrej jakości?

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Opłacalność paneli fotowoltaicznych - najnowsze informacje i porady »

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

W przyszłym roku nastąpią znaczne podwyżki cen energii elektrycznej, dlatego też warto zastanowić się nad montażem paneli fotowoltaicznych.
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Sprawdzony sposób na przyspieszenie ocieplenia »

W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową... czytaj dalej » Jakiego produktu użyć, by aplikacja była łatwa, efektywność większa, a tempo pracy ekspresowe? czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.