Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Powstało centrum produkcji systemów podłogowych i hydroizolacyjnych

Materiały prasowe  |  02.02.2015

Od stycznia br. działa nowe europejskie centrum kompetencji firmy BASF dla systemów podłogowych i hydroizolacyjnych w Oldenburgu (Niemcy). Produkcja wyrobów z serii Masters Builders Solutions została przeniesiona z Schaffhausen (Szwajcaria). Był to kluczowy etap dalszego rozwoju działalności, zapoczątkowany sprzedażą przedsiębiorstwa CONICA Sports Surfaces oraz zakładu w Schaffhausen w Szwajcarii w lipcu 2013 r.

W Oldenburgu znajdują się obecnie działy produkcji, zarządzania zamówieniami klientów, sprzedaży, marketingu, zarządzania produktem oraz badań i rozwoju.

Przeczytaj: Rok 2015 ze wzrostem na rynku chemii budowlanej

Przeniesienie urządzeń produkcyjnych z Schaffhausen do Oldenburga odbyło się w dwóch etapach. Firma BASF zainwestowała w zakłady, zaplecze logistyczne, urządzenia produkcyjne oraz badania i rozwój. Wdrożenie piast barwiących (maszyn do barwienia systemów podłogowych) w Europie zwiększa elastyczność produkcji, zapewnia sprawność dostaw do klienta i poprawia obsługę.

Na miejscu stworzono też w pełni wyposażone centrum szkoleniowe Master Builders Solutions.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Osiągnięcia wprowadzone w ciągu ostatnich kliku lat to np. farba nawierzchniowa na bazie wody MasterTop TC 442W do użytku przemysłowego oraz MasterTop TC 417W do obiektów handlowych. Oba produkty to połączenie bazującej na wodzie poliuretanowej technologii i wysokiej wydajności technicznej - w ten sposób powstał system podłogowy przyjazny dla użytkowników.

Kolejną nowością są  łatwe w aplikacji systemy poliuretanowe MasterTop 1327FLR zgodne z rygorystycznymi wymogami izolacji akustycznej.

Kolejnym produktem jest połączenie okładzin ściennych MasterTop z ich odpowiednikami z oferty systemów podłogowych, które pozwala użytkownikowi na jednoczesny montaż podłogi i ścian bez żadnych łączeń. Produkt ten sprawdzi się w placówkach o surowych wymaganiach w zakresie higieny, utrzymania czystości i konserwacji. 

Eksperci Master Builders Solutions z firmy BASF stale pracują nad rozwojem nowych produktów i doskonaleniem obecnych. W tym roku planuje się wprowadzenie produktu MasterTop 1327 o ulepszonych właściwościach dźwiękochłonnych.

Pod marką MasterTop firma BASF oferuje szeroką gamę innowacyjnych systemów podłogowych o szerokim zakresie zastosowań. Wymagania stawiane przez konkretne rodzaje podłóg są zróżnicowane, dlatego produkty są dostosowane indywidualnie do specyficznych kryteriów charakterystyki podłogi, wymagań technicznych i estetycznych. Umożliwiają też szybki montaż.

Nierozpuszczalne systemy podłóg MasterTop cechują niska emisyjność, wysoka wytrzymałość i niskie koszty utrzymania. Dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów i płynnej aplikacji, systemy podłogowe umożliwiają także stosowanie bezszwowych wzorów podłóg.

Oferta MasterSeal firmy BASF obejmuje wysokiej jakości produkty impregnacyjne i hydroizolacyjne do ochrony struktur przed niepożądanym przedostawaniem się z otoczenia wody, wilgoci i zanieczyszczeń. Produkty te zawierają szybko twardniejące środki wodoszczelne do aplikacji ręcznej lub natryskowej i mogą być stosowane do renowacji i ochrony wielu różnych typów budynków. Te technologie nadają się do uszczelniania wszystkich typów struktur, w tym nawierzchni dróg, parkingów, zakładów przemysłowych, zakładów uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Czego użyć do napraw i uszczelnień?


Na etapie wykonywania hydroizolacji budynku warto rozważyć zastosowanie materiałów ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.