Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Powstało centrum produkcji systemów podłogowych i hydroizolacyjnych

Materiały prasowe  |  02.02.2015

Od stycznia br. działa nowe europejskie centrum kompetencji firmy BASF dla systemów podłogowych i hydroizolacyjnych w Oldenburgu (Niemcy). Produkcja wyrobów z serii Masters Builders Solutions została przeniesiona z Schaffhausen (Szwajcaria). Był to kluczowy etap dalszego rozwoju działalności, zapoczątkowany sprzedażą przedsiębiorstwa CONICA Sports Surfaces oraz zakładu w Schaffhausen w Szwajcarii w lipcu 2013 r.

W Oldenburgu znajdują się obecnie działy produkcji, zarządzania zamówieniami klientów, sprzedaży, marketingu, zarządzania produktem oraz badań i rozwoju.

Przeczytaj: Rok 2015 ze wzrostem na rynku chemii budowlanej

Przeniesienie urządzeń produkcyjnych z Schaffhausen do Oldenburga odbyło się w dwóch etapach. Firma BASF zainwestowała w zakłady, zaplecze logistyczne, urządzenia produkcyjne oraz badania i rozwój. Wdrożenie piast barwiących (maszyn do barwienia systemów podłogowych) w Europie zwiększa elastyczność produkcji, zapewnia sprawność dostaw do klienta i poprawia obsługę.

Na miejscu stworzono też w pełni wyposażone centrum szkoleniowe Master Builders Solutions.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Osiągnięcia wprowadzone w ciągu ostatnich kliku lat to np. farba nawierzchniowa na bazie wody MasterTop TC 442W do użytku przemysłowego oraz MasterTop TC 417W do obiektów handlowych. Oba produkty to połączenie bazującej na wodzie poliuretanowej technologii i wysokiej wydajności technicznej - w ten sposób powstał system podłogowy przyjazny dla użytkowników.

Kolejną nowością są  łatwe w aplikacji systemy poliuretanowe MasterTop 1327FLR zgodne z rygorystycznymi wymogami izolacji akustycznej.

Kolejnym produktem jest połączenie okładzin ściennych MasterTop z ich odpowiednikami z oferty systemów podłogowych, które pozwala użytkownikowi na jednoczesny montaż podłogi i ścian bez żadnych łączeń. Produkt ten sprawdzi się w placówkach o surowych wymaganiach w zakresie higieny, utrzymania czystości i konserwacji. 

Eksperci Master Builders Solutions z firmy BASF stale pracują nad rozwojem nowych produktów i doskonaleniem obecnych. W tym roku planuje się wprowadzenie produktu MasterTop 1327 o ulepszonych właściwościach dźwiękochłonnych.

Pod marką MasterTop firma BASF oferuje szeroką gamę innowacyjnych systemów podłogowych o szerokim zakresie zastosowań. Wymagania stawiane przez konkretne rodzaje podłóg są zróżnicowane, dlatego produkty są dostosowane indywidualnie do specyficznych kryteriów charakterystyki podłogi, wymagań technicznych i estetycznych. Umożliwiają też szybki montaż.

Nierozpuszczalne systemy podłóg MasterTop cechują niska emisyjność, wysoka wytrzymałość i niskie koszty utrzymania. Dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów i płynnej aplikacji, systemy podłogowe umożliwiają także stosowanie bezszwowych wzorów podłóg.

Oferta MasterSeal firmy BASF obejmuje wysokiej jakości produkty impregnacyjne i hydroizolacyjne do ochrony struktur przed niepożądanym przedostawaniem się z otoczenia wody, wilgoci i zanieczyszczeń. Produkty te zawierają szybko twardniejące środki wodoszczelne do aplikacji ręcznej lub natryskowej i mogą być stosowane do renowacji i ochrony wielu różnych typów budynków. Te technologie nadają się do uszczelniania wszystkich typów struktur, w tym nawierzchni dróg, parkingów, zakładów przemysłowych, zakładów uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnij dach! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Dobra robota zaczyna się od dobrego materiału... ZOBACZ »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.