Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ruukki Construction w Polsce

Ruukki Construction w Polsce
Ruukki Construction w Polsce

W lipcu 2014 roku Ruukki i Plannja połączyły się, w wyniku czego powstała nowa spółka - Ruukki Construction, z siedzibą w Helsinkach. Firma jest obecnie jednym z wiodących europejskich producentów w branży budowlanej.

Obecnie Ruukki Construction ma w Polsce cztery fabryki zatrudniające około 400 osób. 6 listopada zarząd połączonej spółki odwiedził Polskę, by opowiedzieć o planach biznesowych Ruukki w naszym kraju.

Firma chce kontynuować produkcję oraz współpracę z dotychczasowymi partnerami. Dzięki połączeniu z Plannja i utworzeniu Ruukki Construction, chce umocnić swoją pozycję w kraju, rozwijając ofertę pokryć dachowych w ramach dwóch silnych marek: Ruukki i Plannja.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Dzięki wysokim kwalifikacjom naszych polskich pracowników jesteśmy w stanie dostarczać na rynek doskonałej jakości produkty. Wytwarzanie komponentów dla przemysłu budowlanego zamierzamy kontynuować pod marką Ruukki – wyjaśniał podczas spotkania Marko Somerma, Prezes spółki.

Przeczytaj: Instalacja piorunochronna na dachu

Scalenie Ruukki i Plannja umożliwi wymianę know-how między firmami i efektywny rozwój, a co za tym idzie – zaoferowanie szerszego wachlarza produktów swoim odbiorcom oraz lepszy serwis dla klientów.

Zarząd Ruukki podkreślał stały wzrost świadomości w zakresie zrównoważonego budownictwa oraz rosnące w Polsce zapotrzebowanie na energooszczędne rozwiązania. Odpowiedzią na zmieniające się trendy mają być stale udoskonalane komponenty i produkty.

Firma koncentruje się na stałym rozwoju segmentu produktów solarnych. W ostatnich latach wprowadzono na rynek m.in. system paneli solarnych Ruukki Energy oraz Liberta Solar Facade (wbudowanych w fasady budynków).

Polska, jako jeden z większych rynków produkcji i zbytu, jest mocnym punktem na europejskiej mapie działalności firmy. Pragniemy, by Ruukki Construction stało się prekursorem i liderem rynku w zakresie efektywnych rozwiązań budowlanych dla budynków mieszkalnych i przemysłowych w całej Europie - podsumował spotkanie prezes Marko Somerma.

Ruukki Construction będzie produkować pokrycia dachowe Ruukki i Plannja w fabryce w Żyrardowie. Skupienie działań w jednym miejscu pozwoli m.in. na racjonalizację produkcji i wsparcie procesu rozwoju produktów, a także na zbudowanie szybszej i bardziej elastycznej sieci dystrybucji dla odbiorców. Aby zapewnić najwyższy poziom obsługi i bezpośredni kontakt z klientami, firma nadal będzie obsługiwać swoich klientów także w oddziale w Warszawie.

Zobacz też: Komin – słaby punkt dachu

W lipcu 2014 r. Ruukki połączyło się z SSAB. Plannja, należąca do SSAB, oraz Ruukki Construction, należące do Rautaruukki utworzyły razem nowe Ruukki Construction.

Hydroizolacje podziemnych części budynków i budowli. Projektowanie i warunki techniczne wykonania i odbioru robót wyd.2
Nowe warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania 2014z dodatkiem Efektywność energetyczna w budownictwie Hydroizolacje w budownictwie. Wybrane zagadnienia w praktyce. Wyd. II rozszerzone
CZYTAJ OPIS » CZYTAJ OPIS » CZYTAJ OPIS »

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.