Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ruukki Construction w Polsce

Ruukki Construction w Polsce
Ruukki Construction w Polsce

W lipcu 2014 roku Ruukki i Plannja połączyły się, w wyniku czego powstała nowa spółka - Ruukki Construction, z siedzibą w Helsinkach. Firma jest obecnie jednym z wiodących europejskich producentów w branży budowlanej.

Obecnie Ruukki Construction ma w Polsce cztery fabryki zatrudniające około 400 osób. 6 listopada zarząd połączonej spółki odwiedził Polskę, by opowiedzieć o planach biznesowych Ruukki w naszym kraju.

Firma chce kontynuować produkcję oraz współpracę z dotychczasowymi partnerami. Dzięki połączeniu z Plannja i utworzeniu Ruukki Construction, chce umocnić swoją pozycję w kraju, rozwijając ofertę pokryć dachowych w ramach dwóch silnych marek: Ruukki i Plannja.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Dzięki wysokim kwalifikacjom naszych polskich pracowników jesteśmy w stanie dostarczać na rynek doskonałej jakości produkty. Wytwarzanie komponentów dla przemysłu budowlanego zamierzamy kontynuować pod marką Ruukki – wyjaśniał podczas spotkania Marko Somerma, Prezes spółki.

Przeczytaj: Instalacja piorunochronna na dachu

Scalenie Ruukki i Plannja umożliwi wymianę know-how między firmami i efektywny rozwój, a co za tym idzie – zaoferowanie szerszego wachlarza produktów swoim odbiorcom oraz lepszy serwis dla klientów.

Zarząd Ruukki podkreślał stały wzrost świadomości w zakresie zrównoważonego budownictwa oraz rosnące w Polsce zapotrzebowanie na energooszczędne rozwiązania. Odpowiedzią na zmieniające się trendy mają być stale udoskonalane komponenty i produkty.

Firma koncentruje się na stałym rozwoju segmentu produktów solarnych. W ostatnich latach wprowadzono na rynek m.in. system paneli solarnych Ruukki Energy oraz Liberta Solar Facade (wbudowanych w fasady budynków).

Polska, jako jeden z większych rynków produkcji i zbytu, jest mocnym punktem na europejskiej mapie działalności firmy. Pragniemy, by Ruukki Construction stało się prekursorem i liderem rynku w zakresie efektywnych rozwiązań budowlanych dla budynków mieszkalnych i przemysłowych w całej Europie - podsumował spotkanie prezes Marko Somerma.

Ruukki Construction będzie produkować pokrycia dachowe Ruukki i Plannja w fabryce w Żyrardowie. Skupienie działań w jednym miejscu pozwoli m.in. na racjonalizację produkcji i wsparcie procesu rozwoju produktów, a także na zbudowanie szybszej i bardziej elastycznej sieci dystrybucji dla odbiorców. Aby zapewnić najwyższy poziom obsługi i bezpośredni kontakt z klientami, firma nadal będzie obsługiwać swoich klientów także w oddziale w Warszawie.

Zobacz też: Komin – słaby punkt dachu

W lipcu 2014 r. Ruukki połączyło się z SSAB. Plannja, należąca do SSAB, oraz Ruukki Construction, należące do Rautaruukki utworzyły razem nowe Ruukki Construction.

Hydroizolacje podziemnych części budynków i budowli. Projektowanie i warunki techniczne wykonania i odbioru robót wyd.2
Nowe warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania 2014z dodatkiem Efektywność energetyczna w budownictwie Hydroizolacje w budownictwie. Wybrane zagadnienia w praktyce. Wyd. II rozszerzone
CZYTAJ OPIS » CZYTAJ OPIS » CZYTAJ OPIS »

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.