Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ruszył konkurs Fasada Roku 2014

Ruszył konkurs Fasada Roku 2014
Ruszył konkurs Fasada Roku 2014

Ideą konkursu Fasada Roku jest nagrodzenie najlepszych realizacji, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit, czyli system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. 1 września wystartowała VIII edycja konkursu. Jej zwycięzców poznamy w drugiej połowie przyszłego roku.

Firma Baumit organizuje Fasadę Roku od 2007 r. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do architektów, projektantów oraz biur projektowych. Obiekty mogą jednak zgłaszać również wykonawcy, inwestorzy, właściciele i zarządcy nieruchomości.

Zgłoszone realizacje powinny zostać zakończone do 31.12.2014 r., a elewacja budynku musi być w pełni ukończona, łącznie z elementami takimi, jak barierki, balustrady, tarasy, strefa cokołowa oraz zabudowane wystające kable i druty z elewacji.

Przeczytaj: Rozstrzygnięto konkurs Baumit Life Challenge 66

Zgłoszenia do konkursu można dokonywać do dnia 31.03.2015 r. poprzez stronę www.fasadaroku.pl, korzystając z elektronicznego formularza.

Przyjęcie zgłoszenia będzie potwierdzane po jego weryfikacji mailem. Bez potwierdzenia będzie ono nieważne. Zgłaszający obiekt do konkursu zobligowany jest do dołączenia dokumentacji zdjęciowej, która przedstawiać będzie widok budynku względem okolicy, wszystkie strony ukończonego obiektu oraz detale wykończenia elewacji.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Zgłoszone realizacje będą przyporządkowane do 5 kategorii konkursowych: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” i „Budynek po renowacji”. Nagroda główna w każdej kategorii wynosi 10 000 zł, a zwycięzców wyłoni konkursowe jury złożone z architektów, reprezentantów mediów branżowych oraz osób zawodowo związanych z budownictwem i architekturą.

W wyłonieniu wyjątkowych realizacji wezmą udział doświadczeni architekci związani ze Stowarzyszeniem Architektów Rzeczypospolitej Polskiej: Piotr Buśko, Piotr Kostka, Józef Białasik oraz przewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów Zbigniew Maćków. Cennych uwag z zakresu budowy i historii obiektów udzielą wieloletni pracownicy Politechniki Wrocławskiej - dr inż. Józef Adamowski z Zakładu Technologii i Zarządzania w Budownictwie, dr hab. inż. Jacek Kościuk z Katedry Historii Architektury, Sztuki i Techniki oraz dr inż. arch. Andrzej Poniewierka z Zakładu Urbanistyki.

Jurorzy oceniać będą walory architektoniczne i estetyczne, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, jak również prawidłowość realizacji projektu. Podobnie, jak w ubiegłym roku, laureaci konkursu Fasada Roku 2014 wezmą udział w międzynarodowej odsłonie plebiscytu, czyli Baumit Life Challenge.

Zobacz też: Starzenie się systemu ETICS

Wszystkie obiekty będą prezentowane na stronie www.fasadaroku.pl. Internauci odwiedzający serwis będą mogli nie tylko oglądać zgłoszone realizacje, ale oddawać swój głos na jeden wybrany obiekt w każdej kategorii. Czyli łącznie każdy internauta może wybrać nawet 5 obiektów (tyle ile jest kategorii). Plebiscyt internautów trwa od 1. października 2014 do 30. kwietnia 2015.

Internauta, którego wytypowane obiekty w trzech kategoriach pokryją się z decyzją konkursowego jury, otrzyma nagrodę rzeczową od firmy Baumit. Realizacja, która uzyska największą liczbę głosów Internautów otrzyma „Wyróżnienie Internautów” w każdej z konkursowych kategorii.
Zwycięskie i wyróżnione obiekty będą prezentowane na łamach mediów architektonicznych, budowlanych i lokalnych.

Tegoroczna edycja jest skierowana przede wszystkim do architektów.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 2/2015

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Szkło piankowe - czego jeszcze o nim nie wiesz?

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Dzięki swoim właściwościom – m.in. wysokiej odporności na ściskanie, wodoszczelności, paroszczelności... czytaj dalej » Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej »

Zatrzymaj ciepło i ochroń dom przed zimnem »


Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Balkony i tarasy - jaką technologię wykonania wybrać?

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie okapu tarasu czy balkonu... czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Przekonaj się, jak wiele zalet ma nowa generacja stropów gęstożebrowych ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Planujesz renowację budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Jeśli docieplenie z zewnątrz nie jest możliwe, co jest częste w przypadku obiektów zabytkowych, mamy... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2020

Aktualny numer:

Izolacje 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szron na dachu
  • - Ile można zyskać na termomodernizacji?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.