Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

BASF przygotowuje się do obchodów 150-lecia działalności

Materiały prasowe  |  12.09.2014
BASF przygotowuje się do obchodów 150-lecia działalności
BASF przygotowuje się do obchodów 150-lecia działalności

W logo firmy BASF pojawiła się hasło „We create chemistry”. Zmiana identyfikacji marki jest zgodna z kierunkiem rozwoju firmy BASF w stronę zrównoważonego rozwoju.

Nowa deklaracja jest owocem strategii BASF „Tworzymy chemię” ogłoszonej w 2011 r.

„Od momentu ogłoszenia strategii, firma BASF coraz bardziej skupia się na oferowaniu klientom sfunkcjonalizowanych produktów i rozwiązań jako inteligentnych kombinacji związków opartych na chemii. Zatem to dobry czas, aby uczynić kolejny krok i zamienić ‘The Chemical Company’ na ‘We create chemistry’. Nowa deklaracja odnosi się nie tylko do nauki, ale również do chemii istniejącej pomiędzy ludźmi, co jest istotą firmy BASF i jej marki” – wyjaśnił dr Kurt Bock, przewodniczący rady dyrektorów wykonawczych BASF.

Przeczytaj: Energooszczędność a rozwój miast

Początkowo logo zawierające deklarację „We create chemistry” wykorzystywane będzie przy okazjach dotyczących bezpośrednio 150-lecia istnienia firmy. Od 1 stycznia zostanie rozpowszechnione we wszystkich kanałach komunikacyjnych BASF. Pozostałe elementy wizerunku BASF, np. sześć firmowych kolorów, pozostaną bez zmian.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Zgodnie ze swoim przesłaniem: „Tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości”, firma BASF w roku jubileuszowym zaprasza wszystkich do wspólnego poszukiwania rozwiązań dla globalnych wyzwań związanych z życiem w miastach, inteligentną energią i żywnością.

Aby pobudzić dyskusje, firma uruchomiła interaktywną platformę internetową o nazwie Creator Space™ pod adresem www.creator-space.basf.com. To tutaj klienci, naukowcy, internauci oraz eksperci firmy BASF mogą prezentować swoje poglądy i pomysły.

Wnioski przedstawione w konwersacjach internetowych będą stanowić podstawę do dyskusji prowadzonych podczas wydarzeń organizowanych w 2015 r.

„Nasza 150-letnia historia pokazuje, że chemia jest bodźcem dla nowych pomysłów i rozwiązań. Innowacje w XXI wieku wymagać będą nowych strategii i narzędzi, a sieci społecznościowe są ważnym elementem tego systemu. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do dyskusji w witrynie Creator Space” – powiedział Bock.

Firma określiła trzy tematy, stanowiące trzon programu jubileuszowego, w których chemia odgrywa istotną rolę:

  • Życie w miastach – szacuje się, że do 2050 r. mieszkańcy miast będą stanowić 70% całej ludności świata. Społeczne, środowiskowe i ekonomiczne wyzwania, takie jak zapewnienie dostępu do wody bieżącej, poprawa sytuacji w zakresie gospodarki odpadami, jak również dostępność oszczędnych środków transportu oraz mieszkań mnożą się tak szybko, jak szybko rozwijają się miasta.
  • Inteligentna energia – gwałtownie rosnące zapotrzebowanie na energię jest jednym z najbardziej naglących globalnych wyzwań. Przyszłość inteligentniejszej energii polega na wytwarzaniu niedrogiej energii z czystych i odnawialnych zasobów, takich jak wiatr i słońce, zwiększeniu efektywności energetycznej oraz poprawie sposobów przemysłu i magazynowania energii.
  • Żywność – wyżywienie rosnącej populacji na świecie poprzez zapewnienie stabilnego zaopatrzenia w żywność jest w nadchodzących dziesięcioleciach jednym z najbardziej kluczowych wyzwań. Ograniczenie marnotrawstwa żywności, zapewnienie pożywnego jedzenia oraz poprawa wydajności produkcji żywności to działania, których przeprowadzenie jest konieczne, aby zapobiec niedożywieniu i zaburzeniom stanu odżywienia.

Zobacz też: Nanotechnologie w budownictwie – naśladowanie natury

Dalsze szczegóły programu jubileuszowego zostaną ogłoszone na konferencji prasowej 4 grudnia 2014 r. Na stronie Creator Space regularnie będą pojawiać się nowe informacje dotyczące wszystkich wydarzeń i działań związanych z jubileuszem. Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie uroczystość obchodów 150-lecia w Ludwigshafen 23 kwietnia 2015 r.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Opłacalność paneli fotowoltaicznych - najnowsze informacje i porady »

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

W przyszłym roku nastąpią znaczne podwyżki cen energii elektrycznej, dlatego też warto zastanowić się nad montażem paneli fotowoltaicznych.
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.