Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ustawa o OZE wsparciem dla energetyki prosumenckiej

Materiały prasowe  |  25.07.2014
Ustawa o OZE wsparciem dla energetyki prosumenckiej
Ustawa o OZE wsparciem dla energetyki prosumenckiej

Ustawa o OZE powinna stworzyć stabilny system wsparcia dla rozwoju małych, przydomowych, niskoemisyjnych źródeł energii – uważają przedstawiciele organizacji branżowych i ekologicznych oraz marszałkowie województw.

3 lipca 2014r. Konwent Marszałków Województw RP przyjął stanowisko w sprawie projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii. Wg dokumentu ustawa o OZE powinna stworzyć stabilny system wsparcia dla rozwoju małych, przydomowych, niskoemisyjnych źródeł energii i systemów hybrydowych bazujących na sprawdzonym i prostym systemie Feed-in-tariffs (FiT) albo Feed-in-Premium (FiP).

Przeczytaj: Budownictwo zero- lub prawie zeroenergetyczne w warunkach polskich

Ponadto, Konwent opowiada się za wsparciem dla „zielonego ciepła”, co pozwoli na zrealizowanie celów zawartych w dyrektywie 2009/28/WE.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Wg Grzegorza Wiśniewskiego, prezesa zarządu IEO przyjęte przez regiony postulaty pokrywają się w pełni ze stanowiskiem 37 organizacji branżowych i ekologicznych, które w styczniu br. przyjęły wspólne stanowisko i stworzyły portal Energetyka Obywatelska.

Należy dążyć do zbudowania szerszej koalicji środowisk samorządowych i społecznych, ale też realne wydaje się uzyskanie poparcia posłów w imię wspólnego celu budowy energetyki obywatelskiej ponad partyjnymi podziałami.

Miejmy nadzieję, że tak będzie – projekt ustawy o OZE trafił 22 lipca, po pierwszym czytaniu w Sejmie, do dalszych prac do Komisji Nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych.

Zobacz też: Przedsiębiorcy i wspólnoty też mogliby być prosumentami

Poza tym, Komisja Nadzwyczajna zajmie się propozycją posłów PSL zmiany prawa energetycznego. Poprawka dotyczy rozszerzenia przwilejów prosumenckich na inne podmioty niż tylko osoby fizyczne nie będące przedsiębiorcami.

Poza tym projekt poprawki przewiduje, że sprzedawca z urzędu miałby obowiązek odkupu energii z mikroinstalacji za 100 % ceny z rynku konkurencyjnego, a nie za 80 % jak jest obecnie.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.