Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Społeczna odpowiedzialność Grupy Atlas

Materiały prasowe  |  27.06.2014
Społeczna odpowiedzialność Grupy Atlas
Społeczna odpowiedzialność Grupy Atlas

Grupa Atlas opublikowała drugi Raport Społecznej Odpowiedzialności. Dokument zawiera szczegółowe informacje dotyczące działalności CSR firmy, w tym zestawienie działań podejmowanych na rzecz otoczenia, w tym także polskiego budownictwa, troski o środowisko i oferowania klientom najlepszych rozwiązań.

Tegoroczny raport jest częścią strategii Grupy Atlas, implementacji jej planów działania i oceny wyników. Podobnie jak Raport Otwarcia w ubiegłym roku, przygotowano go zgodnie z wytycznymi do raportowania w kwestii zrównoważonego rozwoju GRI (Global Reporting Initiative) na poziomie B+ (jednym z poziomów aplikacji GRI). Dokument został zweryfikowany przez zewnętrzną jednostkę – PWC (PricewaterhouseCoopers), jak i samo GRI.

W raporcie zaprezentowano podstawowe informacje o wszystkich podmiotach gospodarczych tworzących Grupę Atlas oraz o działaniach CSR podejmowanych przez firmę na rzecz otoczenia, w tym także polskiego budownictwa, działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju, działalności charytatywnej oraz wspierania inicjatyw lokalnych, kultury, sztuki i sportu.

Zobacz też: Wpływ temperatury na trwałość dachów

Jako firma społecznie odpowiedzialna, Atlas aktywnie angażuje się w pomoc potrzebującym. Za pośrednictwem Fundacji Dobroczynności Atlas, w 2013 r. wsparł 48 placówek i instytucji oraz 577 rodzin. We współpracy z Forum Darczyńców, Fundacja aktywnie uczestniczyła w projekcie „Podwyższenie jakości realizacji zadań publicznych przez fundacje korporacyjne w Polsce”, zaś Atlas propagował społeczną odpowiedzialność podczas spotkań i konferencji (w tym m.in. branżowego wydarzenia PR Forum).

W raporcie dostępne są także informacje o licznych działaniach podejmowanych dla Łodzi, skąd pochodzi firma, i województwa łódzkiego. Znajdują się wśród nich działania na rzecz kultury i sztuki (organizacja wystaw, m.in. w galerii Atlas Sztuki, wsparcie dla festiwali, koncertów czy artystów w procesie wydania płyty), ekologii i edukacji (w ramach programu „Łaskie Bociany” czy konkursu „Eko-Klekot) oraz polskich sportowców (w tym łódzkiego tenisisty, Jerzego Janowicza oraz jego następców w turnieju Atlas Jerzyk Cup).

Pozycja lidera to zaszczyt, ale i zobowiązanie – mówi Jacek Michalak, wiceprezes Grupy Atlas ds. rozwoju. – Tworząc silną, stabilną i stale rozwijającą się organizację, realizując strategiczne cele i realizując plany, nie możemy zapominać o odpowiedzialności, jaką ponosimy wobec lokalnych społeczności i środowiska. Jakość wyrobów, racjonalne korzystanie z dostępnych zasobów, bezpieczeństwo i higiena pracy, troska o wszystkich interesariuszy, od pracowników firmy po kontrahentów i użytkowników produktów, to elementy, których nigdy nie możemy stracić z pola widzenia.

Potrzebujesz więcej TREŚCI?

Odbierz TUTAJ
IZO-newsletter »

Szereg działań podejmowanych przez Atlas w 2013 r. dotyczył bezpośrednio branży budowlanej. Firma rozpoczęła proces zmierzający do uzyskania deklaracji środowiskowej III typu zgodnie z EN 15804 dla oferowanych przez spółkę złożonych systemów izolacji cieplnej. Istotnym elementem w 2013 r. było również silne zaangażowanie Atlasa w propagowanie ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, co łódzka firma czyniła działając w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń.

Przeczytaj: Promieniowanie ciepła a skuteczność odblaskowych materiałów dachowych

W raporcie znajdziemy informacje o działaniach firmy na rzecz podwyższania poziomu wykonawstwa, m.in. przez edukację branżową, programy certyfikacji i autoryzacji wykonawców, zakończone egzaminami. W minionym roku Atlas zorganizował prawie 600 szkoleń, w ramach których niezbędną wiedzę i umiejętności zdobyło ponad 13 500 fachowców.

Rola odpowiedzialnego społecznie producenta chemii budowlanej to umiejętność holistycznego spojrzenia: na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – dodaje Jacek Michalak. – To umiejętność wyciągania wniosków, czerpania z najlepszych doświadczeń. To odpowiadanie na bieżące potrzeby klientów – oferowanie im nie produktów, ale pakietów rozwiązań, czyli materiału wraz z profesjonalną obsługą techniczną i wykonawczą. I wreszcie – umiejętność spojrzenia w przyszłość, czyli takiego działania, aby z naszych zdobyczy, osiągnięć i tego, co stworzymy, mogły korzystać kolejne pokolenia. Na tym polega odpowiedzialny biznes.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Alternatywa dla wełny i styropianu »


W porównaniu do tradycyjnych metod izolacji dachu... ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.