Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Nadproża i stropy w systemie MUROTHERM

Materiały prasowe  |  16.05.2014
Pustaki stropowe MUROTHERM
Pustaki stropowe MUROTHERM
POZ BRUK

W ofercie firmy POZBRUK pojawił się zestaw stropów strunobetonowych i nadproży, które dają nowe możliwości konstrukcyjne. Opatentowana technologia przyspiesza prace budowlane i obniża koszty inwestycji.

Proces budowlany wymaga czasu i poniesienia niezbędnych nakładów, jednak w dzisiejszych czasach projektanci i wykonawcy poszukują technologii, które pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Z tą myślą powstał opatentowany program lekkich stropów strunobetonowych i niezwykle wytrzymałych nadproży, które otwierają całkiem nowe perspektywy konstruowania.

Zobacz: Minimalne grubości termoizolacji stropodachów dwudzielnych o konstrukcji krokwiowej

Dostępne w dwóch wymiarach wzmocnione belki stropowe o dużej nośności bardzo dobrze współpracują z warstwą nadbetonu, dzięki czemu dają szerokie możliwości dostosowania do wymagań projektowych. Wraz z keramzytobetonowymi pustakami nie wywierają dużych obciążeń na ściany budynku.

Uzupełnieniem unikalnego programu MUROTHERM są wzmacniane prefabrykowane nadproża, które umożliwiają wykonywanie dużych ościeży sięgających po sam sufit. Zaletami  systemu MUROTHERM są wysokie parametry wytrzymałościowe i izolacyjne konstrukcji, trwałość i estetyka, a także skrócony czas i niższy koszt budowy.

Opatentowany zestaw stropowy SBS MUROTHERM składa się z prefabrykowanych żeber strunobetonowych i lekkich pustaków stropowych. Ze względu na dużą elastyczność stosowania, może być używany w dowolnych rozwiązaniach materiałowo-konstrukcyjnych, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i publicznym.

Potrzebujesz więcej TREŚCI?

Odbierz TUTAJ
IZO-newsletter »

Belki stropowe są dostępne w dwóch wersjach, różniących się wysokością i układem zbrojenia – SBS 140 i SBS 170. Elementy wytwarzane w najnowocześniejszej technologii i z zastosowaniem betonu C40/50 oraz splotów ze stali o średnicy 12,5 charakteryzuje bardzo dobra nośność, dająca możliwość konstruowania stropów nawet o dużych rozpiętościach.

Belki stropowe SBS 140 mogą osiągać maksymalne długości nawet 10,9 m i pozwalają na tworzenie stropów o rozpiętości do 10,7 m.

Z kolei belki SBS 170 to idealna propozycja dla budownictwa publicznego, ze względu na zwiększoną wytrzymałość. Konstruowane z ich wykorzystaniem stropy mogą osiągać bardzo duże rozpiętości aż do 11,22 m. Wszystko to przy niewielkim ciężarze elementów – 24 kg/1 mb w przypadku SBS 140 i 27,75 kg/1mb.

Układane między żebrami pustaki mają zaledwie 10,5 kg każdy. Przekłada się to także na duże ułatwienia przy logistyce prac budowlanych. Tak lekkie elementy można układać za pomocą małego dźwigu.

Przeczytaj też: Izolacje termiczne stropodachów poddaszy mieszkalnych w świetle nowych wymagań cieplnych

Nadproża strunobetonowe charakteryzują się niewielkim przekrojem i bardzo dużą wytrzymałością. Zintegrowane zbrojenie eliminuje potrzebę dodatkowego dozbrajania czy betonowania, co przekłada się na oszczędność czasu i materiałów. Ze względu na bardzo dużą nośność, mogą przyjmować bezpośrednie obciążenia stropem.

Spoiwa gipsowe w budownictwie
SPRAWDŹ OPIS »

Są dostępne w trzech wersjach o różnych wymiarach i rozstawach zbrojenia. Wzmocnione nadproża strunobetonowe NSB 140 pozwalają na wykonywanie otworów okiennych o szerokości aż do 330 cm, natomiast nadproża NSB 110 – bardzo długich i szerokich otworów o wymiarach 300 x 330 cm.

Wyższe otwory można uzyskać przy wykorzystaniu obniżonego nadproża NSB 71 o niewielkiej wysokości zaledwie 71 cm. Zastosowanie elementów MUROTHERM nie wymaga szalowania czy stemplowania. Dodatkowa zaleta produktów z serii NSB to ułatwiony montaż kaset z roletami okiennymi, dzięki zmniejszonej ilości zbrojeń.

Orientacyjne ceny:

  • Belka stropowa SBS 140 – od 30,87 do 39,80 zł netto/mb
  • Belka stropowa SBS 170 – od 33,87 do 45,87 zł netto/mb
  • Pustaki stropowe standard – 6 zł netto/szt.
  • Pustaki stropowe końcowe (zaślepione otwory) – 7,20 zł netto/szt.
  • Nadproże strunobetonowe NSB 140 – od 42,12 do 126,35 zł netto/szt.
  • Nadproże strunobetonowe NSB 110 – od 33,26 do 112,16 zł netto/szt.
  • Nadproże strunobetonowe NSB 71 – od 24,37 do 80,46 zł netto/szt.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Czego użyć do napraw i uszczelnień?


Na etapie wykonywania hydroizolacji budynku warto rozważyć zastosowanie materiałów ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.