Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dzień Architektury na Targach Budma 2010

Redakcja  |  24.01.2010

To co ważne dla architektury to powrót do nas samych, do relacji międzyludzkich. Społeczny kontekst architektury, który w globalnej ekonomii zaczyna się zatracać, dzięki dzisiejszej dyskusji może zostać przypomniany jako istotny składnik projektowania architektonicznego. Uwzględnienie kontekstu, w jakim funkcjonować będzie zaprojektowany obiekt, należy do najważniejszych obowiązków architekta - mówił 20 stycznia br., Podsekretarz Stanu Olgierd Dziekoński, otwierając 20 stycznia br. konferencję "Życie między budynkami". Konferencja była najważniejszym punktem "Dnia Architektury" podczas Targów Budma 2010 w Poznaniu.


Witając gości międzynarodowej konferencji "Życie między budynkami", wiceminister Dziekoński podkreślił wartość środowiskowego i społecznego kontekstu projektowania, którego uwzględnienie służy zrównoważonemu rozwojowi. Zrównoważone projektowanie miejskie analizowano w dyskusji m.in. na przykładach "Śląskiej Szkoły Architektury", projektu Hafen-City Hamburg, stanu budownictwa ekologicznego w Europie, problematyki bezdomnych w mieście. Polskie wydanie swojej książki "Życie między budynkami" prezentował jej autor - prof. Jan Gehl z Danii.

Wątek zrównoważonego rozwoju powrócił podczas konferencji "Nowoczesne metody badań i symulacji na tle wymagań podstawowych", zorganizowanej przez Instytut Techniki Budowlanej, w ramach której wręczono producentom europejskie aprobaty techniczne nadane przez Instytut Techniki Budowlanej. Kwestia zrównoważonego rozwoju jest nieodłączną częścią naszej cywilizacji. Zrównoważony rozwój opiera się na fundamencie ekonomicznym - gospodarczym i społecznym - środowiskowym i jest częścią dorobku kulturowego. Europejskie aprobaty techniczne są częścią uporządkowanego dążenia do zrównoważonego rozwoju. Poddanie się pod ocenę i uzyskanie aprobaty jest wykazaniem zdolności sprostania wymaganiom jakościowym - tak ważnym dla zrównoważonego rozwoju - mówił wiceminister Dziekoński podczas wręczania producentom aprobat technicznych.

Wiceminister O. Dziekoński otworzył zorganizowaną przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów konferencję na temat zrównoważonego budownictwa komunikacyjnego "Mosty i wiadukty kolejowe" należącą do programu Dnia Inżyniera Budownictwa. Spotkanie poświęcone było transportowi w aglomeracjach miejskich zintegrowanemu z infrastrukturą kolejową. Współorganizowało je Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji oraz obchodząca jubileusz 20-lecia Izba Projektowania Budowlanego.

Zwiedzający targi mogli uczestniczyć w uroczystym ogłoszeniu wyników IV edycji konkursu o nagrodę im. Macieja Nowickiego oraz wernisażu wystaw Nagroda Roku SARP, Polski Cement oraz Śląska Szkoła Architektury - przygotowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Zarząd Główny i Oddział Katowice).

W drugim dniu targów odbyła się także gala finałowa piątej edycji konkursu "Przetargi dla Najlepszych - Lider Eko Inwestycji" oraz inauguracja obchodów 55-lecia Ogólnopolskiego Dwutygodnika Budowlanego "Profile". Dyskutowano na temat unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest oraz ekologicznych inwestycji i możliwości finansowania inwestycji sportowych w gminach. Podczas spotkania przyjaciół "Profilów" nie zabrakło serdecznych podziękowań i wzruszeń uhonorowanych nagrodami dwutygodnika firm i dziennikarzy, wręczanymi m.in. przez wiceministra O. Dziekońskiego. Na jubileuszową uroczystość specjalny program słowno-muzyczny przygotowali młodzi artyści z Teatru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego.

Oczekiwanym przez uczestników targów wydarzeniem była też gala wręczenia przez wiceministra  Dziekońskiego i prezesa MTP Andrzeja Byrta nagród dla najlepszych prezentowanych podczas imprezy wyroby "Złoty Medal MTP" oraz dla najlepszych stoisk "Acanthus Aureus".

materiały: www.mi.gov.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Alternatywa dla wełny i styropianu »


W porównaniu do tradycyjnych metod izolacji dachu... ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Szukasz specjalistycznych noży ręcznych?

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

Noże z mechanizmem cofania ostrza do rękojeści, z ostrzem ukrytym w konstrukcji... czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.