Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Forum Termomodernizacja 2014

Forum Termomodernizacja 2014
Forum Termomodernizacja 2014

Zrzeszenie Audytorów Energetycznych organizuje XIV edycję Forum Termomodernizacja. Doroczne spotkanie audytorów odbędzie się 8 kwietnia w Warszawie.

Od pierwszego Forum w 2000 r. termomodernizacja była ważnym i aktualnym tematem. Ustawa o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych uchwalona w 1998 r. dostarczała wielu wątków do dyskusji. Audytorzy wymieniali doświadczenia i przestawiali standardy audytów. W miarę upływu lat tematyka Forum ewoluowała i obejmowała coraz więcej zagadnień.

Zobacz także: 6 mld zł na projekty związane z ochroną środowiska

Tematem wiodącym tegorocznego Forum jest Zintegrowane Projektowanie Energetyczne (ang. Integrated Energy Desing).

Organizatorzy chcą pokazać zalety stosowania takiego procesu dla wszystkich uczestników inwestycji. Proces projektowania zintegrowanego łączy wszystkie aspekty racjonalizujące zużycie energii, a jego celem jest stworzenie obiektu spełniającego wymagania użytkownika.

Forum podzielone będzie na trzy sesje:

  • Sesja   I: Regulacje
  • Sesja  II: Finanse
  • Sesja III: Metoda IED

Część Regulacje będzie poświęcona najnowszym informacjom dotyczącym regulacji prawnych, takich jak ustawa o efektywności energetycznej, rozporządzenia o świadectwach energetycznych i konsekwencje wymagań energetycznych w nowych warunkach technicznych.

Potrzebujesz więcej TREŚCI?

Odbierz TUTAJ
IZO-newsletter »

Istotne dla audytorów są także aspekty finansowe. W tej części zostaną przedstawione programy realizowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także doświadczenia banków z obsługi funduszy pożyczkowych (m.in. Jessica, dzięki którym dokonano termomodernizacji lub optymalizacji energetycznej różnych obiektów).

W części Forum Termomodernizcja 2014 dotyczącej IED przedstawione będą przykłady obiektów zrealizowanych z wykorzystaniem procedury IED w Polsce i Europie – projekt MATRiD. Uczestnicy dowiedzą się też, jak zastosowanie IED pozwala na uniknięcie problemów w budynkach pasywnych.

Przeczytaj: Jak powstawały budynki wielkowymiarowe?

Forum odbędzie się 8 kwietnia w OSiR przy ul. Polnej 7A w centrum Warszawy.

Zgłoszenie uczestnictwa w Forum odbywa się on-line za pomocą formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie Zrzeszenia Audytorów Energetycznych www.zae.org.pl

Koszt netto uczestnictwa w Forum wynosi dla Członka Zrzeszenia z opłaconymi bieżącymi składkami 149,59 zł + 23% VAT, dla pozostałych osób 200 zł + 23% VAT.

Termin przyjmowania zgłoszeń i wpłat mija 1 kwietnia 2014 r. Decyduje data wpłynięcia zgłoszenia wraz z potwierdzeniem opłaty za uczestnictwo.

Pliki do pobrania

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Balkony i tarasy - jaką technologię wykonania wybrać?

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie okapu tarasu czy balkonu... czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturą zeszklenia, wówczas żywica nie jest... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

wpusty balkonowe suez
Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.