Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Konkurs Multi EKO Dom zakończony

Materiały prasowe  |  04.11.2013
I miejsce w konkursie Multi EKO Dom
I miejsce w konkursie Multi EKO Dom
Rockwool

Rozstrzygnięto konkurs Multi EKO Dom. Uczestnicy pokazali, jak zaprojektować ładny, komfortowy i efektywny energetycznie dom.

Ideą stojącą za kampanią „Szóste paliwo” jest popularyzacja wiedzy na temat budownictwa efektywnego energetycznie – tak wśród inwestorów, jak i osób, które już niedługo będą współtworzyć realia polskiego budownictwa, czyli studentów uczelni technicznych.

W konkursie Multi EKO Dom zorganizowanym w ramach kampanii społecznej „Szóste paliwo”, prowadzonej przez ROCKWOOL Polska uczestnicy mieli za zadanie stworzyć projekt domu jednorodzinnego, w którym komfort, bezpieczeństwo i estetyka będą połączone z efektywnością energetyczną i ekonomiczną.

Jury w składzie: prof. dr hab. inż. Dariusz Gawin z Politechniki Łódzkiej, dr hab. inż. Abdrahman Alsabry, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego, dr hab. inż. Tomasz Kisilewicz z Politechniki Krakowskiej, mgr inż. arch. Artur Wójciak z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz Piotr Pawlak, Kierownik Działu Doradztwa i Specyfikacji ROCKWOOL Polska, oceniało zgłoszone projekty pod kątem stopnia i fachowości zawarcia w nich uzasadnionej ekonomicznie oszczędności energii, a co za tym idzie: redukcji kosztów utrzymania i negatywnego wpływu budynków na środowisko, przy jednoczesnym zachowaniu estetyki i komfortu użytkowania.

Prace studentów musiały spełniać wymogi warunków technicznych, które będą obowiązywać od początku przyszłego roku.

Szczególnie istotna była kompleksowość projektu, twórcy musieli także wykazać się interdyscyplinarnością i znajomością wielu aspektów budownictwa efektywnego energetycznie. Nie bez znaczenia była sama architektura obiektu, jego funkcjonalność i estetyka. Takie wymagania stawia bowiem dziś przed nami wszystkimi rynek.

Potrzebujesz więcej TREŚCI?

Odbierz TUTAJ
IZO-newsletter »

Jury konkursu przyznało dwie nagrody regulaminowe:

  • I miejsce – Joanna Gil, Anna Grudzińska i Agata Potaczek
  • II miejsce – Agata Czapkiewicz, Dagny Lietz i Dagna Mirecka

Ze względu na dużą ilość nadesłanych prac konkursowych przyznano także dodatkowe, pozaregulaminowe wyróżnienia:

  • za szczegółowe analizy rozwiązań bryły pod kątem energooszczędności i usytuowania na działce, prostą, spójną i czytelną formę architektoniczną, układ funkcjonalny, przemyślane rozwiązania dotyczące akustyki i nasłonecznienia wyróżniono projekt Marcina Plewy.
  • za szczegółową i dokładną analizę energetyczno-ekonomiczną i uwzględnienie potrzeb osób niepełnosprawnych – pracę Moniki Najder i Moniki Ostrowskiej.
  • za ciekawą formę architektoniczną i kompleksowe rozwiązania w skali urbanistycznej – projekt Mateusza Dworaka.

Zobacz także: Konkurs Rockwool rozstrzygnięty

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Wypróbuj aplikację projektową i stwórz własną wizualizację »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Dodaj własne zdjęcie i dopasuj kolory elewacji lub wnętrza do swojego budynku! czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.