Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Odpowiedzialność społeczna Grupy Atlas

Materiały prasowe  |  24.09.2013

Raport Społecznej Odpowiedzialności opublikowany przez Grupę Atlas to pierwszy na naszym rynku raport polskiego producenta materiałów chemii budowlanej poświęcony odpowiedzialności społecznej.

Raport przygotowano zgodnie z wytycznymi do raportowania w kwestii zrównoważonego rozwoju Global Reporting Initiative (GRI) w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Raport Grupy Atlas jest na poziomie B+ (Poziomy Aplikacji GRI) i został zweryfikowany przez zewnętrzną, niezależną jednostkę – PricewaterhouseCoopers oraz Global Reporting Initiative.

Zobacz także: Kto jest liderem rynku chemii budowlanej w Polsce?

W raporcie zaprezentowano podstawowe informacje o wszystkich podmiotach gospodarczych tworzących Grupę Atlas oraz o działaniach CSR podejmowanych przez firmę.   

W 2012 r. Grupa Atlas przystąpiła do inicjatywy na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju Global Compact, potwierdzając tym samym, że praktyki biznesowe zakorzenione w uniwersalnych zasadach przyczyniają się do tworzenia bardziej stabilnego, sprawiedliwego i zintegrowanego rynku światowego oraz pomagają budować cieszące się dobrobytem i rozwijające się społeczeństwa.

Potrzebujesz więcej TREŚCI?

Odbierz TUTAJ
IZO-newsletter »

Wszystkie podane w raporcie wskaźniki w liczbie 31 dotyczą działalności Atlas Sp. z o.o. – spółki dominującej w strukturze Grupy. W przypadku jednego z raportowanych wskaźników – wielkości odzyskanych materiałów ze sprzedanych produktów i ich opakowań, oprócz danych dla Atlas Sp. z o.o. podane zostały dane dla wszystkich podmiotów gospodarczych Grupy Atlas działających w Polsce.

Spośród raportowanych 31 wskaźników 3 dotyczą kwestii ekonomicznych odnosząc się  do wszystkich trzech aspektów ekonomicznych wymienionych w wytycznych GRI, tj.: wyników ekonomicznych – EC1, obecności na rynku – EC7 i pośredniego wpływu ekonomicznego – EC8.

Środowiskowy wymiar zrównoważonego rozwoju został określony poprzez podanie ilości wykorzystanych podstawowych surowców do produkcji – EN1 i udział materiałów użytych do produkcji a pochodzących z recyklingu – EN2, inicjatyw podjętych w celu zmniejszenia pośredniego zużycia energii z uwzględnieniem osiągniętego poziomu redukcji – EN7, łącznego poboru wody według źródła – EN8, inicjatyw służących zmniejszeniu wpływu produktów na środowisko – EN26, wielkości odzyskanych materiałów ze sprzedanych produktów i ich opakowań – EN27 oraz aspektu zgodności z regulacjami prawnymi wyrażonymi we wskaźniku EN28.

W zakresie kwestii dotyczących pracy i zatrudniania oraz praw człowieka (dwóch z czterech kategorii zagadnień omawianych w związku ze społecznym wymiarem organizacji według standardu GRI) politykę Atlasa najlepiej ilustruje fakt uzyskania w 2012 r. Certyfikatu Organizacji Rozwoju i Współpracy Gospodarczej (OECD) dla Przedsiębiorstw Wielonarodowych.

Przeczytaj: Łatwa identyfikacja pap IZOLMAT

Spośród wskaźników dotyczących zagadnień zatrudniania i godziwej pracy w raporcie podano po jednym wskaźniku z każdego z aspektów ustalonych przez GRI, tj. w aspekcie zatrudnienia – LA1, relacji pomiędzy pracownikiem i kierownictwem – LA4, bezpieczeństwa i higieny pracy – LA7, edukacji i szkoleń – LA12 oraz różnorodności i równości szans – LA13. Poziom Atlas Sp. z o.o. w zakresie respektowania praw człowieka został określony poprzez podanie 7 wskaźników obejmujących aspekty: procedur odnośnie zamówień i inwestycji – HR1 i HR3, przeciwdziałania dyskryminacji – HR4, swobody zrzeszania się i prawa do sporów zbiorowych – HR5, pracy przymusowej i obowiązkowej – HR7, praw ludności rdzennej – HR9 i zgłoszonych i rozpatrzonych skarg – HR11.

Społeczny wymiar każdej organizacji to także odpowiedzialność za produkt wyrażona poprzez odniesienie się do następujących aspektów: bezpieczeństwo i zdrowie klientów – PR1 i PR2, oznakowanie produktów i usług – PR3 i PR5, komunikacja marketingowa – PR7 oraz poufność informacji klienta – PR8. Wpływ Atlas Sp. z o.o. na społeczeństwo został określony poprzez podanie wskaźników z zakresu naruszenia zasad wolnej konkurencji – SO7 i zgodności z regulacjami – S08. Zaprezentowane wskaźniki obrazują podejście Atlasa do zagadnień zarządzania.

Obecnie 79% z 250 największych firm świata przedstawia raport CSR, zaś 4% z nich włącza go do całościowego raportowania. Spośród raportujących 77% z 250 największych firm świata używa standardów GRI.

Ciężkie czy lekkie pokrycie dachowe?

Jakie parametry powinien mieć klej podłogowy?

Jak zabezpieczyć dom przed wilgocią?

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Przeglądaj materiały budowlane w okazyjnych cenach!


Panele warstwowe są dostępne w różnych kolorach, grubościach izolacji i mogą być produkowane w oparciu o indywidualne wymagania dotyczące długości. ZOBACZ »


Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Pierwszy krok do pozbycia się wilgoci »


Walka z pojawiającą się wilgocią na ścianach powinna zacząć się od... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Balkony i tarasy - jaką technologię wykonania wybrać?

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie okapu tarasu czy balkonu... czytaj dalej »

Ten system gwarantuje doskonałą izolację termiczną i akustyczną »


Innowacyjny system o wyjątkowym i ekskluzywnym wyglądzie, który poprawia współczesne przestrzenie mieszkalne. ZOBACZ »


Doskonała alternatywna dla tradycyjnych izolacji »

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Dzięki swoim właściwościom – m.in. wysokiej odporności na ściskanie, wodoszczelności, paroszczelności... czytaj dalej » To jedyna dostępna na polskim rynku ściana dwuwarstwowa, w której obie warstwy – mur i ocieplenie, wykonane są z tego samego materiału... czytaj dalej »

Zatrzymaj ciepło i ochroń dom przed zimnem »


Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji dachu?

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji balkonów?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Tradycyjne systemy balkonowe sprawdzają się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wykonawstwo jest na najwyższym poziomie... czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Trwałe mocowanie izolacji - czego użyć?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Które parametry gwarantują stabilność układu ociepleniowego i przeciwdziałają drganiom wywołanym przez siły ssące wiatru?
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2020

Aktualny numer:

Izolacje 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szron na dachu
  • - Ile można zyskać na termomodernizacji?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.