Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Rusza konkurs Saint-Gobain i KAPE

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 9/2013  |  12.09.2013

„Zbuduj z nami komfortowy dom” to konkurs organizowany przez Grupę Saint-Gobain oraz Krajową Agencję Poszanowania Energii (KAPE), którego celem jest zwrócenie uwagi na korzyści płynące z zastosowania w budownictwie mieszkaniowym rozwiązań energooszczędnych.

Z analiz przeprowadzonych przez KAPE wynika, że wznoszenie budynków o wysokim standardzie energetycznym może oznaczać dla właścicieli rachunki niższe o nawet 40% niż w przypadku budynków standardowych, co przekłada się na długoterminowe oszczędności na zużyciu energii.

Oszczędzanie energii w budownictwie jest ponadto wymogiem prawnym – wynika z zapisów dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, która wdrożona została do polskiego prawa m.in. rozporządzeniem z 5 lipca 2013 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie1. Zgodnie z tymi wymogami w 2021 r. w Polsce wszystkie nowo powstałe domy jednorodzinne będą musiały charakteryzować się niemal zerowym zużyciem energii.

Chcąc zachęcić Polaków, by już teraz zainteresowali się rozwiązaniami energooszczędnymi, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) uruchomił specjalny program dofinansowania budowy domów jednorodzinnych o wysokim standardzie energetycznym.

Potrzebujesz więcej TREŚCI?

Odbierz TUTAJ
IZO-newsletter »

Dzięki niemu można otrzymać nawet 50 tys. zł dofinansowania do kredytu hipotecznego na budowę takiego domu. Wysokość wsparcia jest uzależniona od standardu energetycznego budynku. Na budowę domu w najwyższym standardzie, NF 15, można otrzymać 50 tys. zł, zaś na budynek w standardzie NF40 – 30 tys. zł.

Osoby planujące budowę domu mają teraz możliwość uzyskania dodatkowego wsparcia – dzięki udziałowi w konkursie Saint-Gobain i KAPE. „Zbuduj z nami komfortowy dom” to konkurs przeznaczony dla właścicieli działek budowlanych, którzy są członkami co najmniej 3-osobowych rodzin z dzieckiem, planują budowę domu i są otwarci na rozwiązania ograniczające zużycie energii.

Nagrodą główną są materiały do wykończenia domu w stanie deweloperskim, produkowane przez Grupę Saint-Gobain w Polsce. Oprócz tego zwycięzcy będą mogli liczyć na przygotowanie profesjonalnego projektu architektonicznego budynku, wsparcie w uzyskaniu dofinansowania NFOŚiGW oraz kompleksowe doradztwo w trakcie całego procesu budowy.

By wziąć udział w konkursie, wystarczy opisać swój wymarzony dom i podać motywy, które skłoniły do budowy budynku energooszczędnego w standardzie NF15. Prace konkursowe można przysyłać do 31 października tego r.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie Multi-Comfort: www.multi-comfort.pl.

 

Ściany osłonowe a bezpieczeństwo budynków wielkopłytowych Ocieplanie poddasza
   
Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 9/2013

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.