Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Wybrano władze PSPS na kolejną kadencję

Materiały prasowe  |  IZOLACJE 6/2013  |  15.05.2013
Wstępna weryfikacja jakości styropianu to zważenie paczki.
Wstępna weryfikacja jakości styropianu to zważenie paczki.
PSPS

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) wyłoniło władze na nową kadencję.

10 maja na kolejną roczną kadencję wybrano członków dotychczasowego zarządu, pełniącego funkcję od maja 2012 r. Stanowisko prezesa zarządu powierzono ponownie Kamilowi Kiejnie, jednemu z założycieli PSPS. W skład zarządu wchodzą ponadto: Anna Śpiewak (Austrotherm), Jacek Genderka (Genderka), Jerzy Rutka (Neotherm) i Tomasz Skowronek (Barda). Reelekcja oznacza kontynuację dotychczasowej polityki Stowarzyszenia, w szczególności działań na rzecz jakości wyrobów ze styropianu na rynku prowadzonych w ramach Programu Gwarancji Jakości Styropianu „Gwarantowany Styropian”.

Coraz więcej klientów zwraca uwagę na jakość styropianu, udało się też zbudować świadomość wstępnej metody jego samodzielnej weryfikacji poprzez proste zważenie paczki. Producenci odpowiadają na oczekiwania rynku, dzięki czemu dobry styropian w budownictwie staje się standardem. Do utrwalenia tych dobrych praktyk niezbędne są dalsze działania edukacyjne i informacyjne oraz stały monitoring jakości wyrobów wprowadzonych do obrotu. Wybór na następną kadencję władz w niezmienionym składzie potwierdza poparcie członków naszego stowarzyszenia dla tych zamierzeń.

Wśród podejmowanych przez PSPS inicjatyw są też między innymi aktywne działania na rzecz zmian przepisów budowlanych oraz dążenie do standaryzacji minimalnych wymagań dla odmian wyrobów ze styropianu do poszczególnych aplikacji. Ze względu na nowe wymogi europejskie odnoszące się do energooszczędności, Polska jest zobligowana do przyjęcia rygorystycznych, technicznych oraz prawnych, rozwiązań w tym zakresie.

Najważniejsze dla naszej branży są wytyczne dotyczące wartości współczynnika przenikania ciepła U przegród. Ścieżka dochodzenia do optymalnego poziomu tego parametru została opracowana – już w 2021 r. dla ścian wymagany będzie współczynnik przenikania ciepła U = 0,20 W/m²·K (obecnie 0,28 W/m²·K). Tak duża zmiana przyczyni się do zwiększenia grubości izolacji, jak też do stosowania na większą skalę odmian styropianu o lepszych właściwościach termoizolacyjnych. I chociaż wyższe wymagania obowiązywać będą za kilka lat, liczą się już teraz, ponieważ każdemu, kto planuje inwestycję ociepleniową, powinno zależeć, by spełniała ona przyszłe, nie tylko obecne kryteria energooszczędności. Dlatego świadomość rynku w tym zakresie budujemy już dziś – podkreśla prezes Kiejna.

 

Chcesz więcej? Zajrzyj do czerwcowego numeru Izolacji.


Jesteś pracownikiem firmy budowlanej albo projektantem/ architektem? Specjalizujesz się w dziedzinie izolacji lub studiujesz budownictwo? Jeśli jesteś związany z szeroko pojętą branżą izolacyjną lub budowlaną, możesz łatwo zyskać dostęp do fachowych artykułów i najnowszych informacji z branży. Zamów bezpłatny newsletter serwisu www.izolacje.com.pl.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 6/2013

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.