Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Termodetektor do pomiaru wilgotności

Materiały prasowe  |  02.04.2013
Termodetektor pozwoli w porę wykryć zagrożenie pojawienia się pleśni w pomieszczeniu.
Termodetektor pozwoli w porę wykryć zagrożenie pojawienia się pleśni w pomieszczeniu.
Bosch

Wraz z wiosną nadchodzi czas roztopów. Wzrost wilgotności i brak wentylacji zwiększaja ryzyko wystąpienia pleśni. Termodetektor PTD 1 firmy Bosch pozwoli w porę wykryć zagrożone pomieszczenia.

Nieszczelne pokrycia dachowe lub elewacje – zwłaszcza starych budynków – nie tylko oznaczają większe straty ciepła i wyższe rachunki, ale także zawilgocenie ścian i ryzyko powstania pleśni. Wprawdzie z ociepleniem budynku przed kolejną zimą warto jeszcze poczekać, ale wiosenne roztopy to dobra okazja, aby zidentyfikować pomieszczenia zagrożone pleśnią.

Główną przyczyną ubytków ciepła z pomieszczeń jest obecność tzw. mostków termicznych, czyli miejsc w zewnętrznych ścianach lub stropach budynków przez które zimne powietrze łatwiej dostaje się do wnętrza budynku. Mostki termiczne są często konsekwencją błędów budowlanych, np. pęknięć lub wad izolacji cieplnej budynku. Obecność mostka termicznego prowadzi do obniżenia temperatury w pomieszczeniu, a w efekcie do wzrostu kosztów jego ogrzewania.

ZOBACZ TAKŻE
Młot obrotowo-udarowy

Dodatkowo, zawilgocenie ścian w związku z roztopami oraz brak wentylacji prowadzi do wzrostu wilgotności w pomieszczeniu i zwykle kończy się rozwojem pleśni, która jest jedną z głównych przyczyn alergii skórnych, trudności z oddychaniem oraz innych niebezpiecznych infekcji.

W takich sytuacjach pomoże termodetektor PTD 1 firmy Bosch. Poza pomiarem temperatury powierzchni (ścian, stropów, posadzek) oraz wykrywaniem mostków cieplnych termodetektor PTD 1 ostrzega o warunkach sprzyjających rozwojowi pleśni. Wystarczy włączyć odpowiedni tryb pomiaru, aby po naciśnięciu przycisku uzyskać odpowiednią diagnozę. Termodetektor mierzy temperaturę we wskazanym miejscu, porównuje ją z temperaturą otoczenia identyfikując mostki termiczne oraz jednocześnie mierzy wilgotność pomieszczenia. Opracowane przez firmę Bosch oprogramowanie termodetektora interpretuje zmierzone wartości i sygnalizuje stopień ryzyka wystąpienia pleśni zapalając odpowiednią diodę – zapalenie się czerwonej diody oznacza podwyższone ryzyko wystąpienia pleśni, żółta dioda oznacza odchylenie od normy, ale wciąż bez ryzyka powstania pleśni, zaś zielona dioda to optymalne warunki w pomieszczeniu.

Jak zapobiegać rozwojowi pleśni?

Nawet jeżeli termodetektor PTD 1 potwierdził brak ryzyka wystąpienia pleśni, warto przestrzegać 5 prostych zasad, które pozwolą uniknąć jej rozwoju w przyszłości:
1. Regularnie wietrz pomieszczenia otwierając okna na całą szerokość.
2. Ogrzewaj pomieszczenia w ciągu dnia i obniżaj temperaturę na noc.
3. Unikaj wychłodzenia pomieszczenia przez ciągłe wietrzenie.
4. Nie stawiaj mebli bezpośrednio przed grzejnikami i pamiętaj o 5-centymetrowym odstępie pomiędzy meblami a ścianą.
5. Nie nawilżaj dodatkowo powietrza w pomieszczeniu.


Cena:

Termodetektor Bosch PTD 1 – 563 zł (brutto – cena na marzec 2013):

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.