Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Odporna zaprawa FX 900 Super flex

Materiały prasowe  |  28.03.2013
FX 900 Super flex
FX 900 Super flex

Cienkowarstwową zaprawę klejącą FX 900 Super flex wyróżnia wysoka elastyczność oraz duża siła klejenia. Jest zalecana do klejenia płytek na balkonach, tarasach, w basenach, a także do zastosowania w miejscach narażonych na intensywne obciążenia mechaniczne i termiczne.

Cienkowarstwowa zaprawa FX 900 Super flex sprawdza się we wszystkich miejscach, w których wymagana jest duża odporność kleju na działanie wody, czynników atmosferycznych, obciążeń termicznych oraz wszelkiego rodzaju obciążeń mechanicznych, dynamicznych, udarowych, a także punktowych. Ze względu na wysoką elastyczność oraz dużą siłę klejenia, FX 900 Super flex znajduje zastosowanie przy układaniu okładzin na szczególnie wymagających powierzchniach, także na podłożach, które podlegają odkształceniom.

Zaprawa jest przeznaczona do układania wszelkiego rodzaju okładzin ceramicznych oraz okładzin wielkoformatowych. Jej zaletą jest konsystencja 2w1. Dodając odpowiednią ilość z wody zarobowej można uzyskać konsystencję plastyczną lub samorozpływną, która umożliwia klejenie metodą na tzw. pełne podparcie, czyli bez pozostawiania pustek powietrznych pod okładziną ceramiczną.

Klej FX 900 Super flex jest produkowany w oparciu o technologię trasstec. Dzięki niej zaprawy pod znakiem FX posiadają wysoką przyczepność i wytrzymałość na ściskanie oraz niską nasiąkliwość. Ograniczają też ryzyko powstawania wykwitów na fugach czy przebarwień na powierzchniach okładzin z kamienia naturalnego.

Klej FX 900 Super flex umożliwia układanie płytek w najbardziej skomplikowanych warunkach, jakie można napotkać na placu budowy. Może być stosowany w intensywnie eksploatowanych ciągach komunikacyjnych, na balkonach, tarasach oraz elewacjach narażonych na działanie zmiennych temperatur. Gwarantuje trwały efekt na ogrzewanych podłożach jastrychowych, a także w pomieszczeniach „mokrych”, takich jak łazienki, natryski czy pralnie. Nadaje się również do układania płytek w nieckach basenowych, ponieważ posiada Atest Higieniczny PZH na kontakt z wodą pitną. Wraz z Elastyczną, dwuskładnikową zaprawą uszczelniającą FDS 2K oraz Szybkowiążącą, elastyczną zaprawą do fugowania FBR 500 HF tworzy system produktów przeznaczonych do stosowania w basenach kąpielowych oraz zbiornikach stykających się z wodą przeznaczoną do spożycia.
Technologia trasstec oraz polimery użyte do produkcji FX 900 Super flex sprawiają, że zaprawa zachowuje stabilność nawet w ekstremalnych warunkach temperaturowych i wilgotnościowych. Dzięki dużej sile klejenia i przyczepności, można przy jej użyciu kleić płytki na tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, wapiennych oraz gipsowych, płytach gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknistych, a także na płytach OSB. FX 900 Super flex sprawdza się również przy klejeniu metodą „płytka na płytkę” oraz na starych powłokach malarskich. Istotną cechą zaprawy jest wydłużony czas otwarty. Dzięki temu można korygować położenie płytek w celu uzyskania satysfakcjonującego efektu wizualnego.

Produkt jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska. FX 900 Super flex posiada certyfikat EC1 EMICODE świadczący o bardzo niskiej emisyjności lotnych związków organicznych, co sprawia, że może być bezpiecznie stosowany wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.

Ceny:

  • FX 900 Super flex w technologii trasstec – 59,90 zł (netto)/25 kg
  • FDS 2K Elastyczna, dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca – 320,00 zł (netto)/ 32 kg
  • FBR 500 HF Szybkowiążąca, elastyczna zaprawa do fugowania – 180,00 zł (netto)/ 20 kg

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.