Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Izolacje z celulozy – szkolenie

Jacek Sawicki  |  IZOLACJE 7/8/2013  |  30.05.2013

Firma Derowerk zorganizowała 16 maja w Łodzi-Arturówku seminarium popularyzujące izolacje celulozowe. Była to już jego ósma edycja. Omawiano zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z tym materiałem stosowanym głównie przy ociepleniach przegród budowlanych.

Tytuł szkolenia: Ocieplanie domów ekologiczną izolacją celulozową isofloc F

Seminaria popularyzujące wiedzę o celulozowej izolacji termicznej organizowane przez tę firmę są jedynymi w Polsce, na których omawia się w szczegółach tematy związane tylko z tym jednym surowcem budowlanym, wytwarzanym z rozdrobnionej i rozwarstwionej makulatury papierowej impregnowanej przeciwogniowo i przeciwgrzybicznie. Uczestniczą w nich przedstawiciele firm budowlanych, spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych oraz architekci i studenci wyższych szkół politechnicznych z kierunków budowlanych.

Zobacz także: Ekologiczny Dom Pasywny ocieplony celulozą isofloc F

Honory gospodarza ósmego seminarium pełnił Zbigniew Białas, właściciel firmy Derowerk. Nad moderacją spotkania, tłumaczeniami oraz częścią praktyczną (warsztatami) czuwali menadżer Robert Zaorski, doradca techniczny Marcin Mądry i doradca techniczno-handlowy ­Martyna Drećko. Sesje warsztatowe poprowadzili goście specjalni: Axel Greiner – szef firmy X-Floc i Thomas Just – szef szkolenia firmy SIGA Cover AG.

Prelekcje obejmowały: opisy technologii wdmuchiwania izolacji, prezentację maszyn, narzędzi oraz akcesoriów służących do wdmuchiwania i natrysku izolacji sypkich, a także omówienie metod pomiaru prawidłowego wykonania ocieplenia. Mowa była również o charakterystyce celulozowych izolacji termicznych w aspektach ich właściwości fizycznych. Dużo uwagi zwrócono na kwestie energoefektywności takich technologii. Korzyści z ich stosowania są wielorakie i namacalne niemalże na każdym etapie inwestycji: od walorów wykonawczych, aż po komfort eksploatacji pod względem ekologicznym, fizycznym i finansowym.

Zobacz także fim prezentujący pracę z nową końcówką do wdmuchiwania celulozy i wełny drzewnej, która ułatwia docieplanie naroży przegród ściennych, połaci dachów skośnych i płaskich oraz miejsc trudno dostępnych 

Zobacz wideo


Ważnym punktem spotkania była polska premiera pokazu wysokowydajnej maszyny EM320 firmy X-floc przeznaczonej do wdmuchiwania izolacji sypkich (nawet do 1050 kg wdmuchiwanego granulatu na godzinę).

Część praktyczną wypełniły „Warsztaty wdmuchiwania izolacji” poprowadzone przez A. Greinera oraz „Warsztaty uszczelniania budynków na przenikanie powietrza”, które nadzorował T. Just.

ZOBACZ TAKŻE
Maszyny X-floc do wdmuchiwania sypkich izolacji w ściany i stropy

Poza możliwością obejrzenia pokazu i instruktażu obsługi maszyn do wdmuchu i nadmuchu izolacji, uczestnicy mogli poznać sposoby zapewnienia szczelności powietrznej konstrukcji pokryć dachowych z wykorzystaniem taśm uszczelniających. Mieli również okazję wypróbować określone rodzaje wysokiej jakości taśm klejących trwale łączących membrany dachowe i samodzielnie przećwiczyć systemowe rozwiązania technologiczne optymalizujące skuteczną ochronę obiektów budowlanych przed stratami ciepła i szkodami budowlanymi wynikającymi z kondensacji wilgoci.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 7/8/2013

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »Tych fachowców najczęściej poszukują Polacy »

Szybki montaż stropu - jak to zrobić »

3/4 Polaków deklaruje, że potrzebuje fachowca do wykonania pracy w domu lub mieszkaniu. Najczęściej poszukiwanym jest...
czytaj dalej »

Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie instalacji, montażu stropu bez użycia dźwigów i... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Doskonałe rozwiązanie do izolacji dachów płaskich »

Wpust balkonowy prosty, skośny, ogrzewany, nieogrzewany... Dobierz odpowiedni czytaj dalej » Hydroizolacja dachów odbywa się przy pomocy wałków lub natryskowo - najlepszą w danym przypadku metodę dobiera się... czytaj dalej »

Ochroń wnętrze domu przed silnym słońcem » »


Markizy, żaluzje, pergole, rolety - które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak zabepieczyć ocieplenie przed rwącym wiatrem?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową, jak i łączniki fasadowe. Dzięki...
czytaj dalej »

Zobacz, jak otrzymać uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu architekta w Polsce i UE czytaj dalej »

Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Izolacje piwnic i garaży. Jakie rozwiązanie wybrać?


Bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki takie jak np. wymagania techniczne obiektu, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować idealną oszczędność energii do wskazanego pomieszczenia. ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.