Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Izolacje z celulozy – szkolenie

Jacek Sawicki  |  IZOLACJE 7/8/2013  |  30.05.2013

Firma Derowerk zorganizowała 16 maja w Łodzi-Arturówku seminarium popularyzujące izolacje celulozowe. Była to już jego ósma edycja. Omawiano zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z tym materiałem stosowanym głównie przy ociepleniach przegród budowlanych.

Tytuł szkolenia: Ocieplanie domów ekologiczną izolacją celulozową isofloc F

Seminaria popularyzujące wiedzę o celulozowej izolacji termicznej organizowane przez tę firmę są jedynymi w Polsce, na których omawia się w szczegółach tematy związane tylko z tym jednym surowcem budowlanym, wytwarzanym z rozdrobnionej i rozwarstwionej makulatury papierowej impregnowanej przeciwogniowo i przeciwgrzybicznie. Uczestniczą w nich przedstawiciele firm budowlanych, spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych oraz architekci i studenci wyższych szkół politechnicznych z kierunków budowlanych.

Zobacz także: Ekologiczny Dom Pasywny ocieplony celulozą isofloc F

Honory gospodarza ósmego seminarium pełnił Zbigniew Białas, właściciel firmy Derowerk. Nad moderacją spotkania, tłumaczeniami oraz częścią praktyczną (warsztatami) czuwali menadżer Robert Zaorski, doradca techniczny Marcin Mądry i doradca techniczno-handlowy ­Martyna Drećko. Sesje warsztatowe poprowadzili goście specjalni: Axel Greiner – szef firmy X-Floc i Thomas Just – szef szkolenia firmy SIGA Cover AG.

Prelekcje obejmowały: opisy technologii wdmuchiwania izolacji, prezentację maszyn, narzędzi oraz akcesoriów służących do wdmuchiwania i natrysku izolacji sypkich, a także omówienie metod pomiaru prawidłowego wykonania ocieplenia. Mowa była również o charakterystyce celulozowych izolacji termicznych w aspektach ich właściwości fizycznych. Dużo uwagi zwrócono na kwestie energoefektywności takich technologii. Korzyści z ich stosowania są wielorakie i namacalne niemalże na każdym etapie inwestycji: od walorów wykonawczych, aż po komfort eksploatacji pod względem ekologicznym, fizycznym i finansowym.

Zobacz także fim prezentujący pracę z nową końcówką do wdmuchiwania celulozy i wełny drzewnej, która ułatwia docieplanie naroży przegród ściennych, połaci dachów skośnych i płaskich oraz miejsc trudno dostępnych 

Zobacz wideo


Ważnym punktem spotkania była polska premiera pokazu wysokowydajnej maszyny EM320 firmy X-floc przeznaczonej do wdmuchiwania izolacji sypkich (nawet do 1050 kg wdmuchiwanego granulatu na godzinę).

Część praktyczną wypełniły „Warsztaty wdmuchiwania izolacji” poprowadzone przez A. Greinera oraz „Warsztaty uszczelniania budynków na przenikanie powietrza”, które nadzorował T. Just.

ZOBACZ TAKŻE
Maszyny X-floc do wdmuchiwania sypkich izolacji w ściany i stropy

Poza możliwością obejrzenia pokazu i instruktażu obsługi maszyn do wdmuchu i nadmuchu izolacji, uczestnicy mogli poznać sposoby zapewnienia szczelności powietrznej konstrukcji pokryć dachowych z wykorzystaniem taśm uszczelniających. Mieli również okazję wypróbować określone rodzaje wysokiej jakości taśm klejących trwale łączących membrany dachowe i samodzielnie przećwiczyć systemowe rozwiązania technologiczne optymalizujące skuteczną ochronę obiektów budowlanych przed stratami ciepła i szkodami budowlanymi wynikającymi z kondensacji wilgoci.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 7/8/2013

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.