Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Izolacje z celulozy – szkolenie

Jacek Sawicki  |  IZOLACJE 7/8/2013  |  30.05.2013

Firma Derowerk zorganizowała 16 maja w Łodzi-Arturówku seminarium popularyzujące izolacje celulozowe. Była to już jego ósma edycja. Omawiano zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z tym materiałem stosowanym głównie przy ociepleniach przegród budowlanych.

Tytuł szkolenia: Ocieplanie domów ekologiczną izolacją celulozową isofloc F

Seminaria popularyzujące wiedzę o celulozowej izolacji termicznej organizowane przez tę firmę są jedynymi w Polsce, na których omawia się w szczegółach tematy związane tylko z tym jednym surowcem budowlanym, wytwarzanym z rozdrobnionej i rozwarstwionej makulatury papierowej impregnowanej przeciwogniowo i przeciwgrzybicznie. Uczestniczą w nich przedstawiciele firm budowlanych, spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych oraz architekci i studenci wyższych szkół politechnicznych z kierunków budowlanych.

Zobacz także: Ekologiczny Dom Pasywny ocieplony celulozą isofloc F

Honory gospodarza ósmego seminarium pełnił Zbigniew Białas, właściciel firmy Derowerk. Nad moderacją spotkania, tłumaczeniami oraz częścią praktyczną (warsztatami) czuwali menadżer Robert Zaorski, doradca techniczny Marcin Mądry i doradca techniczno-handlowy ­Martyna Drećko. Sesje warsztatowe poprowadzili goście specjalni: Axel Greiner – szef firmy X-Floc i Thomas Just – szef szkolenia firmy SIGA Cover AG.

Prelekcje obejmowały: opisy technologii wdmuchiwania izolacji, prezentację maszyn, narzędzi oraz akcesoriów służących do wdmuchiwania i natrysku izolacji sypkich, a także omówienie metod pomiaru prawidłowego wykonania ocieplenia. Mowa była również o charakterystyce celulozowych izolacji termicznych w aspektach ich właściwości fizycznych. Dużo uwagi zwrócono na kwestie energoefektywności takich technologii. Korzyści z ich stosowania są wielorakie i namacalne niemalże na każdym etapie inwestycji: od walorów wykonawczych, aż po komfort eksploatacji pod względem ekologicznym, fizycznym i finansowym.

Zobacz także fim prezentujący pracę z nową końcówką do wdmuchiwania celulozy i wełny drzewnej, która ułatwia docieplanie naroży przegród ściennych, połaci dachów skośnych i płaskich oraz miejsc trudno dostępnych 

Zobacz wideo


Ważnym punktem spotkania była polska premiera pokazu wysokowydajnej maszyny EM320 firmy X-floc przeznaczonej do wdmuchiwania izolacji sypkich (nawet do 1050 kg wdmuchiwanego granulatu na godzinę).

Część praktyczną wypełniły „Warsztaty wdmuchiwania izolacji” poprowadzone przez A. Greinera oraz „Warsztaty uszczelniania budynków na przenikanie powietrza”, które nadzorował T. Just.

ZOBACZ TAKŻE
Maszyny X-floc do wdmuchiwania sypkich izolacji w ściany i stropy

Poza możliwością obejrzenia pokazu i instruktażu obsługi maszyn do wdmuchu i nadmuchu izolacji, uczestnicy mogli poznać sposoby zapewnienia szczelności powietrznej konstrukcji pokryć dachowych z wykorzystaniem taśm uszczelniających. Mieli również okazję wypróbować określone rodzaje wysokiej jakości taśm klejących trwale łączących membrany dachowe i samodzielnie przećwiczyć systemowe rozwiązania technologiczne optymalizujące skuteczną ochronę obiektów budowlanych przed stratami ciepła i szkodami budowlanymi wynikającymi z kondensacji wilgoci.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 7/8/2013

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zatrzymać ciepło i ochronić dom przed zimnem?


Markizy tarasowe oraz markizy balkonowe sprawdzają się idealnie także w domach jednorodzinnych. Dużym zainteresowaniem... ZOBACZ »


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.