Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Rockwool wspiera zrównoważony rozwój

Materiały prasowe  |  12.03.2013
Ambasador Danii Steen Hommel
Ambasador Danii Steen Hommel

Rozpoczęła się szósta edycja kampanii Danish Sustainable Living promującej zrównoważony rozwój i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Jednym z głównych partnerów akcji jest firma Rockwool.

Dania od dawna propaguje czystą energię oraz zrównoważony rozwój. Chce pokazać innym krajom, że ekologia nie stoi w sprzeczności z dynamicznym wzrostem gospodarczym. Rozpoczęła się szósta edycja kampanii Danish Sustainable Living.

Na inaugurujące spotkanie zaproszono przedstawicieli instytucji i firm zaangażowanych w promowanie „zrównoważonego rozwoju”: Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Regulacji Energetyki, Danish Energy Agency, Miasta Stołecznego Warszawa, City of Copenhagen, Klima – Energi – Og Bygningsministeriet. Tegoroczną kampanię oficjalnie otworzyła duńska minister ds. inwestycji i handlu – Pia Olsen Dyhr, która na specjalnie przygotowanym video przedstawiła duńskie priorytety w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii na rok 2013 i w dłuższej perspektywie.

Dania konsekwentnie i skutecznie działa na rzecz zrównoważonej gospodarki. Dzięki inwestycjom w rozwiązania efektywne energetycznie i odnawialną energię, do 2020 r. 35% całego zapotrzebowania na energię ma być zaspokajane przez źródła odnawialne (przy osiągnięciu 10% w sektorze transportowym). Natomiast do 2050 r. Dania planuje 100-procentowy udział zielonej energii w transporcie oraz energetyce.

Prawdziwie innowacyjna gospodarka wymaga nowoczesnego myślenia. Uniezależnienie od paliw kopalnych oraz redukcja zapotrzebowania na energię to sposoby na ich budowę. Rozsądne, efektywne korzystanie z energii jest konieczne wszędzie: zarówno w domach, jak i w przemyśle czy w sektorze publicznym – wyjaśnia Ambasador Danii w Polsce, Steen Hommel.

Doświadczenia Duńczyków mogą być cenną wskazówką dla Polski, która dopiero od niedawna stara się zmienić oblicze własnej energetyki. Dania może osiągnąć swoje cele dzięki współpracy i równoległym działaniom wielu organów tamtejszej administracji, a także społecznej świadomości korzyści wynikających z takich rozwiązań. Rockwool jako firma z duńskim rodowodem prowadzi wiele akcji edukacyjnych, które mają pokazać Polakom, że efektywność energetyczna to – oprócz wszechstronnych i długofalowych korzyści dla gospodarki – przede wszystkim wymierne i natychmiastowe oszczędności w skali jednostki. Wydatki na ogrzewanie domu po dobrze przeprowadzonej termomodernizacji są zdecydowanie niższe. Firma jest jednym z głównych partnerów kampanii Danish Sustainable Living.

ZOBACZ TAKŻE
Wolność koloru, wolność projektowania

Polacy marnują zbyt wiele energii, ponieważ są przyzwyczajeni do jej niskich cen. Ta jednak jest z roku na rok coraz droższa. Dlatego warto przyjrzeć się sprawdzonym przez Duńczyków rozwiązaniom, odpowiednio wcześnie reagując na trwale zmieniającą się sytuację.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.