Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Knauf Insulation dla zrównoważonego rozwoju

Materiały prasowe  |  21.02.2013

Podczas pięcioletniej obecności Knauf Insulation w Polsce firma konsekwentnie działa na rzecz idei zrównoważonego rozwoju i gospodarki niskoemisyjnej. Jako pierwsza od 70 lat wprowadziła też zmiany w procesie produkcji wełny mineralnej.

Firma Knauf Insulation weszła na polski rynek w 2008 roku. Podczas pięciu lat działalności jako partner i członek organizacji działających na rzecz zielonego i energooszczędnego budownictwa, np. MIWO, Fundacja dla Ekorozwoju czy Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), Knauf Insulation wspiera inicjatywy prowadzące do poprawy efektywności energetycznej polskiego budownictwa. Firma organizuje działania wspierające ekologię i oszczędzanie energii, traktując budynki jak „niewykorzystany zasób naturalny”. Przeprowadzona przez firmę Akcja Ekoszkoła miała zwrócić uwagę na problem rzadko modernizowanych oraz energochłonnych budynków użyteczności publicznej. 

W 2009 roku firma wprowadziła na rynek wełnę mineralną produkowaną w technologii ECOSE® opartej na spoiwie bazującym na bioskładnikach. Do jej produkcji wykorzystuje się surowce odnawialne. W procesie produkcyjnym obniżono aż o 70% energię skumulowaną spoiwa, wyeliminowano formaldehydy, fenole i akryl. Jej wytwarzanie jest wynikiem postępu technologicznego w obszarze produkcji tego surowca.

Również fabryki firmy spełniają wysokie wymagania pod względem produkcyjnym. Knauf Insulation wytwarza materiały o wysokich parametrach technicznych i wysokim standardzie wykonania, a także produkty w mniejszym stopniu obciążające środowisko naturalne. Od 2008 r. obniżono ilość odpadów pochodzących z fabryk firmy o ok 68%. 

Następstwem wprowadzenia nowej technologii jest produkcja wełny mineralnej ECOSE® Technology, która jak wynika z badań przeprowadzonych przez laboratoria Eurofins poprawia jakość powietrza w domu. Produkt Knauf Insulation otrzymał certyfikat EUROFINS GOLD. Przyznawany jest on przez międzynarodową grupę laboratoriów produktom, które spełniają najsurowsze normy w zakresie emisyjności szkodliwych substancji. Oprócz międzynarodowych certyfikatów materiały Knauf Insulation podczas targów BUDMA w 2011 r. otrzymały pełną Deklarację Środowiskową EPD dla produktów z wełny mineralnej w ECOSE® Technology wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Deklaracja Środowiskowa określa system oceny wyrobu w całym cyklu jego życia. 


Jesteś pracownikiem firmy budowlanej albo projektantem/ architektem? Specjalizujesz się w dziedzinie izolacji lub studiujesz budownictwo? Jeśli jesteś związany z szeroko pojętą branżą izolacyjną lub budowlaną, możesz łatwo zyskać dostęp do fachowych artykułów i najnowszych informacji z branży. Zamów bezpłatny newsletter serwisu www.izolacje.com.pl.


Podczas pięciu lat obecności na polskim rynku firma wprowadziła na rynek oparte na wełnie mineralnej ECOSE® Technology systemy dwuwarstwowej izolacji dachów skośnych. Systemy Dach Premium oraz Dach Premium Plus powstały z myślą o poprawie efektywności energetycznej polskich domów. Firma dba również o to, by wprowadzane na rynek produkty były testowane przez wykonawców. Dlatego pod szyldem „Akademii Knaufa” prowadzone są zajęcia praktyczne dla wykonawców, które mają zniwelować różnicę jaka może powstać między projektem, a wykonaniem budynku.

Firma chce swoimi działaniami pokazać konsumentom, że produkty spełniające wysokie standardy ekologiczne są opłacalne. Powinny one spełniać wysokie parametry techniczne, jednocześnie nie zawierając szkodliwych substancji.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Czego użyć do napraw i uszczelnień?


Na etapie wykonywania hydroizolacji budynku warto rozważyć zastosowanie materiałów ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Klej do płytek z funkcją hydroizolacji »

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Zobacz najnowszy numer IZOLACJI »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

W majowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o budowie w czasach pandemii, izolacjach wdmuchiwanych oraz elewacjach wentylowanych. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
5/2020

Aktualny numer:

Izolacje 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Budowa w czasach pandemii
  • - Najczęściej popełniane błędy podczas deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.