Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Konkurs na "Energooszczędny Dom Dostępny"

Materiały prasowe  |  11.02.2013
Wyróżnienie dla Grupy Synergia wręczył Dominik Kordula – dyrektor marketingu Isover.
Wyróżnienie dla Grupy Synergia wręczył Dominik Kordula – dyrektor marketingu Isover.

W piątej edycji konkursu na „Energooszczędny Dom Dostępny" rozstrzygnięty podczas targów BUDMA wyróżniono projekt Grupy Synergia – Double Skin House, który w największym stopniu odniósł się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Budynki energooszczędne będą obowiązującym standardem w Polsce już od 2020 roku.

W konkursie wzięły udział pracownie architektoniczne z całej Polski, doświadczone w projektowaniu domów energooszczędnych i pasywnych. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować wolnostojący dom jednorodzinny o powierzchni około 150 m², którego zapotrzebowanie na energię użytkową jest nie większe niż 40 kWh/m² na rok, a koszty budowy nie przekraczają 500 tys. zł netto. Osiągnięty standard energetyczny upoważnia do ubiegania się o dopłatę z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przy wyborze najlepszych projektów jury kierowało się kryteriami funkcjonalności, estetyki, integralności koncepcji, ale przede wszystkim zastosowaniem różnorodnych rozwiązań proekologicznych.

Budownictwo zrównoważone Polakom kojarzy się najczęściej z oszczędnością energii. Za tym terminem wiążą się także inne zagadnienia, takie jak np. oszczędność wody, komfort użytkowania, redukcja bądź eliminacja zanieczyszczenia środowiska czy harmonijne zagospodarowanie otoczenia. Projekt Double Skin House po prostu szanuje środowisko, zmierzając jednocześnie w kierunku oszczędnej eksploatacji i harmonii z naturą.

Double Skin House jest odpowiedzią na potrzeby średniozamożnej polskiej rodziny zainteresowanej budową nowoczesnego energooszczędnego domu jednorodzinnego, który umożliwia znaczne obniżenie kosztów eksploatacji w trakcie użytkowania.

Zastosowane rozwiązania i parametry techniczne spełniają wymagania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i umożliwiają skorzystanie z państwowego programu dopłat do budownictwa energooszczędnego. Koncepcja "Domu-w-Domu" jest efektem ewolucji domostwa na przestrzeni wieków, który obok podstawowej funkcji schronienia, współcześnie musi sprostać zasadom efektywności energetycznej. Rozwiązania przyjęte w projekcie koncentrują się wokół podstawowych zagadnień, realizujących idee architektury zrównoważonej.

Organizatorem konkursu na „Energooszczędny Dom Dostępny" była redakcja miesięcznika Murator. Głównym sponsorem konkursu była firma Isover, wśród sponsorów znalazła się także firma Röben Polska.

Po uroczystości wręczenia nagród odbył się panel dyskusyjny z laureatami, członkami jury oraz ze specjalistami w dziedzinie projektowania domów energooszczędnych. Patronat nad wydarzeniem objęły: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowa Agencja Poszanowania Energii oraz Krajowa Agencja Poszanowania Energii. 

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Wypróbuj aplikację projektową i stwórz własną wizualizację »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Dodaj własne zdjęcie i dopasuj kolory elewacji lub wnętrza do swojego budynku! czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.