Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Szkło przeciwsłoneczne SunGuard na targach BAU

Materiały prasowe  |  24.01.2013
Guardian

Po ważnych w branży szklarskiej targach glasstec w Düsseldorfie firma Guardian – producent szkła architektonicznego – w dniach 14–19 stycznia zaprezentowała się na targach BAU w Monachium.

Targi BAU to jedna z największych imprez targowych w Niemczech i jedno z najważniejszych spotkań branży budowlanej na świecie. W tym  roku targi odwiedziło 235 tys. osób, z czego ponad 60 tys. przyjechało zza granicy, a szczególny wzrost liczby gości odnotowano z Rosji, Chin i Japonii. Aż 50 tys. odwiedzających, którzy bezpośrednio dotrzeć mogli do 2060 wystawców z 41 krajów, wywodziło się z branży architektonicznej
i projektowej.

Guardian podzielił swoją przestrzeń wystawienniczą na trzy części. Pierwsza z nich (Innovation) poświęcona była najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym firmy. Jednym z nich są zestawy SunGuard® PVGU z wbudowanymi ogniwami fotowoltaicznymi, umożliwiające generowanie w oknie prądu z energii słonecznej. Zainteresowanie wzbudziło również antykondensacyjne szkło ClimaGuard® Dry, które – w połączeniu ze szkłem ClimaGuard nrG – zapobiega skraplaniu się pary na szybach wewnętrznych, a równocześnie zapewnia dodatni bilans energetyczny (klasa A efektywności energetycznej), co oznacza, że zyski ciepła ze słońca są wyższe niż jego straty do otoczenia. W części InGlass firma prezentowała dekoracyjne produkty do wnętrz, w tym LamiGlass Deco – szkło laminowane z kolorową folią, a także szkło lakierowane DecoCristal (w tym w najnowszej, śnieżnobiałej wersji SuperWhite) oraz obustronnie trawione szkło SatinGlass Deco.

Szczególną uwagę zwracała trzecia część stoiska poświęcona rozwiązaniom przeciwsłonecznym, w tym SunGuard® Dry z powłoką antykondesacyjną oraz SunGuard® High Selective SNX 60/28. 
SunGuard® High Selective SNX 60/28 to najnowsze szkło z gamy szkieł wysokoselektywnych SunGuard pokryte potrójną warstwą srebra, co ma kluczowy wpływ na jego właściwości przeciwsłoneczne. Szkło zapewnia zarówno bardzo dobrą selektywność dzięki transmisji światła widzialnego na poziomie 60%, jak i minimalne zyski ciepła ze słońca (współczynnik przenikania energii g=0,28). Parametry SunGuard® High Selective SNX 60/28 powodują, że, nawet bez stosowania dodatkowych osłon, szkło pozwala na spełnienie wymagań zawartych w najnowszym projekcie rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (ograniczenie całkowitego współczynnika przenikania energii słonecznej oszklenia z obecnie obowiązującej wartości 0,50 do poziomu 0,35).
Dodatkowymi zaletami szkła są m.in. zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, dzięki niższemu poborowi energii elektrycznej używanej do chłodzenia pomieszczeń oraz neutralny wygląd. SunGuard® High Selective SNX 60/28 w wersji odprężonej dostępny jest również na szkle laminowanym bezpiecznym lub dźwiękoizolacyjnym. W 2012 r. wprowadzono na rynek wersję produktu przeznaczoną do obróbki cieplnej – SunGuard High Selective SNX 60/28 HT – oferując tym samym jeszcze lepszą elastyczność w projektowaniu i zastosowaniu szkła w wersji hartowanej i giętej. 

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnij dach! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Dobra robota zaczyna się od dobrego materiału... ZOBACZ »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.